reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Najtańsze pożyczki hipoteczne w lutym 2012

Najtańsze pożyczki hipoteczne w lutym 2012

Z pożyczką hipoteczną zrealizujemy wydatek rzędu nawet kilkuset tysięcy złotych. Pożyczkę hipoteczną możemy spłacać nawet przez 25 lat, podczas kiedy kredyt gotówkowy – przez krótszy okres. Co warto wiedzieć o pożyczce hipotecznej?

Pożyczka hipoteczna umożliwia wykorzystanie pozyskanego kapitału na dowolny cel. Co to oznacza? Nie mniej, nie więcej tyle, że dając bankowi zabezpieczenie w postaci hipoteki na nieruchomości, otrzymamy pieniądze, które możemy przeznaczyć na dowolnie wybrany przez nas zakup. Pożyczkę hipoteczną da się więc porównać do kredytu gotówkowego. Z pewnymi jednak różnicami – kwota pożyczki hipotecznej może wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych, a okres spłaty – nawet 25 lat.

Ten ranking najlepszych pożyczek hipotecznych uwzględnia pożyczki w złotych, opiewające na kwotę 240 000 zł (zabezpieczone na nieruchomości o wartości 400 000 zł), spłacane w ratach równych przez 20 lat. Pod uwagę wzięto tylko te pożyczki, które mogła otrzymać czteroosobowa rodzina z miesięcznym dochodem na poziomie 3 416 zł brutto.

Pożyczki hipoteczne – duża gotówka na długi okres!

Najtańsza pożyczka hipoteczna

Zwycięzcą rankingu został Meritum Bank – instytucja niekojarząca się z ofertą hipoteczną, a z raczej z korzystnie oprocentowanymi lokatami czy Kontem Zarabiającym, zwracającym 4% wydatków na paliwo. Jak widać, pozory jednak mylą. Całkowity koszt pożyczki hipotecznej w Meritum Banku wynosi 238 094,55 zł, a jej oprocentowanie – 7,80%. Miesięczna rata zuboży nasz budżet o 1 977,69 zł. Meritum Bank pobierze od nas prowizję w wysokości 0,5%.

Omawiając zwycięską ofertę, trzeba jeszcze wspomnieć o tym, że decyzja kredytowa podejmowana jest podczas jednego spotkania z doradcą, a umowa może być zawarta w ciągu 1 dnia od złożenia wniosku. Maksymalna kwota pożyczki wyniesie 500 000 zł (nie więcej niż 70% LTV), a maksymalny okres spłaty – 25 lat.

Drugie miejsce w rankingu zajął Deutsche Bank. W jego przypadku całkowity koszt pożyczki zamyka się w 239 270,74 zł. Miesięczna rata pożyczki hipotecznej w Deutsche Banku wynosi 1 992 zł, a jej oprocentowanie – 7,88%. Deutsche Bank nie pobierze od nas prowizji za udzielenie finansowania. Maksymalna kwota pożyczki hipotecznej w Deutsche Bank nie ma prawa przekroczyć 60% wartości nieruchomości, stanowiącej zabezpieczenie, a maksymalny okres kredytowania – 20 lat (dla pożyczek w kwocie niższej niż 100 000 zł jest on krótszy – nie przekracza 7 lat).

Brązowy medal przypadł ING Bankowi Śląskiemu. W banku z lwem w logo całkowity koszt pożyczki to 252 303 zł, a miesięczna rata – 2 022 zł. Podobnie jak Deutsche Banku, także w ING prowizja za udzielenie pożyczki wynosi 0%. Zaś oprocentowanie – 8,10%. Pożyczkę hipoteczną w ING Banku Śląskim można spłacać przez 25 lat, a jej maksymalna wysokość powinna odpowiadać 80% LTV.

Polecamy serwis: Karty kredytowe

Czy warto?

W niektórych bankach maksymalna wysokość kredytu gotówkowego może wynieść kilkaset tysięcy złotych. Należy jednak pamiętać, że po pierwsze, kredyt taki wolno spłacać jedynie przez kilka lat, a jego oprocentowanie i prowizja za jego udzielenie są znacznie wyższe niż w przypadku pożyczki hipotecznej. Zanim skierujemy swoje kroki do banku, żeby złożyć wniosek, warto więc zorientować się, co oferuje rynek i wybrać ofertę najlepszą. Jeżeli potrzebujemy większej kwoty pieniędzy na sfinansowanie swoich planów i mamy nieruchomość z nieobciążoną hipoteką, to na pewno warto rozważyć zaciągnięcie pożyczki hipotecznej.

Eksperci TotalMoney.pl

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sławomir Janiak

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama