| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Najtańsze pożyczki hipoteczne w lutym 2012

Najtańsze pożyczki hipoteczne w lutym 2012

Z pożyczką hipoteczną zrealizujemy wydatek rzędu nawet kilkuset tysięcy złotych. Pożyczkę hipoteczną możemy spłacać nawet przez 25 lat, podczas kiedy kredyt gotówkowy – przez krótszy okres. Co warto wiedzieć o pożyczce hipotecznej?

Pożyczka hipoteczna umożliwia wykorzystanie pozyskanego kapitału na dowolny cel. Co to oznacza? Nie mniej, nie więcej tyle, że dając bankowi zabezpieczenie w postaci hipoteki na nieruchomości, otrzymamy pieniądze, które możemy przeznaczyć na dowolnie wybrany przez nas zakup. Pożyczkę hipoteczną da się więc porównać do kredytu gotówkowego. Z pewnymi jednak różnicami – kwota pożyczki hipotecznej może wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych, a okres spłaty – nawet 25 lat.

Ten ranking najlepszych pożyczek hipotecznych uwzględnia pożyczki w złotych, opiewające na kwotę 240 000 zł (zabezpieczone na nieruchomości o wartości 400 000 zł), spłacane w ratach równych przez 20 lat. Pod uwagę wzięto tylko te pożyczki, które mogła otrzymać czteroosobowa rodzina z miesięcznym dochodem na poziomie 3 416 zł brutto.

Pożyczki hipoteczne – duża gotówka na długi okres!

Najtańsza pożyczka hipoteczna

Zwycięzcą rankingu został Meritum Bank – instytucja niekojarząca się z ofertą hipoteczną, a z raczej z korzystnie oprocentowanymi lokatami czy Kontem Zarabiającym, zwracającym 4% wydatków na paliwo. Jak widać, pozory jednak mylą. Całkowity koszt pożyczki hipotecznej w Meritum Banku wynosi 238 094,55 zł, a jej oprocentowanie – 7,80%. Miesięczna rata zuboży nasz budżet o 1 977,69 zł. Meritum Bank pobierze od nas prowizję w wysokości 0,5%.

Omawiając zwycięską ofertę, trzeba jeszcze wspomnieć o tym, że decyzja kredytowa podejmowana jest podczas jednego spotkania z doradcą, a umowa może być zawarta w ciągu 1 dnia od złożenia wniosku. Maksymalna kwota pożyczki wyniesie 500 000 zł (nie więcej niż 70% LTV), a maksymalny okres spłaty – 25 lat.

Drugie miejsce w rankingu zajął Deutsche Bank. W jego przypadku całkowity koszt pożyczki zamyka się w 239 270,74 zł. Miesięczna rata pożyczki hipotecznej w Deutsche Banku wynosi 1 992 zł, a jej oprocentowanie – 7,88%. Deutsche Bank nie pobierze od nas prowizji za udzielenie finansowania. Maksymalna kwota pożyczki hipotecznej w Deutsche Bank nie ma prawa przekroczyć 60% wartości nieruchomości, stanowiącej zabezpieczenie, a maksymalny okres kredytowania – 20 lat (dla pożyczek w kwocie niższej niż 100 000 zł jest on krótszy – nie przekracza 7 lat).

Brązowy medal przypadł ING Bankowi Śląskiemu. W banku z lwem w logo całkowity koszt pożyczki to 252 303 zł, a miesięczna rata – 2 022 zł. Podobnie jak Deutsche Banku, także w ING prowizja za udzielenie pożyczki wynosi 0%. Zaś oprocentowanie – 8,10%. Pożyczkę hipoteczną w ING Banku Śląskim można spłacać przez 25 lat, a jej maksymalna wysokość powinna odpowiadać 80% LTV.

Polecamy serwis: Karty kredytowe

Czy warto?

W niektórych bankach maksymalna wysokość kredytu gotówkowego może wynieść kilkaset tysięcy złotych. Należy jednak pamiętać, że po pierwsze, kredyt taki wolno spłacać jedynie przez kilka lat, a jego oprocentowanie i prowizja za jego udzielenie są znacznie wyższe niż w przypadku pożyczki hipotecznej. Zanim skierujemy swoje kroki do banku, żeby złożyć wniosek, warto więc zorientować się, co oferuje rynek i wybrać ofertę najlepszą. Jeżeli potrzebujemy większej kwoty pieniędzy na sfinansowanie swoich planów i mamy nieruchomość z nieobciążoną hipoteką, to na pewno warto rozważyć zaciągnięcie pożyczki hipotecznej.

Eksperci TotalMoney.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Andrzej Szczerbowski

Prawnik, ekspert prawa cywilnego, podatkowego i handlowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »