reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Firma w Unii

Jak rozpocząć działalność gospodarczą w Luksemburgu

Aktualizacja: 30.07.2007

Polski przedsiębiorca może prowadzić działalność w Luksemburgu samodzielnie lub jako spółka. W zależności od formy prawnej prowadzonej działalności dochody uzyskane w tym państwie będą podlegały podatkowi dochodowemu od osób prawnych lub fizycznych. »

Czy Polak może otworzyć firmę w Niemczech

Aktualizacja: 30.07.2007

Jak będą opodatkowane dochody, gdy mając działalność gospodarczą w Polsce otworzę filię zagraniczną. Czy cudzoziemiec może bez problemów założyć firmę w Niemczech? »

Czy zgłosić do ZUS zleceniobiorcę, który jest pracownikiem w innym Państwie Członkowskim UE

Aktualizacja: 30.07.2007

Chcę zawrzeć umowę zlecenia z Niemcem, który pracuje w Niemczech w ramach stosunku pracy. Podobno nie muszę zgłaszać tego zleceniobiorcy do ubezpieczeń społecznych, bo ma on podlegać ubezpieczeniom ze stosunku pracy w kraju, w którym posiada miejsce zamieszkania (Niemcy). Ale co z ubezpieczeniem zdrowotnym i składkami na Fundusz Pracy? »

Jak w Wielkiej Brytanii opłacać składki i korzystać z dotacji

Aktualizacja: 30.07.2007

Prowadząc firmę w Wielkiej Brytanii, trzeba opłacać odpowiednie składki ubezpieczeniowe. Jak wygląda ten system w Zjednoczonym Królestwie i z jakiej pomocy finansowej, np. w postaci dotacji, mogą korzystać przedsiębiorcy? »

W którym kraju należy opłacić składki z tytułu zatrudnienia w Polsce osoby mieszkającej na stałe w Polsce, która wykonuje działalność gospodarczą w Hiszpanii

Aktualizacja: 30.07.2007

Zamierzam zatrudnić Polaka mieszkającego na stałe w Polsce, który równolegle prowadzi w Hiszpanii działalność gospodarczą w zakresie doradztwa. Osoba ta ma zamiar kontynuować działalność w czasie zatrudnienia. Praca dla nas wykonywana byłaby w Polsce. Czy składki na ubezpieczenia społeczne powinienem odprowadzać za niego do polskiego ZUS czy powinny one być płacone w Hiszpanii? »

Jakie obowiązki powinien spełnić podatnik słoweńskiego VAT

Aktualizacja: 30.07.2007

Podmioty zagraniczne rozpoczynające działalność w Słowenii muszą zarejestrować się dla celów VAT. Jakie obowiązki musi spełnić podatnik słoweńskiego podatku od towarów i usług? »

Kim jest upoważniony podmiot gospodarczy

Aktualizacja: 30.07.2007

W ubiegłym roku weszło w życie rozporządzenie zmieniające Wspólnotowy Kodeks Celny, które wprowadziło nową instytucję upoważnionego podmiotu gospodarczego. Na czym polega jej uprzywilejowana pozycja podczas kontroli celnych? »

Duże projekty w programach krajowych

Aktualizacja: 30.07.2007

Przedsiębiorcy i samorządowcy powinni zwrócić uwagę na to, czy ich projekt pasuje o wybranego programu operacyjnego. Złe dopasowanie inwestycji uniemożliwi uzyskanie unijnej dotacji. »

Co to jest system zharmonizowany

Aktualizacja: 30.07.2007

Na czym polega system HS i jakie konsekwencje wywołują zmiany w tym systemie na klasyfikację taryfową towarów będących przedmiotem transakcji importowych i eksportowych? »

Jak skorzystać z dotacji unijnych za pośrednictwem innych przedsiębiorstw

Aktualizacja: 30.07.2007

Istnieją programy, w ramach których środki finansowe pochodzące z Unii otrzymały przedsiębiorstwa, które nie są beneficjentem ostatecznym, ponieważ zadeklarowane działania wykonywać będą na rzecz innych przedsiębiorców. »

Dotacje z Unii Europejskiej dla przedsiębiorców są traktowane jak pomoc publiczna

Aktualizacja: 30.07.2007

Część dotacji dla przedsiębiorców z funduszy unijnych, dostępnych w latach 2007-2013, będzie udzielanych w oparciu o zmienione zasady pomocy de minimis. Najważniejsza zmiana to podniesienie progu takiej pomocy do 200 tys. euro. »

67 mld euro trafi do przedsiębiorców w latach 2007-2015

Aktualizacja: 30.07.2007

Dzięki funduszom unijnym przedsiębiorcy będą mogli pozyskiwać środki na inwestycje, działania innowacyjne, dostosowanie przedsięwzięć do wymogów ochrony środowiska czy na szkolenia. »

Konkursowa procedura wyboru projektów

Aktualizacja: 30.07.2007

W latach 2007-2013 środki z funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności będą przyznawane przedsiębiorcom w kilku trybach. Najbardziej powszechny będzie tryb konkursowy. »

Wstępna weryfikacja projektów pomoże beneficjentom

Aktualizacja: 30.07.2007

Planuje się, by w Programie Operacyjnym Innowacyjna Gospodarka (PO IG) realizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości przedsiębiorcy mogli zweryfikować zgodność planowanego przedsięwzięcia z założeniami danego działania. »

Unia Europejska dofinansuje szkolenia zamknięte dla dużych i średnich przedsiębiorstw

Aktualizacja: 30.07.2007

Średni i duzi przedsiębiorcy nie muszą korzystać z rozproszonych form podnoszenia kwalifikacji swoich pracowników. Mogą skorzystać z programów szkoleniowych o charakterze zamkniętym, których zadaniem będzie podniesienie kompetencji pracowników tylko ich firmy. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Elżbieta Jachymczak

Dziennikarka ekonomiczna, szkoleniowiec z pasją

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama