reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Główna para walutowa w rejonie 1,44

Główna para walutowa w rejonie 1,44

Na początku tygodnia nastąpiło odreagowanie na rynku euro. Wczoraj dolar umacniał się przez całą sesję. Pod koniec notowań kurs EUR/USD osiągnął wartość 1,4435.

W trakcie dzisiejszej sesji w Azji eurodolar kontynuował marsz w kierunku południowym, przebijając opór na poziomie 1,4400. Rano kurs EUR/USD walczył o powrót ponad ten poziom. Europejskiej walucie zaszkodziły informacje o kolejnym trzęsieniu ziemi w Japonii. Wczorajsza sesja na rynkach globalnych była uboga w istotne publikacje makroekonomiczne. W Europie pojawiły się dane za luty, dotyczące wielkości produkcji przemysłowej we Francji i Włoszech. Jednak z racji okresu, którego dotyczą te publikacje, ich wpływ na rynek był neutralny.

Dowiedz się także: Jakie wydarzenia były najważniejsze dla rynku walutowego w pierwszym tygodniu marca?

Dziś na otwarciu sesji europejskiej pojawiły się dane o inflacji w Niemczech za marzec. Odczyt okazał się wyższy od konsensusu i wyniósł 2,3 procent r/r, wobec oczekiwań na poziomie 2,2 procent r/r. Taki wynik może stanowić wsparcie dla wspólnej waluty w pierwszej części sesji. Dla rynków istotne będą też publikacje marcowej inflacji w Wielkiej Brytanii oraz indeksu niemieckiego instytutu ZEW. Popołudniowe dane z USA, dotyczące bilansu handlu zagranicznego, będą bacznie obserwowane przez inwestorów. Natomiast wieczorna informacja o wykonaniu budżetu federalnego za marzec, w przypadku dużego deficytu, może znacząco wpłynąć na kurs dolara podczas jutrzejszej sesji.

Polecamy serwis: Kredyty

We wtorek, podobnie jak wczoraj, na polski rynek nie wpłynęły publikacje jakichkolwiek danych ze sfery realnej. Pewien wpływ na złotego może wywierać informacja o obniżeniu prognoz wzrostu gospodarczego dla Polski na ten rok w najnowszym raporcie MFW. W sytuacji znaczących napięć, związanych z finansami publicznymi, niższy wzrost PKB automatycznie zwiększa ryzyko przekroczenia drugiego progu bezpieczeństwa, zapisanego w ustawie o finansach publicznych. Złoty otworzył się dziś na poziomie 3,9841 za euro. Pogorszenie sentymentu na rynkach światowych, spowodowane m.in. trzęsieniem ziemi w Japonii, w tej sytuacji może deprecjonować złotego. Spodziewamy się kontynuacji stopniowego osłabienia polskiej waluty. W dniu dzisiejszym oczekujemy, iż EUR/PLN będzie poruszał się w przedziale 3,97-3,99 za euro.

Krzysztof Wołowicz
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Wczoraj brakowało danych ze świata makroekonomii, które zainspirowałyby inwestorów do podjęcia bardziej znaczących decyzji.
Wczoraj brakowało danych ze świata makroekonomii, które zainspirowałyby inwestorów do podjęcia bardziej znaczących decyzji.

CIT 2021. Komentarz199.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Arena Advisory

Doradzamy klientom we wszystkich obszarach podatkowych i prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama