REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ranking kont oszczędnościowych - kwiecień 2010 r

Marcin Cieszyński

REKLAMA

REKLAMA

Kwiecień przyniósł duże zmiany w ofercie kont oszczędnościowych banków. W rankingu pojawia się nowy bank – DnB Nord oferujący oprocentowanie środków na koncie 5%.

Liderzy z zeszłego miesiąca pozostają na swoich lokatach. BOŚ Bank dzięki propozycji 8% dla kwot do 3 000 zł pozostaje niedoścignionym wzorem dla pozostałych. Pamiętać jednak należy, że od 3 000 do 5 000 zł oprocentowanie tego konta spada do 5%, natomiast kwoty powyżej 5 000 zł oprocentowane są „zaledwie” na 4%.

REKLAMA

Udana ofensywa

Kredyt Bank w tym roku późno ogłosił swoją nową ofertę depozytową. Warto jednak przyjrzeć się kontom oszczędnościowym tego banku, gdyż już drugi miesiąc z rzędu Konto Lokata Swobodna plasuje się tuż za propozycją BOŚ Banku.

Nowe środki na zdeponowane na Koncie Lokacie Swobodnej uzyskają oprocentowanie 5,67% i dotyczy to salda środków pieniężnych między 1000 a 14 999 zł, czyli znacznie wyższego niż w przypadku kont BOŚ. Należy pamiętać, iż oferta ta jest ofertą promocyjną, która jest dostępna tylko do 20 czerwca 2010 r. Korzystanie z Konta Lokaty Swobodnej wiąże się z koniecznością posiadania Ekstrakonta w tym samym banku.

Które konto da Ci najwięcej? Sprawdź teraz!

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Oszczędzaj po grecku

Polbank EFG nadal na trzeciej pozycji. Oferta jest o tyle interesująca, że zarabiamy jak na lokacie już od pierwszej złotówki. Co więcej, można założyć nawet 3 konta, przy czym ich prowadzenie jest bezpłatne. Kapitalizacja dzienna to również interesująca propozycja od bankierów Polbank EFG.

Wielkie zmiany

Z czwartego miejsca na ósme w rankingu przesunął się Rachunek Sezam Oszczędzam Banku BPH. Spadek o 4 miejsca w porównaniu jest związany z zakończeniem promocji (koniec promocji 30 marca 2010 r.), dzięki której na koncie Sezam nowe środki zarabiały 5,05%.

O 3 miejsca niżej niż w marcu znalazło się konto Getin Bank. Obniżone oprocentowanie z 5,2% do 4,75% pozwoliło na zajęcie jedynie 9. miejsca rachunkowi TOP (e-getin).

DnB Nord – co oferuje

Bank zaproponował swoim klientom konto oszczędnościowe z oprocentowaniem na poziomie 4,80%. Wymagana wpłata minimalna to 1000 zł, aby otworzyć konto. Nie jest natomiast wymagane utrzymywanie salda powyżej tej kwoty.

Warto też zwrócić uwagę, iż oprocentowanie 4,8% nie jest limitowane dla progów kwotowych, a z taką właśnie sytuacją mamy do czynienia w przypadku zwycięzców kwietniowego rankingu (BOŚ Bank – Konto Wyjątkowe, Kredyt Bank – Konto Lokata Swobodna).

Jeśli możesz zainwestować większą gotówkę

Dla osób mogących zainwestować większe środki finansowe przygotowaliśmy także zestawienie najlepszych kont oszczędnościowych w kwocie 10 000 zł. Zmiany w tym rankingu nie są duże – pojawia się jednak bardzo interesująca oferta Meritum Banku. MeritumKonto Zarabiające to ciekawa propozycja łączonego konta osobistego z kontem oszczędnościowym, na którym środki oprocentowane są na 5,50%. Zalety konta to przede wszystkim bezpłatne prowadzenie rachunku, opłata za kartę debetową 3 zł (w przypadku miesięcznych transakcji bezgotówkowych w wysokości 500 zł – bezpłatnie), wypłaty w kraju i za granicą w kwocie wyższej niż 500 zł – za darmo oraz wyższe oprocentowanie lokat w Meritum Banku dla posiadaczy konta.

?
Ranking kont oszczędnościowych - kwota 1000zł
Bank/ NazwakontaOprocentowaniew skali roku (w %)Oprocentowaniepo odjęciu podatku (w %)Kapitalizacja
1BOŚ Bank/ KontoWyjątkowe8,006,48miesięczna
2KredytBank / Konto LokataSwobodna5,675,67dzienna
3Polbank EFG / Konto MocnoOszczędzające 5,505,50dzienna
4Toyota Bank / Konto Click5,005,00dzienna
5eurobank/ Rachunekoszczędnościowy4,554,55dzienna
6Citi Handlowy / SuperOszczędnościowe5,05%4,09miesięczna
7Bank Pocztowy / konto oszczędnościowe5,004,05miesięczna
8Bank BPH/ SezamOszczędzam4,044,04dzienna
9DnB Nord/ rachunekoszczędnościowy4,803,89miesięczna
10GetinBank / Rachunek TOP(e-Getin)4,753,85miesięczna
Ranking kont oszczędnościowych - kwota 10000 zł
Bank/ NazwakontaOprocentowaniew skali roku (w %)Oprocentowaniepo odjęciu podatku (w %)Kapitalizacja
1KredytBank / Konto LokataSwobodna5,675,67dzienna
2Polbank EFG / Konto MocnoOszczędzające5,505,50dzienna
3Toyota Bank / Konto Click5,005,00dzienna
4eurobank/ Rachunekoszczędnościowy4,554,55dzienna
5Meritum Bank /MeritumKontoZarabiające5,504,46miesięczna
6Citi Handlowy / SuperOszczędnościowe5,054,09miesięczna
7Bank Pocztowy / konto oszczędnościowe5,004,05miesięczna
8Bank BPH/ SezamOszczędzam4,044,04dzienna
9AllianzBank / Allianz kontooszczędnościowe Plus4,903,97miesięczna
10DnB Nord/ Kontooszczędnościowe4,803,89miesięczna
Stanna: 21 kwietnia 2010 r.

Konto oszczędnościowe czy lokata

Jak pokazuje bieżący ranking, konta oszczędnościowe są oprocentowane na poziomie wyższym niż np. lokaty na 1 czy 3 miesiące. Najwyżej oprocentowana w kwietniu (dla depozytu 5000 zł), 1 miesięczna Lokata El Dorado Polbanku pozwoli nam uzyskać oprocentowanie na poziomie 4,75%. W tym samym czasie na Koncie Lokata Swobodna Kredyt Banku zarobimy 5,67%. W przypadku dłuższych okresów depozytu, znajdziemy już jednak lokaty których oprocentowanie będzie wyższe niż najlepszych kont oszczędnościowych.

Czytaj też: Konta oszczędnościowe lepsze od lokat

Przed decyzją o inwestycji wolnych środków, warto więc porównać bieżącą ofertę kont oszczędnościowych i lokat. Zwracajmy też uwagę na oferty promocyjne, gdyż często zdarza się tak, iż atrakcyjne oprocentowanie niektórych kont, dostępne jest tylko w krótkim przedziale czasowym.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA