REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Notowania złotego względem euro pozostawały wczoraj stosunkowo stabilne. Kurs EUR/PLN konsolidował się w wąskim zakresie 3,9250-3,9400. Dzisiaj w godzinach porannych podjął on próbę wyjścia górą z tego przedziału. Nawet jeśli próba ta się powiedzie, w najbliższych godzinach nie powinniśmy obserwować silniejszych zmian, bowiem inwestorzy będą wstrzymywać się z większymi transakcjami w oczekiwaniu na decyzję Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych.

REKLAMA

Powinniśmy ją poznać tradycyjnie we wczesnych godzinach popołudniowych. Ma ona szansę wpłynąć na notowania złotego, bowiem na rynku panuje duża niepewność odnośnie tego, co zrobi RPP. Głosy odnośnie tego, czy koszt pieniądza w naszym kraju zostanie podniesiony, czy też pozostanie na dotychczasowym poziomie są równomiernie podzielone zarówno wśród inwestorów, jak i prawdopodobnie wśród członków Rady. Taki podział wśród przedstawicieli RPP rysują ich ostatnie wypowiedzi. Ostatnio przybyło jednak kilka argumentów za podwyżką, które mogą skłonić ich do podniesienia kosztu pieniądza o 25 pb już dzisiaj. Obecnie kurs EUR/PLN choć znajduje się stosunkowo nisko, oddalony jest o kilkanaście groszy od szkodliwego według przedstawicieli polskich władz monetarnych poziomu 3,8000. Fakt ten tworzy pewną przestrzeń do podwyżki stóp. Jeśli rzeczywiście zostałaby ona dokonana, wartość euro względem polskiej waluty może odnotować zniżkę o kilka groszy. O przebicie październikowych minimów na poziomie 3,8900 będzie jednak prawdopodobnie dość trudno.

REKLAMA

Kurs EUR/USD w trakcie dzisiejszej sesji azjatyckiej kontynuował wczorajszy spadek. Zszedł on do poziomu 1,3800. Ruch ten nie przyniósł jednak żadnych rozstrzygnięć w notowaniach euro względem dolara, bowiem nie doprowadził do wybicia z kilkunastodniowego, szerokiego przedziału wahań. Impuls do trwalszego spadku powstałby dopiero po przebiciu wsparcia na poziomie 1,3700. W najbliższym czasie kurs może zmierzać w kierunku tej wartości, jednak notowania EUR/USD będą prawdopodobnie pozostawać bez rozstrzygnięcia do czasu przyszłotygodniowego posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku.

Dzisiaj presję spadkową w notowaniach eurodolara stworzyły informacje przedstawione przez Wall Street Journal, z których wynika, że Fed w przyszłym tygodniu zdecyduje się na rozszerzenie programu wykupu amerykańskich obligacji skarbowych o kilkaset miliardów USD. Dolar po tych doniesieniach zyskał na wartości, ponieważ przedstawiona kwota rozczarowała nieco inwestorów. Ostatnio bowiem na rynku pojawiały się spekulacje, że skala wykupu może przekroczyć nawet 1 biliona USD. W najbliższym czasie mogą pojawiać się kolejne spekulacje na temat wspomnianego kwoty, co będzie powodować wzrost zmienności w notowaniach EUR/USD.

Polecamy Kursy walut on-line

W ostatnich godzinach kurs AUD/USD odnotował silny spadek. Dolar australijski znacznie się osłabił po publikacji nieco niższych od prognoz danych z Australii na temat inflacji konsumentów (CPI) w III kwartale. Dane te zmniejszyły nieznacznie szansę na rychłą podwyżkę stóp procentowych w tym kraju i przede wszystkim okazały się dobrym pretekstem do realizacji zysków po ostatniej zwyżce w okolice poziomu parytetu. W najbliższych godzinach spadek kursu AUD/USD może hamować dość silne pasmo wsparć 0,9650-0,9700. Dopiero przebicie tego ograniczenia dałoby sygnał do trwalszej zniżki. W dalszej części sesji z istotniejszych wskaźników napłyną jeszcze wstępne szacunki dynamiki zamówień na dobra trwałego użytku oraz dane na temat sprzedaży nowych domów z USA.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

REKLAMA

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

REKLAMA

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

Sprzedaż miodu - nowe przepisy od 18 kwietnia 2024 r.

Nowe przepisy dotyczące sprzedaży miodu wchodzą w życie 18 kwietnia 2024 r. O czym muszą wiedzieć producenci miodu?

REKLAMA