REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak faktoring w praktyce pomaga rozwiązywać problemy firm?

Bibby Financial Services Sp. z o.o.
Ekspresowe finansowanie należności
Zastosowanie faktoringu pełnego (z ubezpieczeniem), pozwoli zwiększyć sprzedaż i nawiązać współpracę z nowymi kontrahentami.
Zastosowanie faktoringu pełnego (z ubezpieczeniem), pozwoli zwiększyć sprzedaż i nawiązać współpracę z nowymi kontrahentami.

REKLAMA

REKLAMA

Doświadczenia przedsiębiorców z okresu zapaści gospodarczej doprowadziły do większego przywiązania uwagi do istotnego czynnika jakim jest zachowanie płynności finansowej. Kryzys dobiega końca, jednak wiele firm nadal sięga po sprawdzone rozwiązanie faktoringu. Czy może on być rozwiązaniem problemów trapiących przedsiębiorców?

Zwiększ sprzedaż

REKLAMA

Prowadzenie działalności gospodarczej z reguły ukierunkowane jest na uzyskanie satysfakcjonujących dochodów oraz rozwój działalności. Problemem jest brak kapitału, który spowodować może zahamowanie wzrostu nawet najlepiej zarządzanych przedsiębiorstw. Z pomocą przychodzą jednak zewnętrzne źródła finansowania, które, przy włożeniu odpowiedniej pracy, dają szansę na przekucie potencjału w zysk. Faktoring nie tylko umożliwi firmie finansowanie kolejnych kroków w drodze do sukcesu, ale zapewni stabilność i bezpieczeństwo rozwoju.

Firma zajmująca się handlem hurtowym olejami samochodowymi (Mobil, Shell, Castrol, Total itd.) chciała zwiększyć obroty dzięki nawiązaniu współpracy z dużymi hurtowniami. Te jednak wymagały 90 - cio dniowych terminów płatności. Zwiększenie sprzedaży przy tak długich terminach bez dodatkowego finansowania było niemożliwe. Firma nie ma zdolności kredytowej.

Dlaczego faktoring?

Faktoring może okazać się, w tym przypadku, jedynym sposobem finansowania. Zastosowanie np. faktoringu pełnego (z ubezpieczeniem), pozwoli zwiększyć sprzedaż i nawiązać współpracę z nowymi kontrahentami, a tym samym zabezpieczy płynność finansową przedsiębiorstwa.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz: Sprzeciw na czynności kontrolne

Chcesz sprostać wymaganiom rynku?

REKLAMA

Oprócz finansowania kolejnych przedsięwzięć w okresie prosperity, przedsiębiorstwa muszą też poradzić sobie z zachowaniem płynności finansowej w czasie recesji. Kryzys może niespodziewanie doprowadzić do zahamowania wpływów od kontrahentów lub do wydłużenia procesu oczekiwania na płatności. W takim przypadku, pomimo realizowania przez firmę zleceń, pojawia się element nieprzewidywalności czasu płatności, a co za tym idzie, niezbędne jest dodatkowe źródło pozyskiwania środków dla firmy. 

Firma produkująca opakowania kartonowe i sprzedająca styropian, gdzie głównymi odbiorcami są branże: meblarska, kosmetyczna i spożywcza, współpracowała ze swoimi kontrahentami na zasadach długofalowych, jednak w związku z kryzysem, kontrahenci potrzebowali dłuższych terminów płatności. Chcąc utrzymać klientów firma musiała zaakceptować nowe warunki współpracy, aby utrzymać płynność finansową musiała skorzystać z zewnętrznego źródła finansowania.

Dlaczego faktoring?

W takim przypadku idealnie sprawdzi się faktoring z regresem, który umożliwi przedsiębiorcy utrzymanie dotychczasowych kontrahentów i zachowanie płynności finansowej bez zaciągania dodatkowych kredytów.

Odblokuj zatory płatnicze

Faktoring umożliwia uzyskanie zaległych płatności. Dzięki temu kondycja finansowa prowadzonej firmy może uzyskać status stabilnej, a przedsiębiorstwo zostać docenione przez kolejnych zleceniodawców.  Pozwala to na uporanie się z jednym z najczęściej pojawiających się problemów dręczących przedsiębiorstwa – zatorami płatniczymi.

Firma zajmująca się produkcją styropianu i wyrobów ze styropianu zaczęła tracić płynność finansową. Kontrahenci nie regulowali terminowo swoich zobowiązań. Przedsiębiorca posiłkował się kredytem obrotowym jednak wciąż pozyskiwał kolejnych kontrahentów i w pewnym momencie kredyt okazał się niewystarczający.

Dlaczego faktoring?

W takiej sytuacji dobrze jest zastosować faktoring mieszany. Dzięki takiej konstrukcji transakcji odbiorców z większymi opóźnieniami oraz nowych kontrahentów można objąć faktoringiem pełnym (z ubezpieczeniem) i mieć pewność otrzymania zapłaty. Kontrahentów regulujących zobowiązania w terminie – faktoringiem niepełnym uzyskując nadal stały dostęp do finansowania.

Faktoring, jak się okazuje, dzięki swojej skuteczności pozwala na rozwiązanie problemów nie tylko dotykających przedsiębiorców w zakresie finansowania, ale także umożliwia rozwój biznesu.

Zobacz serwis: ABC małej firmy

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

REKLAMA

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

REKLAMA

KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

REKLAMA