| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Rynek ucichł przed komunikatem FOMC

Rynek ucichł przed komunikatem FOMC

Pod koniec dzisiejszych notowań rynki złotego i eurodolara zachowywały się dość spokojnie i charakteryzowała je niewielka zmienność. Kurs EUR/PLN mieścił się w wąskim przedziale 3,8680-3,8820. Z kolei eurodolar po nieudanej próbie sforsowania bariery 1,37 wycofał się w okolice 1,3650.

Do czasu publikacji komunikatu po posiedzeniu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC), której można spodziewać się o godz. 20.15, w notowaniach tych par walutowych w dalszym ciągu powinna panować stosunkowo niska zmienność. Prezentacja komentarza amerykańskich władz monetarnych prawdopodobnie przyniesie, przynajmniej chwilowe, silniejsze wahania eurodolara.

Dowiedz się także: Jakie trendy panują na rynkach wymiany walut?

Uczestnicy rynku oczekują, iż FOMC zachowa łagodne nastawienie do polityki pieniężnej. Fakt ten został już zdyskontowany w notowaniach EUR/USD. M.in. za sprawą wskazanych oczekiwań kurs tej pary walutowej utrzymywał się w ostatnich dniach na wysokich poziomach. Z pewnością trudno będzie o komentarz, sformułowany w łagodniejszym tonie niż zakładają to inwestorzy. Z tego względu uczestnicy rynku mogą wykorzystać moment jego publikacji do realizacji zysków, w efekcie czego będziemy obserwować korekcyjną zniżkę EUR/USD.

Polecamy serwis: Lokaty

Dzisiaj Główny Urząd Statystyczny nieoczekiwanie przedstawił zaplanowane pierwotnie na piątek odczyty danych o sprzedaży detalicznej i stopie bezrobocia w grudniu. W minionym miesiącu sprzedaż w naszym kraju wzrosła silniej od oczekiwań, o 12 proc. r/r, przy prognozach na poziomie 9,4 proc.). Pozytywny wydźwięk tego wskaźnika zneutralizował jednak silniejszy od prognoz wzrost stopy bezrobocia, który sięgnął 12,3 proc., podczas gdy oczekiwano 12,0 proc. W bieżącym tygodniu kluczową publikacją z Polski będzie zaplanowany na piątek odczyt PKB za 2010 r. Publikacja ta, w odróżnieniu od dzisiejszych danych z naszego kraju, może przynieść zauważalną reakcję notowań złotego.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Tomala

Aplikant radcowski przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »