Chroń swoją prywatność
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Z technicznego punktu widzenia Google nie może o nas - użytkownikach - wiedzieć wszystkiego. Firma przechowuje jednak ogromne ilości informacji, dotyczących naszej internetowej aktywności realizowanej na lub za pośrednictwem jej serwerów. Postępowanie ze zgromadzonymi danymi (jak wyjaśnia Peter Fleischer, firmowy doradca ds. prywatności) określają trzy zasady - Google ich nie sprzedaje, bez zgody użytkownika nie magazynuje i nie wykorzystuje do wyświetlania reklam.
REKLAMA
Dane uzyskiwane przez Google dzielą się na dwie kategorie. Pierwsza z nich to treści wytwarzane przez użytkowników, kontrolowane przez nich i związane z ich kontami w usługach spółki. Druga - to logi serwerowe, związane z plikami cookie zapisywanymi i przechowywanymi na dyskach lokalnych komputerów. Dane z logów nie są uważane za informacje mogące służyć identyfikacji użytkownika, zawierają jednak szczegóły dotyczące interakcji z usługami Google, takie jak żądania wyświetlenia stron WWW (wraz z datą i godziną), historię wyszukiwania, adres IP czy też jeden lub więcej identyfikatorów plików cookie, unikalnych dla twojej przeglądarki.
Jeśli czujesz, że twoja prywatność w wyniku korzystania z wyszukiwarki, przeglądarki Google Chrome, aplikacji webowych Google Apps czy też poczty Gmail jest zagrożona, mamy dla ciebie kilka porad.
Poznaj swoje prawa w zakresie ochrony prywatności.
Odwiedź Centrum Prywatności Google. Znaleźć tu można wszystko, co związane jest z funkcjonującymi w firmie praktykami dotyczącymi ochrony prywatności. Równie ciekawym źródłem jest specjalny kanał w serwisie YouTube - Privacy Channel, dostarczający praktycznych wskazówek, jak skuteczniej chronić prywatność online.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.