Kategorie

Drony

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sieci sklepowe od lat wspomagają się robotami wyposażonymi w sztuczną inteligencję, a już wkrótce nad naszymi głowami będą latać drony, które będą zliczać towar na półkach.
Nowe przepisy dla dronów z kamerą zaczną obowiązywać od końca grudnia br. Zgodnie z nowymi przepisami, aby latać dronem trzeba będzie przejść szkolenie i zdać test.
Pomimo iż w ostatnich latach drony cywilne stają się w Polsce coraz bardziej popularne, wiele osób nie zdaje sobie sprawy z jaką odpowiedzialnością wiąże się ich pilotowanie oraz jakie obowiązki spoczywają na ich operatorach. Szczególne wątpliwości dotyczą coraz częstszego pojawiania się dronów na terenach osiedli mieszkaniowych. Warto zatem rozważyć jakie prawa w takiej sytuacji przysługują właścicielom nieruchomości.
Szefowie służb specjalnych przedstawią rekomendacje dotyczące zmian w prawie określającym stosowanie dronów w Polsce.
Największy polski towarowy przewoźnik kolejowy zdecydował się na wykorzystywanie dronów, jako dodatkowe zabezpieczenie przewożonych ładunków.
Sodexo On-site Services świadczące usługi facility managment wprowadziło do swojej floty drona DRON SDX. Latające urządzenie usprawni zbieranie informacji z trudno dostępnych miejsc.
Firmy logistyczne poważnie rozważają wykorzystanie dronów w branży przesyłek pocztowych. Co więcej, InPost przetestował nawet takie rozwiązanie. W Polsce.