reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Waluty: co się stanie po danych z USA

Waluty: co się stanie po danych z USA

Początek piątkowego handlu przebiega pod znakiem nieznacznego osłabienia dolara. Kurs EUR/USD wrócił w okolice 1,32 (godz. 9:46), a GBP/USD do 1,59.

Do góry zaczyna piąć się także AUD/USD – australijskiej walucie pomógł raport banku centralnego, który podtrzymał oczekiwania na dalsze podwyżki stóp procentowych w przyszłości. W kraju nadal mocny pozostaje złoty, który oscyluje wokół 3,9830 zł za euro i 3,02 zł za dolara. Naszą walutę wspierają też dobre nastroje na giełdach.

Dzisiaj kluczowa będzie publikacja danych Departamentu Pracy USA o godz. 14:30. Oczekuje się, że w sektorze pozarolniczym ubyło w lipcu 65 tys. etatów, a stopa bezrobocia wzrosła do 9,6 proc. Dane nieco lepsze od oczekiwań przyczynią się do wzrostu apetytu na ryzyko i umocnienia innych walut, niż dolar. Dane zgodne z rynkiem, lub słabsze, zwiększą oczekiwania na dodatkowe posunięcia FED podczas posiedzenia zaplanowanego na przyszły wtorek i też… osłabią dolara. Poza tym nieco wcześniej, bo o godz. 12:00 poznamy dynamikę produkcji przemysłowej w Niemczech w czerwcu (oczek. 0,7 proc. m/m). Lepszy odczyt może wesprzeć euro.

Zobacz także: Wiadomości finansowe

EUR/PLN: Rynek flirtuje z poziomem 3,98, który powinien dzisiaj zostać naruszony. To otworzy drogę do ruchu na 3,95 i być może 3,8350 w przyszłym tygodniu. Opór to rejon 3,99-4,00.

USD/PLN: Opór to rejon 3,0350-3,05, a wsparcie to 3,00-3,01. Bardziej prawdopodobny jest dzisiaj test 3,00 za sprawą możliwych zwyżek EUR/USD. W przyszłym tygodniu może dojść do złamania 3,00, a także średniej 200-dniowej, która przebiega na poziomie 2,9930.

EUR/USD: Dzienny wykres pokazuje, że korekta spadkowa została zakończona wczoraj w rejonie 1,3122, a teraz powinna zostać wyprowadzona kolejna fala wzrostowa, która doprowadzi do naruszenia ostatniego szczytu na 1,3261. Ten poziom może być testowany jeszcze dzisiaj, a jego naruszenie będzie sygnałem do spodziewanego w przyszłym tygodniu ruchu do 1,34-1,35. W krótkim okresie wsparcie to 1,3175-80.

GBP/USD: Sytuacja podobna jak na EUR/USD. Korekta zakończyła się wczoraj w okolicach 1,5820. Teraz można spodziewać się fali zwyżek, która powinna doprowadzić do naruszenia ostatniego szczytu na 1,5970 i ataku na 1,60. W przyszłym tygodniu może dojść do testu rejonu 1,62.

Polecamy: Waluty on-line

Powyższy materiał nie stanowi rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczących instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców ( Dz.U. nr 206 z 2005 roku, poz. 1715). Nie jest również tekstem promocyjnym Domu Maklerskiego BOŚ S.A.
reklama

Czytaj także

Eksperci:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 202169.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Business Tax Professionals Sp. z o.o. sp. k.

Doradztwo podatkowe, przeglądy i szkolenia podatkowe, ceny transferowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama