REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Benefit dla pracownika inny niż wszystkie

REKLAMA

REKLAMA

Ostatni kwartał roku to zazwyczaj gorący okres dla działów HR. Nadchodzi czas wręczania nagród, prezentów i premii. Niejeden dział personalny spędził długie godziny na zastanawianiu się, jak urozmaicić okresowe benefity dla pracowników.

Coroczne wątpliwości objawiają się pod postacią pytań: ryzykować odejście od powtarzalnych prezentów, żeby przełamać schemat i zaskoczyć obdarowanych? Czy zdecydować się na wybór sprawdzony i uniwersalny, aby każdy pracownik mógł z pewnością wykorzystać benefity dla siebie i bliskich?

REKLAMA

Podobne dyskusje prowadziliśmy również w Decathlon. W poszukiwaniu inspiracji dotarliśmy do wyników badań, w których amerykańscy eksperci zarządzania dowodzą, że zaangażowanie i satysfakcja pracowników z benefitów pozapłacowych rośnie, jeżeli mają związek z wartościami firmy. Skorzystaliśmy z tej podpowiedzi.

Sport pod choinkę...

REKLAMA

W Decathlon łączy nas pasja do sportu – to ona nadaje sens naszej pracy i spaja zespół. Dlatego w każde święta Bożego Narodzenia wręczamy pracownikom karty przedpłacone do realizacji w sklepach Decathlon. Ten pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę!

Wiemy, że nie tylko nasza firma stawia na aktywności ruchowe jako element działań integrujących personel, dlatego w 2014 r. wprowadziliśmy benefit, czyli Kartę Podarunkową Decathlon dla Biznesu.

Wyszliśmy z założenia, że aktywność fizyczna stała się obecnie ważnym elementem działań wspierających budowę zdrowych relacji w firmach. Karty na siłownie czy do klubów fitness są na szczycie najbardziej pożądanych benefitów. Według raportów Sedlak & Sedlak „Świadczenia dodatkowe w oczach pracowników w 2018 roku” oczekuje ich aż 51,6% badanych. Z roku na rok obserwujemy też rosnące zainteresowanie firmowymi inicjatywami sportowymi, międzyfirmowymi ligami i rozgrywkami, imprezami biegowymi i rowerowymi.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

...również w Twojej firmie...

To wszystko w naszej ocenie tworzy nowy profil potrzeb i zainteresowań pracownika, związanych ze sportem i aktywnym trybem życia, które firma może wesprzeć odpowiednio dobranymi benefitami.

Przykładem takiego benefitu na pewno będzie przedpłacona karta umożliwiająca zakupy w sieci sklepów sportowych Decathlon z bogatym asortymentem (do ponad 70 dyscyplin sportowych). A jedna z najlepszych okazji do jej podarowania to oczywiście firmowa wigilia. Pracownicy w czasie świątecznym stają się ambasadorami aktywności także wśród swoich najbliższych i z pewnością docenią możliwość obdarowania ich prezentem zachęcającym do dbania o zdrowie

...i przez cały rok

REKLAMA

Zajmujemy stanowisko, że ruch i sport są pożyteczną koniecznością przez cały rok, dlatego poza Bożym Narodzeniem warto wykorzystywać inne okazje do wręczania kart przedpłaconych. Na przykład Dzień Dziecka dobry moment, aby wyposażyć się w niezbędną odzież i sprzęty na kolejny wakacyjny sezon.

Karnet na siłownie i karta na zakupy w sklepie sportowym wydają się połączeniem idealnym. Pamiętajmy, że regularna aktywność pracownika obniża ryzyko absencji z powodu choroby, a to się po prostu firmom opłaca! Jak wylicza Benefits System, aktywny pracownik oznacza oszczędność rzędu 2000 zł na zwolnieniach lekarskich rocznie.

Dlaczego Decathlon?

Nasi dotychczasowi klienci wykorzystują Karty Podarunkowe dla Biznesu jako element systemu motywacyjnego, nagrodę w konkursach, prezent świąteczny bądź element zestawu powitalnego. Słuszność wyboru jest gwarantowana przez powszechną rozpoznawalność marki Decathlon i jej dobrej reputację, widoczną chociażby w opiniach w internecie. Według badania SW Research z 2019 r. aż 46% Polaków najchętniej robi zakupy sportowe online lub w jednym z 58 sklepów stacjonarnych tej sieci.

