REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy RPP podniesie stopy?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Tomasz Regulski
analityk DM TMS Brokers
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Notowania złotego względem euro pozostawały wczoraj stosunkowo stabilne. Kurs EUR/PLN konsolidował się w wąskim zakresie 3,9250-3,9400. Dzisiaj w godzinach porannych podjął on próbę wyjścia górą z tego przedziału. Nawet jeśli próba ta się powiedzie, w najbliższych godzinach nie powinniśmy obserwować silniejszych zmian, bowiem inwestorzy będą wstrzymywać się z większymi transakcjami w oczekiwaniu na decyzję Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych.

REKLAMA

Powinniśmy ją poznać tradycyjnie we wczesnych godzinach popołudniowych. Ma ona szansę wpłynąć na notowania złotego, bowiem na rynku panuje duża niepewność odnośnie tego, co zrobi RPP. Głosy odnośnie tego, czy koszt pieniądza w naszym kraju zostanie podniesiony, czy też pozostanie na dotychczasowym poziomie są równomiernie podzielone zarówno wśród inwestorów, jak i prawdopodobnie wśród członków Rady. Taki podział wśród przedstawicieli RPP rysują ich ostatnie wypowiedzi. Ostatnio przybyło jednak kilka argumentów za podwyżką, które mogą skłonić ich do podniesienia kosztu pieniądza o 25 pb już dzisiaj. Obecnie kurs EUR/PLN choć znajduje się stosunkowo nisko, oddalony jest o kilkanaście groszy od szkodliwego według przedstawicieli polskich władz monetarnych poziomu 3,8000. Fakt ten tworzy pewną przestrzeń do podwyżki stóp. Jeśli rzeczywiście zostałaby ona dokonana, wartość euro względem polskiej waluty może odnotować zniżkę o kilka groszy. O przebicie październikowych minimów na poziomie 3,8900 będzie jednak prawdopodobnie dość trudno.

REKLAMA

Kurs EUR/USD w trakcie dzisiejszej sesji azjatyckiej kontynuował wczorajszy spadek. Zszedł on do poziomu 1,3800. Ruch ten nie przyniósł jednak żadnych rozstrzygnięć w notowaniach euro względem dolara, bowiem nie doprowadził do wybicia z kilkunastodniowego, szerokiego przedziału wahań. Impuls do trwalszego spadku powstałby dopiero po przebiciu wsparcia na poziomie 1,3700. W najbliższym czasie kurs może zmierzać w kierunku tej wartości, jednak notowania EUR/USD będą prawdopodobnie pozostawać bez rozstrzygnięcia do czasu przyszłotygodniowego posiedzenia Federalnego Komitetu Otwartego Rynku.

Dzisiaj presję spadkową w notowaniach eurodolara stworzyły informacje przedstawione przez Wall Street Journal, z których wynika, że Fed w przyszłym tygodniu zdecyduje się na rozszerzenie programu wykupu amerykańskich obligacji skarbowych o kilkaset miliardów USD. Dolar po tych doniesieniach zyskał na wartości, ponieważ przedstawiona kwota rozczarowała nieco inwestorów. Ostatnio bowiem na rynku pojawiały się spekulacje, że skala wykupu może przekroczyć nawet 1 biliona USD. W najbliższym czasie mogą pojawiać się kolejne spekulacje na temat wspomnianego kwoty, co będzie powodować wzrost zmienności w notowaniach EUR/USD.

Polecamy Kursy walut on-line

W ostatnich godzinach kurs AUD/USD odnotował silny spadek. Dolar australijski znacznie się osłabił po publikacji nieco niższych od prognoz danych z Australii na temat inflacji konsumentów (CPI) w III kwartale. Dane te zmniejszyły nieznacznie szansę na rychłą podwyżkę stóp procentowych w tym kraju i przede wszystkim okazały się dobrym pretekstem do realizacji zysków po ostatniej zwyżce w okolice poziomu parytetu. W najbliższych godzinach spadek kursu AUD/USD może hamować dość silne pasmo wsparć 0,9650-0,9700. Dopiero przebicie tego ograniczenia dałoby sygnał do trwalszej zniżki. W dalszej części sesji z istotniejszych wskaźników napłyną jeszcze wstępne szacunki dynamiki zamówień na dobra trwałego użytku oraz dane na temat sprzedaży nowych domów z USA.

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rolnicy radzą sobie dużo lepiej z długami niż firmy przetwarzające plony ich pracy

Polska żywność ma się dobrze, ale kondycja finansowa branży już mniej. Sektor rolno-spożywczy musi oddać wierzycielom 760,6 mln zł, a wiarygodność płatnicza przetwórców i dostawców staje się coraz większym problemem. Nie dotyczy to rolników, którzy na ogół są wiarygodni finansowo.

