reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Nowe historyczne minimum pary USD/JPY

Nowe historyczne minimum pary USD/JPY

Od poniedziałku kurs EUR/USD znajduje się w przedziale 1,3860-1,4000. W świetle ostatnich wydarzeń, na tle nasilającej się zmienności rynku, stabilność notować eurodolara jest zastanawiająca.

Również notowania USD/PLN naruszyły istotny opór. Pokonały dziś w nocy poziom 2,9400, dochodząc do wartości 2,9600. Poranne odreagowanie w notowaniach złotego sprowadziło kurs krajowej waluty w relacji do dolara w okolice 2,9200. Zakładając dalszą stabilizacją w notowaniach EUR/USD, nawet w przypadku kontynuacji deprecjacji złotego, skala osłabienia wobec dolara powinna być mniejsza niż w stosunku do euro. Jednocześnie wciąż prawdopodobny jest wzrost USD/PLN w kierunku 3,0000.

Polecamy serwis: Lokaty

W godzinach porannych na rynek napłynęła wypowiedź członka RPP, prof. A. Glapińskiego, który stwierdził, że mimo lepszych danych na temat inflacji w Polsce oraz niższej dynamiki wynagrodzeń, podwyżka stóp procentowych w kwietniu wciąż jest możliwa. Dodał również, że ostatnie dane nie zmieniają istotnie nastawienia Rady, która w swoich decyzjach kieruje się bardziej długoterminowymi projekcjami.

Dziś dowiedzieliśmy się, jaka była wielkość zamówień w przemyśle w Szwajcarii. Wzrosła ona w IV kw. o 6 proc. r/r. Zapadła również decyzja szwajcarskiego banku centralnego w sprawie stóp procentowych. SNB utrzymał koszt pieniądza bez zmian, na poziomie 0,25 proc. W dalszej części dnia poznamy dane na temat inflacji CPI, produkcji przemysłowej oraz liczby wniosków dla bezrobotnych z USA.

Michał Fronc
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Rentowność amerykańskich, dziesięcioletnich obligacji skarbowych wynosi 3,19 proc.
Rentowność amerykańskich, dziesięcioletnich obligacji skarbowych wynosi 3,19 proc.

Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

EY

Firma EY jest światowym liderem rynku usług profesjonalnych obejmujących usługi audytorskie, doradztwo podatkowe, doradztwo biznesowe i doradztwo transakcyjne.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama