reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty gotówkowe i konsumpcyjne > Banki pomogą w opłaceniu podatku

Banki pomogą w opłaceniu podatku

Banki przygotowały specjalną ofertę kredytów dla podatników którzy myszą zapłacić podatek w ramach PIT. Dopłatę podatku można sfinansować kredytem gotówkowym albo kartą kredytową.

Część podatników będzie musiała dopłacić fiskusowi za ubiegły rok, a jeśli będą to spore kwoty, może się okazać, że trzeba będzie je pożyczyć. Banki wychodzą takim osobom naprzeciw, przygotowując specjalne oferty. W kilku instytucjach znajdziemy kredyty celowe przeznaczone właśnie na dopłatę podatku. Taką ofertę ma m.in. MultiBank, gdzie oprocentowanie wynosi 10,99 proc. dla posiadaczy konta Aquarius i 11,99 proc. dla pozostałych klientów. To stawki niższe od standardowej oferty pożyczek gotówkowych w tym banku, więc można je uznać za atrakcyjne. Prowizja za przyznanie takiego kredytu wynosi 1,5 proc. Minusem będzie jednak minimalna kwota kredytu, bo to 3 tys. PLN. Jeśli ktoś będzie więc miał dopłatę niższą niż ta kwota, nie dostanie kredytu.

Ofertę specjalnego kredytu na podatek znajdziemy jeszcze w Banku Polskiej Spółdzielczości. Tu kwota kredytu zaczyna się już od 500 zł, a warunki też należy uznać za korzystne. Bank nie pobiera prowizji, a oprocentowanie wynosi 12,5 proc.

W Banku Millennium dostęp do kredytu na spłatę podatku mają posiadacze kart kredytowych. Mogą oni zapłacić fiskusowi z limitu na karcie kredytowej i rozłożyć to zadłużenie na raty. Oprocentowanie wynosi 12,9 proc., choć do wyboru jest tylko kredyt na 5 lub 10 rat. Minimalna kwota pożyczki to 300 zł.

Zobacz też serwis: Karty kredytowe

Kredyty celowe na podatek PIT

Bank

Oprocentowanie nominalne

Prowizja (proc.)

Minimalna kwota kredytu (w zł)

Okres kredytowania

BPS

12,50%

0%

500

maks. 12 miesięcy

MultiBank

11,99%

1,50%

3 000

maks. 60 miesięcy

Millennium

12,90%

0%

300

5 lub 10 miesięcy

Źródło: Open Finance.

Oprócz celowych kredytów, w kilku innych bankach znajdziemy pożyczki gotówkowe przyznawane na podstawie zeznania podatkowego. Można więc tam pożyczyć pieniądze na dopłatę, ale równie dobrze, korzystając z faktu, że mamy przygotowane zeznanie, na jego podstawie (zamiast zaświadczenia o zarobkach) dostać pieniądze na inny cel. Ofertę takich kredytów mają db kredyt, Getin, ING i Millennium. W przypadku Getinu stali klienci banku mogą liczyć na niskie oprocentowanie w wysokości 8,4 proc. Klienci ING zapłacą 16,5 proc., a w db Kredyt pożyczki oferowane są po 16 proc. Oczywiście trzeba jeszcze pamiętać o pobieranych przez banki prowizjach. Szczegóły oferty w tabeli poniżej.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Ekspert:

Mateusz Ostrowski

Analityk rynku produktów bankowych

Autor:

Open Finance

Źródło:

Własne

Zdjęcia

Pożyczenie pieniędzy od banku na dopłatę wiąże się z kosztami związanymi z odsetkami i prowizjami.
Pożyczenie pieniędzy od banku na dopłatę wiąże się z kosztami związanymi z odsetkami i prowizjami.

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mirosław Siwiński

Radca Prawny nr wpisu WA-9949 Doradca Podatkowy nr wpisu 09923

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama