REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak przenieść wszystkie korespondencje z jednego konta e-mail na drugie?

Kamil Rogala

REKLAMA

REKLAMA

Czasami zdarza się, że po długich latach chcemy zmienić operatora poczty elektronicznej. W takich wypadkach chcielibyśmy przenieść całą dotychczasową korespondencję do nowej skrzynki, aby mieć do niej dostęp także z poziomu nowego konta. Wiele osób rezygnuje z tego pomysłu myśląc, że jest to skomplikowane i czasochłonne. Istnieje jednak na to pewna recepta.

Przenosimy korespondencję do nowej skrzynki elektronicznej

REKLAMA

Do tego celu najlepiej użyć klienta pocztowego Thunderbird 3. Na samym początku tworzymy nowe konto za pomocą menu Narzędzia | Konfiguracja kont. W tym celu klikamy przycisk Operacje w lewym dolnym narożniku i wskazujemy polecenie Dodaj konto pocztowe. Na ekranie pojawi się okno, w którym wystarczy podać swoje imię i nazwisko, adres poczty elektronicznej i hasło.

REKLAMA

Po potwierdzeniu wpisanych danych przyciskiem Kontynuuj, Thunderbird automatycznie ustali parametry nowej skrzynki wymagane do jej utworzenia. Na koniec klikamy przycisk Utwórz konto. Jednak, co zrobić, aby skopiować swoją dotychczasową korespondencję do nowego konta. W tym celu wykonujemy następujące czynności.

W lewej części okna widać stare i nowe konto. W pierwszym kroku klikamy dotychczasowe konto prawym przyciskiem myszy i wskazujemy polecenie Otwórz w nowym oknie. Po tej czynności na ekranie ujrzymy dwa okna programu Thunderbird. Ustawiamy je obok siebie, a następnie otwieramy w każdym z nich folder Odebrane. W obrębie starego okna zaznaczamy wszystkie wiadomości za pomocą kombinacji klawiszy Ctrl+A. Możemy również wybrać tylko niektóre wiadomości klikając je z jednocześnie wciśniętym klawiszem Ctrl.

Zobacz również: Komputer/Foto - Podstawowe narzędzia

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

W następnym kroku przeciągamy zaznaczone wiadomości za pomocą myszy ze starego konta do folderu Odebrane nowego konta. Wówczas klient poczty Thunderbird przeniesie żądane wiadomości do wskazanego folderu docelowego. Jeżeli jednak nie chcemy przenosić wiadomości z jednego konta do drugiego, lecz jedynie je skopiować, przytrzymujemy klawisz Ctrl podczas przeciągania i upuszczania.

Powyższe czynności powtarzamy dla każdego folderu starego konta, który ma być dostępny w nowym koncie. Powyższa metoda działa na kontach typu POP i na kontach IMAP. Jest jednak pewna różnica. Otóż w wypadku kont typu POP, kopiowanie wiadomości z jednego folderu do drugiego odbywa się tylko na dysku twardym komputera. Jeśli jednak dysponujemy kontem IMAP, wiadomości są gromadzone nie tylko lokalnie na twardym dysku, lecz również w folderach na serwerze operatora. Możemy więc uzyskać do nich dostęp, otwierając specjalną witrynę przeglądarką internetową, lub za pomocą programu pocztowego zainstalowanego w innym komputerze.

Zobacz również: Komputer/Foto - Retusz portretu

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA