| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Porady internautów > Towarzystwo ubezpieczeniowe jako uczestnik leasingu

Towarzystwo ubezpieczeniowe jako uczestnik leasingu

Umowa leasingu z uwagi na swój charakter powinna być zawarta w formie pisemnej pod rygorem nieważności.

Przez umowę leasingu finansujący zobowiązuje się do nabycia rzeczy od zbywcy na określonych zasadach oraz oddania tej rzeczy do używania korzystającemu. Jednocześnie korzystający zobowiązuje się do ratalnej zapłaty finansującemu określonego wynagrodzenia.

Dla bezpieczeństwa transakcji leasingowej mogą w niej uczestniczyć inne podmioty. Do podmiotów tych zaliczamy: 1. poręczyciela; 2. towarzystwo ubezpieczeniowe.

Towarzystwo ubezpieczeniowe Główną rolą spełnianą prze towarzystwo ubezpieczeniowe w przypadku transakcji leasingu jest jej zabezpieczanie.

Polecamy: Składki ZUS – obowiązkowe, ale preferencyjne

Zarówno z punktu widzenia korzystającego jak i finansującego rozwiązanie takie jest korzystne z uwagi na obniżenie ryzyka ewentualnych niespełnionych świadczeń spowodowanych chociażby wypadkami losowymi lub siłą wyższą. Wyboru dotyczącego ubezpieczenia najczęściej dokonuje finansujący, z uwagi na fakt posiadania prawa własności rzeczy leasingowanej.

W przypadkach powstania sytuacji jak np. uszkodzenie maszyn produkcyjnych, kilkutygodniowe opóźnienia w działaniu mogą powodować znaczne straty. Pokrycie strat przez towarzystwa ubezpieczeniowe pozwoli na odzyskanie poniesionych wydatków również związanych z umową leasingu.

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Towarzystwo ubezpieczeniowe jako uczestnik leasingu
Towarzystwo ubezpieczeniowe jako uczestnik leasingu

Ochrona danych pracowników. Zmiany 201969.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Regulski

analityk DM TMS Brokers

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »