REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dotacje unijne na szkolenia i kursy w województwie łódzkim – poddziałanie 8.1.1 POKL

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Dotacje unijne na szkolenia i kursy w województwie łódzkim – poddziałanie 8.1.1 POKL
Dotacje unijne na szkolenia i kursy w województwie łódzkim – poddziałanie 8.1.1 POKL

REKLAMA

REKLAMA

Ruszył nabór wniosków na szkolenia i kursy w województwie łódzkim. Na realizację projektów wyłonionych w ramach konkursu przeznaczono kwotę 25 mln złotych.

Przedmiotem konkursu są projekty przyczyniające się do podniesienia i dostosowania kwalifikacji i umiejętności osób pracujących do potrzeb regionalnej gospodarki. Wnioski o dofinansowanie można składać w Punkcie Informacyjnym POKL mieszczącym się przy Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi, w terminie do dnia 17 maja 2010 roku. Projekty wyłonione do realizacji, otrzymają dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach regionalnego komponentu Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

REKLAMA

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

REKLAMA

O dofinansowanie projektu mogą się ubiegać przedsiębiorstwa wykonujące działalność gospodarczą w zakresie szkoleń, osoby prawne, które zgodnie ze statutem prowadzą działalność szkoleniową oraz osoby fizyczne prowadzące działalność oświatową i które jednocześnie spełniają kryteria określone w dokumentacji konkursowej.

Projekty muszą być skierowane bezpośrednio do pracujących osób dorosłych (powyżej 18. roku życia oraz z wyłączeniem osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą) uczestniczących w szkoleniach i kursach poza godzinami pracy. Grupę docelową stanowią osoby z terenu województwa łódzkiego (osoby posiadające na terenie województwa łódzkiego miejsce zamieszkania w rozumieniu Kodeksu Cywilnego lub pracujące na terenie województwa łódzkiego).

Zobacz także: Wsparcie w rozwój e-usług w województwie kujawsko-pomorskim – Działanie 4.3 RPO WK-P

Na co można otrzymać dofinansowanie?

Wsparciem objęte mogą zostać projekty szkoleń, kursów i poradnictwa zawodowego (jako działania uzupełniające do szkoleń i kursów) skierowanych do dorosłych osób pracujących, które z własnej inicjatywy są zainteresowane nabyciem nowych, uzupełnianiem lub podwyższaniem kwalifikacji i umiejętności (poza godzinami pracy), w szczególności dla osób zatrudnionych o niskich lub zdezaktualizowanych kwalifikacjach (z wyłączeniem kształcenia ustawicznego w formach szkolnych realizowanego w szkołach dla dorosłych).

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Całkowita kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie projektów w ramach konkursu wynosi 25 mln złotych, z czego wkład ze środków europejskich to 21,25 mln złotych, natomiast wkład ze środków krajowych to 3,75 mln złotych.

Realizacja projektu może trwać maksymalnie 2 lata.

Polecamy serwis Mała firma

W zakresie wymagań finansowych dotyczących realizowanych projektów wymaga się, aby minimalna wartość projektu wynosiła nie mniej niż 50 tys. złotych, natomiast wartość maksymalna projektu nie więcej niż 4 mln złotych.

Dla projektów przewidzianych do wsparcia w ramach tego konkursu wniesienie wkładu własnego (prywatnego) wnioskodawcy nie jest wymagane.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CPK w zakresie lotniska jest na półmetku projektowania, kolejne etapy związane z budową po pozyskaniu finansowania

Prezes Centralnego Portu Komunikacyjnego Filip Czernicki podczas Kongresu Infrastruktury Polskiej poinformował, że po pierwszych analizach rekomendacje są u pana ministra i premiera i czekamy na decyzję, która w dużej mierze da nam impuls i zastrzyk. Większość zleceń i obowiązków, które ciążyły spółce są realizowane, ale do rozpoczęcia kolejnych etapów przedsięwzięcia trzeba pozyskać finansowanie.

Żeby proces inwestycyjny był sprawniejszy fundusz kolejowy musi mieć mechanizm stabilizacji tak jak fundusz drogowy

Podczas Kongresu Infrastruktury Polskiej, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Piotr Malepszak ocenił, że jeżeli chodzi o kwestię finansowania branży, fundusz kolejowy musi mieć mechanizm jak w funduszu drogowym, żeby iść w normalność. Nie widzę innej podstawy dla zachowania normalności, ten mechanizm stabilizacji jest absolutną koniecznością.

Sektor finansowy jednym z bardziej zainteresowanych wykorzystaniem Gen-AI

Jego przedstawiciele – w tym także z Polski – widzą w tej technologii dużo korzyści. Jak radzić sobie z wyzwaniami, a także generować pomysły, które są później realizowane?

Wprowadzenie w Polsce systemu kaucyjnego w styczniu 2025 r. wymaga wprowadzenia i korzystania z recyklomatów

Przedstawiciele firm produkujących tzw. recyklomaty podczas debaty eksperckiej „Technologia w służbie ochrony środowiska” dyskutowali o stanie przygotowań do uruchomienia już za kilka miesięcy polskiego systemu kaucyjnego. 

REKLAMA

Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze na temat: Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA.

Zorza polarna, wiatr słoneczny, burza geomagnetyczna. Dlaczego warto znać prognozę kosmicznej pogody

Badania kosmicznej pogody, w tym aktywności Słońca będą coraz bardziej potrzebne - twierdzi prof. Iwona Stanisławska z Centrum Prognoz Heliogeofizycznych w CBK PAN. Dlaczego? Bo wpływ tych zjawisk na życie na Ziemi i funkcjonowanie naszej cywilizacji jest znaczący. Tym bardziej, że naukowcy potrafią przygotowywać coraz lepsze prognozy, pozwalające unikać wielu problemów z wpływem pogody kosmicznej na telekomunikację, nawigację i infrastrukturę.

Implementacja dyrektywy DAC7 niebawem. Co to oznacza dla platform internetowych?

Od 1 lipca 2024 r. mają zacząć obowiązywać w Polsce przepisy wynikające z implementacji Dyrektywy DAC7. Przepisy te mają dotyczyć przede wszystkim raportowania przez platformy sprzedażowe dochodów uzyskiwanych przez ich użytkowników.

W tych bankomatach wypłacisz jedynie 200 zł

We wtorek Euronet przeprowadza akcję protestacyjną mającą na celu zwrócenie uwagi na sytuację operatorów bankomatów. Tego dnia z bankomatów będzie można wypłacić jednorazowo maksymalnie do 200 zł.

REKLAMA

Hotele podnoszą ceny, ale to nie odstrasza Polaków. Ich obłożenie rośnie

Według informacji przekazanych przez "Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego", obłożenie hoteli w Polsce systematycznie rośnie z miesiąca na miesiąc. Wyniki majowe okazały się lepsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W Polsce pije się coraz mniej piwa i coraz więcej browarów ma kłopoty finansowe

Browary w Polsce mając oraz więcej problemów, a zwłaszcza kłopotów finansowych. W ciągu ostatnich pięciu lat spożycie piwa spadło o jedną czwartą a długi branży są 23 razy wyższe (!) niż w 2018 roku. Rynek kurczy się choć piwo to wciąż najchętniej kupowany alkohol w Polsce.

 

REKLAMA