reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Sprzęt biurowy i sieci > Apple Mac pro

Apple Mac pro

Wnętrze nowego Mac Pro zostało przeprojektowane tak aby maksymalnie ułatwić dostęp do jego wnętrza. Wszystkie urządzenia zostały zamontowane w specjalnych szufladach. A wiele portów we/wy z przodu i z tyłu zapewni dostatecznie dużo miejsca na wszystkie urządzenia zewnętrzne. Mac pro stworzono dla profesjonalistów i z myślą o nich - niesamowite możliwości rozbudowy i wydajność serii pro sprawiają, że komputer ten sprawdzi się w najtrudniejszych warunkach.

Komputer Mac Pro jest najszybszym komputerem Mac jaki kiedykolwiek powstał — niemal dwa razy szybszy niż w poprzedniej generacji1 , ale jest również energooszczędny. Energooszczędne podzespoły sprzętowe nowego modelu Mac Pro współdziałają z systemem Mac OS X — w rezultacie komputer dynamicznie reguluje pobór mocy i ogranicza całkowite zużycie energii.

Mac Pro spełnia rygorystyczne wymogi energooszczędności określone przez amerykańską Agencję Ochrony Środowiska (EPA), dzięki czemu produkt uzyskał certyfikat ENERGY STAR. Ponadto jest on zgodny z najnowszą normą ENERGY STAR 5.0 dotyczącą energooszczędności dla komputerów, która wchodzi w życie w lipcu 2009 r. Norma ENERGY STAR 5.0 określa znacznie bardziej rygorystyczne limity efektywności energetycznej dla zasilaczy oraz dla typowego rocznego zużycia energii przez komputer.

Bez narzędziowa obsługa kart PCI

Gdy przyjdzie czas na modernizację, szybkie przesuniecie suwaka powoduje zwolnienie nawet czterech gniazd kart rozszerzeń i zapewnia do nich dostęp. Wyposażone w śruby dokręcane ręcznie zatrzaski do mocowania kart PCI umożliwiają wymianę kart bez użycia narzędzi. Wszystkie cztery gniazda są zgodne z PCI Express 2.0 i zapewniają nawet dwukrotnie wyższą wydajność niż w poprzednich generacjach. A dzięki temu, że gniazdo na kartę graficzną w komputerze Mac Pro ma podwójną szerokość, karta graficzna nie będzie zakrywać sąsiedniego gniazda.

Pamięć, którą wystarczy wsunąć

Komputer Mac Pro jest dostarczany z czterema 3,5-calowymi wewnętrznymi kieszeniami pozwalającymi na podłączenie olbrzymiej ilości pamięci dyskowej — do 8 TB w przypadku instalacji czterech dysków twardych.* Kieszenie są dołączane bezpośrednio i pozbawione przewodów, dlatego wsuwanie i wyjmowanie napędów jest wyjątkowo łatwe. Po prostu zainstaluj kasetę w napędzie Serial ATA 3 Gb/s i wsuń napęd we właściwe miejsce. Bez problemów ze złączami i kablami. Zablokuj dyski za pomocą zatrzasku... i gotowe.

Pamięć operacyjna

Pamięć w nowym komputerze Mac Pro wystarczy dosłownie zatrzasnąć. W przeprojektowanym wnętrzu możesz wysunąć szufladę procesora jednym płynnym ruchem, a następnie po prostu zatrzasnąć nową pamięć w odpowiednim miejscu. Nie musisz już grzebać we wnętrzu komputera ani rozpracowywać plątaniny kabli. Czterordzeniowy Mac Pro oferuje cztery gniazda, które obsługują nawet 16 GB pamięci DDR3 ECC SDRAM 1066 MHz, a 8-rdzeniowy Mac Pro udostępnia osiem gniazd, które mogą obsługiwać nawet 32 GB pamięci operacyjnej.

reklama

Czytaj także

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Aureus

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama