reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Sprzęt biurowy i sieci > Kiedy warto zainwestować w domenę generyczną

Kiedy warto zainwestować w domenę generyczną

Domena generyczna to adres internetowy, w którym jako nazwa występuje słowo podstawowe. Można tutaj zaliczyć wszelkie słowa ogólne, odnoszące się do danych branży, produktów (np. rowery.pl), zawodów (np. dziennikarze.pl), usług (np. sprzatanie.pl) itp. Jakie możliwości daje nabycie takiej domeny?

Wybór odpowiedniego adresu firmowego serwisu WWW ma kluczowe znaczenie. Wpływa bowiem bezpośrednio na łatwość w dotarciu do oferty danego przedsiębiorstwa. Domena powinna być zatem czytelna oraz szybko zapadająca w pamięć potencjalnego odbiorcy. W przypadku dużych firm, które od dawna istnieją na rynku, a ich marka jest szeroko rozpoznawalna, użycie w adresie internetowym serwisu nazwy jest odpowiednim zabiegiem. Jednak w przypadku nowo powstałych działalności lub produktów, użycie nazwy może nie być gwarancją sukcesu. Głównie dlatego, iż nazwa danego przedsiębiorstwa może zwyczajnie nie budzić skojarzeń z produktem czy usługą, których dotyczy witryna. Wpływ ma na to w dużym stopniu intuicyjność w poruszaniu się pośród natłoku serwisów internetowych.

Internauci poszukujący określonych wyrobów o niezdefiniowanej marce chętniej wybierają (np. spośród wyników wyszukiwania) domeny, które swoją treścią nawiązują do poszukiwanych artykułów. Dlatego też domeny z użyciem generyków są idealnym rozwiązaniem dla firm z sektora MSP lub wchodzących na rynek.

Oprócz promocji przedsiębiorstw, generyczny adres WWW jest optymalnym wyborem dla przedsięwzięć internetowych, zarówno sezonowych akcji promocyjnych, jak i tworzonych serwisów tematycznych. O tym, jaką znaczenie ma odpowiedni adres dla portali internetowych o określonej tematyce, świadczyć mogą transakcje dokonywane na rynku wtórnym.

Przykładem może być tutaj zakup adresu kino.pl za kwotę 150 tys. złotych. Pod adresem znajduje się serwis filmowy.

Przeczytaj także: Czy warto zarejestrować domenę globalną

Generyczne adresy WWW są dużo korzystniejsze jeżeli chodzi o ich promocję i wzrost rozpoznawalności. Po pierwsze: łatwe do zapamiętania oraz budzące skojarzenia w prostej linii, dużo bardziej niż nazwa firmy. Jednak, aby wraz z promocją serwisu zwiększyć także rozpoznawalność marki, nabywając domenę generyczną np. produkt.pl, warto zarejestrować także adresy z użyciem nazwy działalności, będące kombinacją wybranego generyka oraz nazwy firmy. Po drugie: domeny generyczne mają niesamowity potencjał marketingowy, a ich promocja jest dużo wydajniejsza, aniżeli innych adresów, np. wielowyrazowych. Należy tutaj zwrócić uwagę na fakt, iż potencjalny klient ma zazwyczaj bardzo krótki kontakt z adresem. Prosty adres WWW jest odpowiedni do popularyzowania poprzez każdy kanał komunikacji. Zarówno w spotach telewizyjnych, radiowych, jak i na billboardach.

reklama

Czytaj także

Autorzy:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

internet
internet

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Sponsorowany

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

dr Adrianna Lewandowska, MBA

Założycielka i prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego, doradca rodzin biznesowych, właścicielka firmy doradczej Lewandowska & Partnerzy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama