| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Grecy muszą nauczyć się oszczędzać

Grecy muszą nauczyć się oszczędzać

Znamy już wyniki głosowania nad planem oszczędnościowym w Grecji. Decyzja greckiego parlamentu zaważy na dalszych losach pakietu pomocowego, udzielanego przez kraje członkowskie Unii Europejskiej. Na ulicach Aten trwają protesty.

Grecki parlament przyjął drakoński plan, mający przynieść 28 mld euro oszczędności. Jego przyjęcie było warunkiem otrzymania kolejnej transzy międzynarodowej pomocy. Taka decyzja jest nie w smak wielu Grekom. Prawdopodobnie jutro przez Ateny przeleje się bardzo duża fala strajków.

Przeczytaj również: Czy nastąpi silne odreagowanie na rynku?

„Stało się to, co się stać musiało. Grecy nie mieli innego wyjścia. Dla nas z greckich błędów płyną wnioski na przyszłość. Okazuje się, że nie można latami uprawiać kreatywnej księgowości, unikać płacenia podatków i tolerować tego zjawiska przez instytucje państwa, rozrzutnie wydawać pieniądze na cele społeczne, które i tak nie trafiają do najbardziej potrzebujących i odsuwać bolesne decyzje w nieokreśloną przyszłość. Za takie postępowanie, prędzej czy później, całe społeczeństwo płaci wysoką cenę" – przekonuje dr Jacek Adamski, dyrektor departamentu ekonomicznego PKPP Lewiatan.

Polecamy serwis: Inwestycje

Przyjęcie planu oszczędnościowego przez Grecję nie oznacza, że walka o stabilność strefy euro została zakończona i wygrana. Strukturalne problemy wielu słabszych krajów UE nadal nie zostały bowiem rozwiązane i w każdej chwili mogą powrócić ze zdwojoną siłą" – dodaje Jacek Adamski.

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

LSJ HR Group

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »