REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dziś debiut Facebooka na giełdzie - komentarz dzienny

Facebook
Facebook

REKLAMA

REKLAMA

Dziś debiut Facebooka na giełdzie. Czy inwestorom uda się zarobić na emisji akcji amerykańskiego giganta społecznościowego?

Debiut Faceboka

REKLAMA

Wart przeszło 100 mld USD debiut Facebooka na giełdzie, któremu towarzyszy 3. największa w historii oferta sprzedaży akcji (16 mld USD), w innych warunkach rozgrzewałby umysły inwestorów na całym świecie. Przypada jednak na kolejną odsłonę kryzysu zadłużeniowego na Starym Kontynencie i to ten czynnik determinuje zachowania inwestorów. Niemniej jednak Facebook stanie się pod względem kapitalizacji rynkowej większą spółką niż na przykład legendarne Ford, czy Disney.

REKLAMA

Dziś widać uspokojenie sytuacji, choć nie na wszystkich rynkach. O ile euro, czy surowce już nie tracą, lepiej mają się obligacje państw peryferyjnych Eurolandu, to na giełdach presja jest wciąż obecna. Kilka rynków dotarło jednak do bardzo silnych średnioterminowych wsparć, których przełamanie otwierałoby drogę do dalszej silnej przeceny, czy wręcz pozwalałoby mówić o kolejnym mini-krachu. Wśród nich jest giełda rosyjska, polska, a także kurs EUR/USD. Wszystkie te rynki znalazły się przy ubiegłorocznych dołkach.

Polecamy: Agencje ratingowe wpływają na nastroje inwestorów

Dotarcie do tak silnych barier pozwala liczyć na osłabienie presji podażowej, a jednocześnie może zachęcić krótkoterminowych graczy do próby podkupienia dołka. To powinno sprzyjać odbiciu od tych poziomów. Takie odbicie byłoby najlepszą wskazówką dotyczącą tego, czy na giełdy, a szerzej rynki ryzykownych aktywów powróciła bessa. Słabość odreagowania właśnie na taki wariant by wskazywała.

Dziś poznamy kolejne dane z polskiej gospodarki. Analitycy zapowiadają, że płace w kwietniu wzrosły w tempie inflacji (ok. 4%), a zatrudnienie w skali takiej, jak w marcu (0,5% w ujęciu rocznym).

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dobre dane gospodarcze z USA, czy sygnały o gotowości do poluzowania polityki monetarnej w tym kraju nie są w stanie zneutralizować strachu przed konsekwencjami wyjścia Grecji ze strefy euro. Kwietniowa aktywność na rynku budowlanym w USA pozwala myśleć o dalszej stabilizacji sytuacji w tej części gospodarki.

Rynki nieruchomości

REKLAMA

Majowy odczyt indeksu HPSI, opracowywanego przez Knight Frank i Markit, wykazał utrzymywanie się presji cenowej na brytyjskim rynku mieszkaniowym. Indeks podniósł się co prawda z 45,4 pkt do 46,3 pkt, ale dopiero poziom 50 pkt oznacza stabilizację cen. Majowy wynik jest jednocześnie drugim najlepszym w ostatnich 22 miesiącach. Nie zmieniły się natomiast oczekiwania dotyczące przyszłej wartości nieruchomości. Pozostały wyraźnie optymistyczne, na co wskazuje odczyt wskaźnika na poziomie 54 pkt. Indeksy są oparte na badaniu 1500 gospodarstw domowych i traktowane jako wskaźnik wyprzedzający dla rynku.

W kwietniu ceny spadały w 46 z 70 monitorowanych przez władze chińskich miast. Miesiąc wcześniej wystąpił w 37 miastach. Największy regres, sięgający 12,3% w skali roku, miał miejsce w położonym na Wschodzie Wenzhou. W Pekinie zniżka wyniosła 1%, a w Szanghaju 1,3%.

Liczba wniosków o przejęcia domów od niesolidnych dłużników w USA spadła w kwietniu do najniższego poziomu od 5 lat (188,8 tys.).

Zespół analiz
Home Broker

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

Paragon fiskalny przy sprzedaży on-line: kiedy i jak powinien wystawić sprzedawca oraz dostarczyć klientowi [wszystkie przypadki]

Dla klientów kupowanie w e-sklepach jest wygodniejsze niż w placówkach stacjonarnych. Dla samych sprzedawców jednak procedura ta jest dużo bardziej skomplikowana od strony fiskalnej. Dotyczy to zwłaszcza wystawiania paragonów i obowiązków w podatku VAT.

REKLAMA

Pomoc dla sadowników do 31 stycznia 2025 roku

Pomoc dla polskich sadowników (sady i winorośle) do 31 stycznia 2025 roku - Komisja Europejska zdecydowała. To wsparcie dla sadowników, którzy ucierpieli w trakcie kwietniowych przymrozków i gradobicia.

Wyższa opłata środowiskowa za użytkowanie samochodów spalinowych od 2026 roku - dla kogo?

Wyższa opłata środowiskowa za użytkowanie samochodów spalinowych od 2026 roku nie dla wszystkich. Kto zapłaci więcej? Co więcej, sposób naliczania opłaty oraz stawki dla części dotyczącej transportu zmienią się od 2026 r.

Tachografy do wymiany, ważna zmiana prawa. Kto musi, w jakim terminie, jaka kara

Nadchodzi rewolucja w branży transportowej. Od styczna 2025 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące tachografów wynikające z Pakietu Mobilności. Pierwszy etap obowiązkowej wymiany urządzeń na inteligentne tachografy drugiej generacji (G2V2) kończy się już w grudniu 2024 roku.

Udostępnianie i wymiana informacji gospodarczych - zmiana przepisów jeszcze w 2024 roku. Rząd przyjął projekt nowelizacji

W dniu 9 lipca 2024 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych, przedłożony przez Ministra Rozwoju i Technologii. Rząd chce uprościć przepisy, które dotyczą udostępniania oraz wymiany informacji i danych gospodarczych. Proponowane zmiany obejmują też pracę biur informacji gospodarczej. Co się zmieni i od kiedy?

REKLAMA

Branża IT pracuje na rzecz zrównoważonego rozwoju [WYWIAD]

Sektor data center i chmury - jak pogodzić cyfrową transformację z drogą do zrównoważonego rozwoju? Czym w praktyce jest unijny pakiet ustaw Fit for 55 i co będą musiały zrobić przedsiębiorstwa, żeby się dostosować do zmian? Rozmawiamy z Wojciechem Stramskim, Prezesem Zarządu Beyond.pl, dostawcy usług data center, chmury i Managed Services i pierwszego w Polsce operatora zasilającego swoje obiekty w 100% energią odnawialną. 

Cyfryzacja dwóch prędkości. Jak się digitalizują polskie firmy?

Analizy rynkowe wskazują na istnienie wśród polskich przedsiębiorstw zjawiska „cyfryzacji dwóch prędkości”. Implementacja elementarnych cyfrowych narzędzi, jak podpis elektroniczny czy cyfrowa pieczęć, może stać się pierwszym krokiem w kierunku zniwelowania różnic względem liderów.

REKLAMA