REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak działa Nokia 7100 Supernova? - recenzja

Nokia 7100 Supernova
Nokia 7100 Supernova

REKLAMA

REKLAMA

Nokia 7100 Supernova rzuca się w oczy za sprawą różowego paska na obudowie (w testowanym egzemplarzu). Co z funkcjonalnością aparatu z punktu widzenia przedsiębiorców? Przeczytaj.

Telefon charakteryzują dość małe wymiary - 98,00 x 48,40 x 15,00 mm, lecz jak na taką konstrukcję waży zaskakująco dużo (aż 103,50 g). Wyświetlacz TFT pozwala na przedstawienie do 65 tysięcy kolorów w rozdzielczości 240 x 320 pikseli (przekątna 2 cale). Jakość obrazu prezentuje się przeciętnie, a czasami zdarzały się problemy z odczytaniem zawartości ekranu.

REKLAMA

Polecamy: Telefon prywatny do kosztów firmy

Wbudowany aparat o matrycy 1,3 megapiksela robi szarawe zdjęcia i nie nadaje się do fotografowania ruchliwych obiektów (zbyt dużo czasu zajmuje wykonanie zleconego zadania). Jakość nagrywanych filmów również pozostawia wiele do życzenia. Są one rozpikselowane, a przy odtwarzaniu zdarzają się momenty szarpania. Niestety ten element telefonu to dodatek, który może nam się przydać tylko w krytycznych momentach.

Standardowy akumulator litowo - jonowy, który odnajdujemy w opakowaniu razem z telefonem ma pojemność 860 mAh i pozwala na kilkudniowe komfortowe korzystanie z urządzenia.

Według danych podanych przez producenta maksymalny czas czuwania powinien wynosić 430 godzin a okres rozmów 511 minut. Niestety praktyka pokazuje coś innego - 400 godzin i 490 minut.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Telefon posiada 4 MB pamięci wewnętrznej bez jakiejkolwiek możliwości jej poszerzenia! Jest to zdecydowanie największa wada tego urządzenia. Przy tak niewielkiej dostępnej ilości miejsca na przechowywanie danych nawet przechowywane zdjęcia będziemy musieli często usuwać lub kopiować na inny nośnik.

Polecamy: Jak prezentuje się Sony Ericsson Satio

REKLAMA

Możliwe jest odtwarzanie plików mp3, ale rozwiązanie to nie jest bez wad - więcej niż jeden plik tego formatu się nam nie zmieści, a słuchanie ciągle jednej piosenki zaczyna nudzić. Co więcej słuchawki jakie standardowo otrzymujemy są bardzo słabo wykonane. Z powodu braku obsługi 3G i WiFi myślałem, że surfowanie w Internecie będzie przebiegało powolnie, lecz dzięki przeglądarce Opera ten element zaprezentował się znacznie lepiej niż sądziłem.

Dobrze wykonana została również wysuwana klawiatura – przyciski są odpowiedniej wielkości i komfortowo się z nich korzysta, co może zainteresować przedsiębiorców często wysyłających krótkie wiadomości tekstowe.

Nokia 7100 Supernova jest to telefon, którego nie mogę niestety polecić osobom, które wymagają czegoś więcej od urządzenia niż podstawowe funkcje takie jak wykonywanie połączeń czy wysyłanie SMS-ów. Model ten posiada co prawda aparat i odtwarzacz mp3, lecz minimalna ilość nierozszerzalnej pamięci niestety nie pozwala na pełne wykorzystanie tych funkcji.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Firmy przestają mieć obawy przed inflacją i dlatego spodziewają się wzrostu sprzedaży swoich towarów i usług

Subindeks Barometru EFL dla branży produkcyjnej w czwartym kwartale tego roku wyniósł 51,1 pkt. i choć odnotował minimalny spadek w ujęciu kwartalnym (-0,3 pkt.), to jednak prezentuje się optymistycznie. Wszak odczyt przez cały 2024 rok utrzymał się powyżej progu 50 pkt., co oznacza, że firmy produkcyjne cały czas widzą perspektywy rozwoju swojego biznesu.

Czy firmy w Polsce dbają o zrównoważony rozwój

Aż 40 proc. przedstawicieli działających w Polsce organizacji narzeka na niewystarczające zainteresowanie zarządu w obszar ESG. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez LeasingTeam Group. 

Cyfrowe rozwiązania w firmie na drodze do ESG

Biznes obecnie to umiejętne łączenie efektywności operacyjnej i odpowiedzialności ekologicznej i społecznej. Chęć jednoczesnego zachowania konkurencyjności i odpowiedzialności związanej z ochroną środowiska wymaga sięgania po różne rozwiązania, np. cyfrowe. 

ESG w praktyce - jakie kroki podejmować, by zmiany były skuteczne?

Raportowanie ESG działa już w wielu branżach. W 2024 roku presja regulacyjna związana z ESG stała się kluczowym czynnikiem wpływającym na rynek nieruchomości komercyjnych. Chociaż inwestorzy traktują ESG jako wartość dodaną, a nie obciążenie, to nie brakuje wyzwań w tym kontekście. 

REKLAMA

Raport: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe

Raport Francusko-Polskiej Izby Gospodarczej: Firmy w Polsce coraz bardziej zaangażowane w działania społeczne i środowiskowe. Jak firmy operujące na rynku polskim podchodzą do kwestii środowiskowych, społecznych i zarządzania przedsiębiorstwem (ESG)?

Przedsiębiorców Mikołaj uszczęśliwiłby najbardziej, dając im gotówkę na podróże lub rozwój pasji. Poprawa finansów firmy już nie jest priorytetem

W co zainwestowaliby przedsiębiorcy, gdyby dostali 100 tys. zł od Mikołaja? Nieruchomości i firma są daleko. Work life balance jest na topie także u przedsiębiorców, a specyficzna biznesowa jego odmiana wskazuje na podróże i rozwijanie pasji.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r. Kto może złożyć wniosek o umorzenie składek? Jakie warunki należy spełniać, by wystąpić z wnioskiem o umorzenie składek? Co będzie podlegało umorzeniu?

Polityka klimatyczna UE. Czy Europejski Zielony Ład osłabia konkurencyjność unijnej gospodarki

Europa ma coraz mniejszy udział w światowej gospodarce. W 2010 r. gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, natomiast w 2020 r. Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. Przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej - mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik.

REKLAMA

W biznesie jest miejsce na empatię

Rozmowa z Agatą Swornowską-Kurto, socjolożką, CEO w Grupie ArteMis i autorką kampanii „Bliżej Siebie”, o tym, dlaczego zrozumienie emocji i troska o zdrowie psychiczne pracowników są dziś podstawą długoterminowego sukcesu organizacji.

Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

REKLAMA