reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Piractwo trzyma się mocno, przemysł muzyczny walczy

Piractwo trzyma się mocno, przemysł muzyczny walczy

Z najnowszego raportu Międzynarodowej Federacji Przemysłu Fonograficznego wynika, że zaledwie 5% plików muzycznych pobranych z Internetu w 2008 roku pochodziło z legalnych źródeł. Co ciekawe, według dostarczonych danych wynika, że w tym samym czasie wzrosła ilość plików audio sprzedawanych przez internetowe sklepy muzyczne.

Przemysł muzyczny ciągle nie znajduje skutecznej metody na walkę z internetowym piractwem. Dowodzi tego chociażby raport Międzynarodowej Federacji Przemysłu Muzycznego (IFPI), z którego wynika, że w ubiegłym roku internauci pobrali aż 40 miliardów nielegalnych plików audio. Pliki pobrane z legalnych źródeł stanowią raptem tylko 5%, co dobitnie obrazuje skalę problemu.

Piractwo rośnie w siłę, legalna sprzedaż również

Co ciekawe, w treści raportu Digital Music Report 2009 możemy przeczytać o wzroście zainteresowania zakupami cyfrowej muzyki. W porównaniu do 2007 roku, zanotowano wzrost liczby sprzedanych plików audio o 24%. Jeszcze wyższy wzrost dotyczy liczby sprzedanych kompletnych albumów (36%). Wpływy ze sprzedaży muzyki cyfrowej zwiększyły się w stosunku do 2007 roku o 25%. Wynikać może z tego wniosek, że branża muzyczna zaczyna powoli dostrzegać potencjał Internetu i dostosowywać do niego swój model biznesowy.

Recepta na sukces? Odcinać piratów od Sieci

Międzynarodowa Federacja przemysłu muzycznego ma również pomysł na to, jak zredukować piractwo. Jednym ze sposobów ma być ściślejsza współpraca z dostawcami Internetu. Jeden z ostatnich pomysłów to odcinanie użytkowników od Sieci po trzykrotnym upomnieniu związanym z pobieraniem i udostępnianiem nielegalnych plików muzycznych. Inicjatywa zgłoszona przez rząd Francji spotkała się z krytyką i odrzuceniem ze strony parlamentu europejskiego. 

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja44.25 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Connected Life Magazine

Connected Life Magazine jest pierwszym w Polsce pismem skupiającym uwagę na zagadnieniach z zakresu rosnącego rynku Internetu Rzeczy i szeroko rozumianych usługach connected.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama