Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu auto w firmie. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące auto w firmie.
Najem długoterminowy, jako korzystna forma pozyskania samochodu
Aktualizacja: 09.08.2017
Kredyt, leasing, najem długoterminowy – z całą pewnością istnieje kilka sposobów na pozyskanie firmowego auta. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety, dlatego też należy wcześniej przeanalizować swoje indywidualne potrzeby i możliwości finansowe. Jako, że zakup nowego auta wiąże się ze niemałymi kosztami, warto skorzystać z alternatywnych opcji. Czy rzeczywiście warto wybrać taką formę finansowania samochodu? »
Aktualizacja: 11.03.2016
Zakup samochodu mającego służyć danej firmie nie jest zadaniem łatwym. Uwzględnić należy szereg parametrów auta, które będą ważne i potrzebne dla właściwego funkcjonowania danego przedsiębiorstwa. Jakie zatem auto wybrać? »
Auto hybrydowe dla firmy - czy warto?
Aktualizacja: 11.03.2016
Floty samochodowe najczęściej zaopatrują się w pojazdy napędzane silnikami Diesla. Duże przebiegi aut sprawiają, że przedsiębiorcy poszukują ekonomicznych środków transportu. Niskie zużycie paliwa do niedawna było domeną wyłącznie samochodów z silnikami wysokoprężnymi. Obecnie sytuacja ulega zmianie. Przedsiębiorcy coraz chętniej spoglądają bowiem w stronę aut z napędem hybrydowym. Dlaczego? »
Co lepsze – leasing czy kredyt na auto firmowe?
Aktualizacja: 11.03.2016
Wielu przedsiębiorców poszukuje alternatywnych źródeł finansowania zakupu pojazdów służbowych. Najczęściej brane pod uwagę to kredyt lub leasing. Czym różnią się między sobą? Który jest lepszy? »
Wyłączenie opodatkowania w przypadku auta wykorzystywanego prywatnie - PRZYKŁADY
Aktualizacja: 02.10.2015
Jeśli podatnik zamierza używać auta nie tylko na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej to może odliczyć VAT, ale w mniejszej wysokości. Nie musi za to prowadzić wtedy ewidencji przebiegu takiego pojazdu. Kiedy można skorzystać z nowych przepisów? »
Zasady odliczania VAT przy zmianie wykorzystywania pojazdów oraz zmianie przepisów - przykłady
Aktualizacja: 01.10.2015
Nowe przepisy dotyczące odliczania podatku VAT od samochodów służbowych i wydatków z nimi związanych mogą być niezrozumiałe. Przedstawiamy zatem na przykładach jak je prawidłowo interpretować. »
Konsekwencje złożenia informacji zawierającej dane niezgodne ze stanem rzeczywistym
Aktualizacja: 01.10.2015
Informację podatkową dotyczą auta służbowego należy do Urzędy Skarbowego. Jeśli jednak podatnik poda nieprawdziwy rodzaj przeznaczenia pojazdu dla osiągnięcia korzyści finansowych, to grozi mu dotkliwa kara. »
Kiedy trzeba złożyć informację o pojazdach wykorzystywanych tylko na potrzeby firmy? PRZYKŁADY
Aktualizacja: 30.09.2015
Podatnik, który chce odliczać pełen podatek VAT od swojego auta wykorzystywanego wyłącznie na potrzeby firmy, musi pamiętać o terminie, w którym należy powiadomić Urząd Skarbowy o danym pojeździe. Jak określić prawidłowo ostateczny termin złożenia informacji podatkowej? »
Dokonywanie zmian konstrukcyjnych w pojazdach a odliczenie VAT: przykłady modyfikacji
Aktualizacja: 30.09.2015
Zdarza się, że pojazdy wykorzystywane w firmie poddawane są przeróbkom, w skutek których ich właściciel traci możliwość odliczania pełnego podatku VAT. Jakie zmiany w samochodach są zatem możliwe, a których lepiej unikać? »
Nowe zasady odliczania podatku VAT od aut: jakich pojazdów i wydatków one dotyczą?
Aktualizacja: 28.09.2015
W myśl przepisów obowiązujących od 1 kwietnia zmianie uległy zasady odliczania podatku VAT od samochodów służbowych oraz kosztów ich utrzymania. Jakich dokładnie pojazdów oraz rodzajów wydatków z nimi związanych dotyczą nowe regulacje prawne? »
Czy od kosztów przesyłki części samochodowych należy odliczyć 50% VAT naliczonego
Aktualizacja: 21.09.2015
Zdarza się, że przedsiębiorcy zakupują części do swoich samochodów firmowych przez internet. Czy zatem mogą odliczać podatek VAT od kosztów przesyłki? »
Aktualizacja: 18.09.2015
Części samochodowe nabywane przez przedsiębiorcę mogą być objęte 100% odliczeniem VAT-u, jednak czy zamontowane w samochodzie o przeznaczeniu mieszanym, nadal objęte są pełnym odliczeniem podatku? Czy potrzebna jest korekta podatku? »