Małe firmy z dużymi obawami przed kolejnym wysokim wzrostem płacy minimalnej

Duże wzrosty płacy minimalnej w ostatnich latach hamują wzrost małych i średnich firm. Poza bezpośrednim obciążeniem kosztami pracowniczymi oznaczają dla przedsiębiorców skokowy wzrost koszt w postaci coraz wyższych składek ZUS.

Umowa z influencerem krok po kroku

Szybki rozwój marketingu internetowego otworzył przed markami i twórcami zupełnie nowe perspektywy współpracy. W dobie cyfrowej rewolucji, influencerzy stali się kluczowymi partnerami w promocji produktów i usług, oferując unikatowy sposób docierania do odbiorców (potencjalnych klientów marek). Współpraca z twórcami, choć niezwykle efektywna, wiąże się jednak z szeregiem wyzwań prawnych, które wymagają szczególnej uwagi. Odpowiednie uregulowanie wzajemnych praw i obowiązków jest fundamentem sukcesu i bezpieczeństwa obu stron, minimalizując ryzyko sporów i nieporozumień.

Deregulacja: rząd naprawia prawo, ale przedsiębiorcy nie są zadowoleni z zakresu i tempa zmian w przepisach

Przedsiębiorcy przekonują, że Polska musi być krajem ze sprawną strukturą przepisów. Mimo postępów nadal wiele zagadnień z prawa budowlanego, pozwoleń na zatrudnienie czy przepisów związanych z regulacją handlu i usług zdają się być niepotrzebnym mnożeniem administracji.

REKLAMA

Czy konto firmowe jest obowiązkowe?

Przy założeniu firmy musisz dopełnić wielu formalności. O ile wybór nazwy przedsiębiorstwa, wskazanie adresu jego siedziby, czy wskazanie właściwego PKD są obligatoryjne, o tyle otworzenie rachunku firmowego niekoniecznie. Jednak dużo zależy przy tym od tego, jaka forma działalności jest prowadzona, jakie transakcje są wykonywane i wreszcie, czy chce ona korzystać z mechanizmu split payment.

Blisko LUDZI i dla LUDZI. Czym Emtor wyróżnia się jako pracodawca na rynku wózków widłowych?

Na przestrzeni lat firma Emtor udowodniła, że sukces w biznesie nie zależy wyłącznie od produktów czy wyników finansowych, ale przede wszystkim od ludzi, którzy ten biznes tworzą. To dzięki zaangażowaniu, lojalności i codziennej pracy zespołów połączenie tradycji z nowoczesnością jest możliwe. Emtor stawia na człowieka – nie tylko jako pracownika, ale jako partnera w budowaniu wspólnej przyszłości. Bo gdy ludzie czują się docenieni, chcą zostać na dłużej. Jak zatem firma buduje swoją przewagę na konkurencyjnym rynku?

Poczta Polska nawiązuje partnerstwo z Temu. Wszyscy dołożymy się do chińskiego giganta?

Poczta Polska poinformowała o nawiązaniu współpracy logistycznej z platformą Temu. Państwowe przedsiębiorstwo rozwija obsługę przesyłek e-commerce. Przesyłki zakupione na chińskiej platformie zakupowej będą dostarczane do klientów w ciągu kilku dni.

6 miesięcy vacatio legis i gotowy projekt deregulacyjny to za mało. Deregulacja musi przyspieszyć

Przedsiębiorcy pozytywnie oceniają 6 miesięcy vacatio legis i gotowy projekt deregulacyjny zakładający uproszczenie prowadzenia działalności nierejestrowanej czy milczącą zgodę w wyszczególnionych w ustawie zagadnieniach gospodarczych, ale to za mało. Deregulacja musi przyspieszyć.

REKLAMA

Warto udzielić pełnomocnictwa lub prokury w CEIDG

Prowadzenie własnej firmy to nie tylko pasja i satysfakcja, ale także szereg obowiązków, które co do zasady przedsiębiorca powinien wykonywać osobiście sprawując zarząd nad swoim przedsiębiorstwem. Chodzi tu przede wszystkim o zawieranie umów, czy kontakty z urzędami i sądami. Wraz z rozwojem firmy może okazać się, że konieczne będzie delegowanie części zadań związanych z zarządzaniem przedsiębiorstwem na inne osoby. Aktualnie, każdy przedsiębiorca wpisany do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) może ustanowić pełnomocnika lub prokurenta, który będzie reprezentować go w sprawach pozostających w związku z prowadzoną przez tego przedsiębiorcę działalnością gospodarczą.

Biznesowy challenge z dala od zgiełku

Rozmowa z Agnieszką Najberek, dyrektorką sprzedaży MICE w Hotelu Arłamów, o trendach w budowaniu dobrostanu i integracji pracowników.

REKLAMA