reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Czy warto kupować teraz dolara

Czy warto kupować teraz dolara

Słabość dolara jest coraz wyraźniejsza, do czego przyczyniają się m.in. obawy, iż amerykańska gospodarka jeszcze długo nie będzie w stanie „wygrzebać się w pełni z dołka”. Gdzieś w tle tego ruchu są też ubiegłotygodniowe komentarze Jamesa Bullarda z FED, który przestrzegał przed deflacyjnym scenariuszem japońskim i wzywał do powrotu do działań quantitative easing.

W efekcie dzisiaj rano kurs EUR/USD złamał opór na 1,32, a GBP/USD był wart 1,5950 (do psychologicznej bariery 1,60 jest, zatem coraz bliżej). W kraju złoty nadal zyskiwał do dolara schodząc poniżej poziomu 3,02 zł, ale pozostał stabilny w relacji do euro i franka (odpowiednio 3,9860 zł i 2,9080 zł).

Dzisiaj w kraju kluczowe będą informacje ze sfery rządowej – planowane jest przyjęcie Wieloletniego Planu Finansowego państwa, co przy okazji może wywołać kolejną lawinę komentarzy (raczej krytykujących brak radykalnych reform w sferze wydatków). Niemniej dopóki nastroje na rynkach światowych będą dobre, dopóty nie przełoży się to na wyraźniejsze osłabienie złotego. Z kolei na rynkach światowych kluczowe będą dane o inflacji PPI w strefie euro, oraz dane z USA nt. dochodów i wydatków Amerykanów, oraz wskaźnika PCE Core. Poznamy także dynamikę zamówień w przemyśle i indeks podpisanych umów kupna domów w czerwcu.

Polecamy: Rynek finansowy

EUR/PLN: Dopóki notowania utrzymują się poniżej 3,99 nastawienie powinno być wyraźnie pro-spadkowe. Celem dla tego ruchu mogą być okolice 3,95 i dalej 3,9350. Ułożenie dziennych wskaźników potwierdza koncepcję zniżek, chociaż 4-godzinowe nie wyklucza nieznacznej korekty w górę. Wtedy celem byłby rejon 4,00, co doprowadziłoby do czasowego naruszenia 3,99.

USD/PLN: Pomału zbliżamy się do rejonu 3,00, który wraz ze średnia 200-dniową na poziomie 2,99 może stanowić wyraźną blokadę przed dalszymi zniżkami. Niemniej ujęcie wskaźnikowe nie daje jakichś wyraźnych sygnałów odwrócenia trendu. Opór to teraz rejom 3,0350.

EUR/USD: Złamanie 1,32 sprawia, iż poziom ten staje się teraz mocnym wsparciem. Do ważnych oporów jest nieco daleko (1,34-1,35), co może sugerować wyraźne przyspieszenie ruchu wzrostowego na dzisiejszej sesji. Ujęcie wskaźnikowe potwierdza zwyżkę.

GBP/USD: Dzienne notowania funta weszły w hiperbolę, która powinna doprowadzić w najbliższych godzinach do testowania okolic 1,60. Nie można wykluczyć ich złamania, co będzie sygnałem do testu strefy 1,61-1,62. Dzienne wskaźniki potwierdzają zwyżkę.

Zobacz także: Waluty on-line

Powyższy materiał nie stanowi rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczących instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców ( Dz.U. nr 206 z 2005 roku, poz. 1715). Nie jest również tekstem promocyjnym Domu Maklerskiego BOŚ S.A.
reklama

Czytaj także

Eksperci:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

GACH MIZIŃSKA Kancelaria prawna

Kancelaria GACH MIZIŃSKA spółka jawna to kancelaria specjalizująca się w doradztwie podatkowym oraz w doradztwie prawnym na rzecz przedsiębiorców.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama