REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak faktoring w praktyce pomaga rozwiązywać problemy firm?

Bibby Financial Services Sp. z o.o.
Ekspresowe finansowanie należności
Zastosowanie faktoringu pełnego (z ubezpieczeniem), pozwoli zwiększyć sprzedaż i nawiązać współpracę z nowymi kontrahentami.
Zastosowanie faktoringu pełnego (z ubezpieczeniem), pozwoli zwiększyć sprzedaż i nawiązać współpracę z nowymi kontrahentami.

REKLAMA

REKLAMA

Doświadczenia przedsiębiorców z okresu zapaści gospodarczej doprowadziły do większego przywiązania uwagi do istotnego czynnika jakim jest zachowanie płynności finansowej. Kryzys dobiega końca, jednak wiele firm nadal sięga po sprawdzone rozwiązanie faktoringu. Czy może on być rozwiązaniem problemów trapiących przedsiębiorców?

Zwiększ sprzedaż

REKLAMA

Prowadzenie działalności gospodarczej z reguły ukierunkowane jest na uzyskanie satysfakcjonujących dochodów oraz rozwój działalności. Problemem jest brak kapitału, który spowodować może zahamowanie wzrostu nawet najlepiej zarządzanych przedsiębiorstw. Z pomocą przychodzą jednak zewnętrzne źródła finansowania, które, przy włożeniu odpowiedniej pracy, dają szansę na przekucie potencjału w zysk. Faktoring nie tylko umożliwi firmie finansowanie kolejnych kroków w drodze do sukcesu, ale zapewni stabilność i bezpieczeństwo rozwoju.

Firma zajmująca się handlem hurtowym olejami samochodowymi (Mobil, Shell, Castrol, Total itd.) chciała zwiększyć obroty dzięki nawiązaniu współpracy z dużymi hurtowniami. Te jednak wymagały 90 - cio dniowych terminów płatności. Zwiększenie sprzedaży przy tak długich terminach bez dodatkowego finansowania było niemożliwe. Firma nie ma zdolności kredytowej.

Dlaczego faktoring?

Faktoring może okazać się, w tym przypadku, jedynym sposobem finansowania. Zastosowanie np. faktoringu pełnego (z ubezpieczeniem), pozwoli zwiększyć sprzedaż i nawiązać współpracę z nowymi kontrahentami, a tym samym zabezpieczy płynność finansową przedsiębiorstwa.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz: Sprzeciw na czynności kontrolne

Chcesz sprostać wymaganiom rynku?

REKLAMA

Oprócz finansowania kolejnych przedsięwzięć w okresie prosperity, przedsiębiorstwa muszą też poradzić sobie z zachowaniem płynności finansowej w czasie recesji. Kryzys może niespodziewanie doprowadzić do zahamowania wpływów od kontrahentów lub do wydłużenia procesu oczekiwania na płatności. W takim przypadku, pomimo realizowania przez firmę zleceń, pojawia się element nieprzewidywalności czasu płatności, a co za tym idzie, niezbędne jest dodatkowe źródło pozyskiwania środków dla firmy. 

Firma produkująca opakowania kartonowe i sprzedająca styropian, gdzie głównymi odbiorcami są branże: meblarska, kosmetyczna i spożywcza, współpracowała ze swoimi kontrahentami na zasadach długofalowych, jednak w związku z kryzysem, kontrahenci potrzebowali dłuższych terminów płatności. Chcąc utrzymać klientów firma musiała zaakceptować nowe warunki współpracy, aby utrzymać płynność finansową musiała skorzystać z zewnętrznego źródła finansowania.

Dlaczego faktoring?

W takim przypadku idealnie sprawdzi się faktoring z regresem, który umożliwi przedsiębiorcy utrzymanie dotychczasowych kontrahentów i zachowanie płynności finansowej bez zaciągania dodatkowych kredytów.

Odblokuj zatory płatnicze

Faktoring umożliwia uzyskanie zaległych płatności. Dzięki temu kondycja finansowa prowadzonej firmy może uzyskać status stabilnej, a przedsiębiorstwo zostać docenione przez kolejnych zleceniodawców.  Pozwala to na uporanie się z jednym z najczęściej pojawiających się problemów dręczących przedsiębiorstwa – zatorami płatniczymi.

Firma zajmująca się produkcją styropianu i wyrobów ze styropianu zaczęła tracić płynność finansową. Kontrahenci nie regulowali terminowo swoich zobowiązań. Przedsiębiorca posiłkował się kredytem obrotowym jednak wciąż pozyskiwał kolejnych kontrahentów i w pewnym momencie kredyt okazał się niewystarczający.

Dlaczego faktoring?

W takiej sytuacji dobrze jest zastosować faktoring mieszany. Dzięki takiej konstrukcji transakcji odbiorców z większymi opóźnieniami oraz nowych kontrahentów można objąć faktoringiem pełnym (z ubezpieczeniem) i mieć pewność otrzymania zapłaty. Kontrahentów regulujących zobowiązania w terminie – faktoringiem niepełnym uzyskując nadal stały dostęp do finansowania.

Faktoring, jak się okazuje, dzięki swojej skuteczności pozwala na rozwiązanie problemów nie tylko dotykających przedsiębiorców w zakresie finansowania, ale także umożliwia rozwój biznesu.

Zobacz serwis: ABC małej firmy

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

REKLAMA

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

Sprzedaż miodu - nowe przepisy od 18 kwietnia 2024 r.

Nowe przepisy dotyczące sprzedaży miodu wchodzą w życie 18 kwietnia 2024 r. O czym muszą wiedzieć producenci miodu?

REKLAMA

Branża HoReCa nie jest w najlepszej kondycji. Restauracja z Wrocławia ma 4,2 mln zł długów

Branża HoReCa od pandemii nie ma się najlepiej. Prawie 13,6 tys. obiektów noclegowych, restauracji i firm cateringowych w Polsce ma przeterminowane zaległości finansowe na ponad 352 mln zł. 

Branża handlu detalicznego liczy w 2024 roku na uzyskanie wyższych marż – i to mimo presji na obniżanie cen

Choć od pandemii upłynęło już sporo czasu, dla firm handlu detalicznego dalej największym wyzwaniem jest zarządzanie kosztami w warunkach wciąż wysokiej inflacji oraz presji na obniżkę cen. Do tego dochodzi w dalszym ciągu staranie o ustabilizowanie łańcucha dostaw. Jednak coraz więcej przedsiębiorstw patrzy z optymizmem w przyszłość i liczy na możliwość uzyskania wyższej marzy.

REKLAMA