Jeśli w Twojej firmie dostrzegasz zapotrzebowanie na świadczenia pozapłacowe, które wpłyną na korzystne funkcjonowanie przedsiębiorstwa, zapraszam do zapoznania się ze szczegółami na stronie kartapodarunkowadlabiznesu.decathlon.pl lub do kontaktu ze mną:

Marcin Łuczak

marcin.luczak@decathlon.com
https://www.linkedin.com/in/marcinłuczak/

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wiarygodność ekonomiczna państwa. Problem dla Polski i Węgier

Polska i Węgry mają wyzwania związane z wiarygodnością ekonomiczną – tak wynika z tegorocznego Indeksu Wiarygodności Ekonomicznej. Dotyczy to w szczególności obszarów praworządności, finansów publicznych i stabilności pieniądza.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r. Zapisy zawarto w ustawie o opodatkowaniu wyrównawczym. W rządzie trwają prace nad całkowitą likwidację tego obowiązku.

Uwaga! Cyberprzestępcy nie odpuszczają. Coraz więcej wyłudzeń w branży transportowej – ofiara płaci dwa razy

Fałszywe e-maile coraz częściej są stosowane do wyłudzania środków z firm. Zastosowanie tej metody w transporcie bywa szczególnie skuteczne ze względu na wysoką częstotliwość transakcji oraz międzynarodowy charakter współpracy, co często utrudnia wykrycie oszustwa. Jak się bronić przed wyłudzeniami?

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów. Sprawę prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu i CBŚP, pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

REKLAMA

Co konkretnie możemy zrobić, by zadbać o zdrowie psychiczne i fizyczne pracowników? [Pobierz BEZPŁATNEGO E-BOOKA]

Pobierz bezpłatnego e-booka. Dbanie o dobrostan pracowników powinno stanowić priorytet dla zarządów i działów HR, zwłaszcza w kontekście współczesnych wyzwań, przed którymi staje zarówno biznes, jak i społeczeństwo. W obliczu prezydencji Polski w Unii Europejskiej, gdzie jednym z priorytetów staje się profilaktyka zdrowotna, warto podkreślić, jak fundamentalne znaczenie ma ona nie tylko dla jednostek, ale i dla całych organizacji.

Efektywność energetyczna budynków. Nowe przepisy to dodatkowe obowiązki dla biznesu

Analizy rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej dla wszystkich dużych inwestycji oraz certyfikowane systemy zarządzania energią dla firm energochłonnych. Takie rozwiązania przewidują założenia projektu zmiany ustawy o efektywności energetycznej.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski można składać do 30 listopada 2024 r.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski o wakacje składkowe można składać wyłącznie drogą elektroniczną do 30 listopada 2024 r. Czym są wakacje składkowe?

Rynek usług kurierskich w Polsce 2024: ostatni okres przyniósł dynamiczne zmiany w obsłudze przesyłek: jak korzystają na nich klienci

Polski rynek usług kurierskich, określany fachowo: KEP (Kurier, Express, Paczka) w ostatnich latach przeszedł intensywne zmiany. Są one odpowiedzią na szybki rozwój e-commerce, zmieniające się oczekiwania konsumentów i postępującą cyfryzację usług logistycznych.

REKLAMA

Tylko motocykliści odkładają zakup opon na wiosnę, branża notuje więc spektakularną dynamikę sprzedaży w tym kwartale i w całym 2024 roku

Branża oponiarska w Polsce, ale i w całej Europie 2024 rok z pewnością odnotuje jako bardzo udany. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy popyt na opony niemal we wszystkich segmentach rośnie dynamicznie, a klienci finalizują także decyzje zakupowe odkładane na przyszłość  powodu przejściowych problemów finansowych.

Mikro i małe firmy najbardziej boją się rosnących kosztów prowadzenia działalności i podnoszenia składek ZUS-owskich

Czynniki, które bezpośrednio mogą obciążyć finanse firmy w sposób niespodziewany budzą największe obawy małych firm. Zwłaszcza te, które od przedsiębiorcy nie zależ i ma on na nie stosunkowo najmniejszy wpływ. Nie ma w tym nic dziwnego, bo małe firmy w Polsce wciąż cechuje mała płynność finansowa.

REKLAMA