| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Finanse i rozwój > Certyfikat jako praktyczne narzędzie w budowaniu dialogu

Certyfikat jako praktyczne narzędzie w budowaniu dialogu

Umiejętnie prowadzony dialog z otoczeniem biznesowym jest ważnym narzędziem budowania wartości firmy i skutecznego zarządzania ryzykiem. W dzisiejszym niestabilnym i zmiennym świecie, w którym różne grupy przedsiębiorców mają odmienne, często przeciwstawne interesy, coraz większego znaczenia nabierają narzędzia wspierające, potwierdzające jakość oferowanych usług oraz stabilność finansową. Umożliwiają one firmom z jednej strony ograniczanie ryzyka prowadzonych działań biznesowych, a w wypadku jego zaistnienia pozwalają zmniejszyć ewentualne straty i zapobiec utracie płynności finansowej. Z drugiej zaś, umożliwiają im odkrycie obszarów znaczącej przewagi konkurencyjnej i wizerunkowej.

Firma, która chce uzyskać certyfikat musi działać co najmniej od 6 miesięcy i nie może posiadać zaległości płatniczych. Warunkiem spełnienia kryterium jest brak odnotowanych zaległości firmy i właściciela firmy w Rejestrze Dłużników BIG oraz bazach BIK i ZBP. Jeśli firma przejdzie pozytywną weryfikację, otrzyma oryginał dokumentu, a także dostęp do certyfikatu on-line.

Dofinansowanie do sprzedaży produktów na rynku unijnym

Jej klienci i kontrahenci po wpisaniu numeru NIP będą mogli sprawdzać ważność i autentyczność certyfikatu przez całą dobę, 7 dni w tygodniu w serwisie www.BIG.pl/certyfikat. Certyfikat przyznawany jest na rok. Po roku  dana firma może przedłużyć umowę, jeśli oczywiście nadal spełnia wymagane kryteria. Jest to nowoczesne narzędzie dostępne w pełni przez Internet.

Jakie korzyści płyną z posiadania Certyfikatu?

Pierwszym ważnym argumentem jest fakt, że pomaga on uzyskać przewagę w działaniach handlowych, pozyskiwać nowych klientów biznesowych oraz budować przewagę konkurencyjną. Jest także istotnym narzędziem pomocnym w negocjacjach handlowych, wzmacniającym pozycję firmy na rynku.

Partnerzy biznesowi i klienci mogą 24 na dobę, 7 dni w tygodniu, weryfikować ważność i autentyczność Certyfikatu. Ponadto  wyróżnia firmę wśród innych przedsiębiorców i podnosi jej prestiż. Wiarygodność finansowa potwierdzona nie tylko przez innych przedsiębiorców, ale też przez banki, jest niezawodną rekomendacją budującą zaufanie do firmy w oparciu o pozytywny dialog.

Posiadanie opinii firmy wiarygodnej finansowo daje znaczącą przewagę nad podmiotami, które opóźniają się w spłacie swoich zobowiązań i kreuje jej pozytywny wizerunek w oczach klienta. 

Z jednej strony ważną rzeczą jest dla nas wiarygodność naszych kontrahentów oraz to, by regulowali płatności za faktury w terminie, z drugiej jednak musimy także pamiętać, że inni również bardzo często oceniają naszą wiarygodność finansową. Ma ona szczególne znaczenie gdy chcemy otrzymać kredyt, nawiązać nowe relacje biznesowe, podpisać ważny kontrakt lub wygrać przetarg.

Kredyt firmowy - jakie korzyści dla firmy?

Wiarygodność jest ważna również wtedy, gdy chcemy podpisać umowę z firmą leasingową, telekomem, czy dostawcą Internetu. Przedsiębiorcy, którzy płacą w terminie są dzięki wystawionemu Certyfikatowi  wyróżnieni, a informacje na ten temat mogą wykorzystać w kontaktach biznesowych i dla budowania pozytywnego wizerunku i dialogu wśród konkurencji.

Dzięki Certyfikatowi, jego posiadacz niesie jasny i prosty komunikat – jestem wiarygodny, ze mną warto podjąć współpracę bez ryzyka. Dla wszystkich przedsiębiorców, ze wszystkich sektorów gospodarki, powinien być dziś to kluczowy wyznacznik, dający przewagę i promujący pozytywne trendy w biznesie. Więcej informacji na www.BIG.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

ExpaTax

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »