REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
U jak UDP
U jak UDP

REKLAMA

REKLAMA

Co oznacza UDP, a co uaktualnienie antywirusowe? Poznaj hasła na literę P. 

Uaktualnienia antywirusowe

REKLAMA

Skuteczność działania rozwiązań antywirusowych zależy od analizy sygnatur: czyli od baz danych zawierających sekwencję bajtów należącą do znanych wirusów, robaków, trojanów lub innych szkodliwych kodów. Jednakże na skutek nieustannej działalności twórców wirusów bazy te mają dynamiczny charakter.

REKLAMA


Przykładowo analitycy wirusów w firmie Kaspersky Lab wykrywają i dodają codziennie do antywirusowych baz danych około 200 nowych zagrożeń. Zwiększona ochrona jest przekazywana użytkownikom w formie uaktualnień. Ponadto, działanie nowego silnika antywirusowego może także być dostarczane jako część uaktualnień antywirusowej bazy danych.


Na przestrzeni lat produkty antywirusowe stały się coraz bardziej zaawansowane, aby sprostać coraz większej złożoności złośliwych programów. Rozwiązania takie jak proaktywne mechanizmy wykrywania, czy heurystyka pozwalają na wykrywanie nowych zagrożeń, zanim jeszcze pojawią się na wolności i stanowią pierwszą linię obrony.


Biorąc pod uwagę szybkość rozprzestrzeniania się zagrożeń w obecnych czasach, regularne uaktualnianie ochrony antywirusowej ma coraz większe znaczenie. Producenci programów antywirusowych zwiększyli częstotliwość uaktualniania definicji wirusów z kwartalnych do miesięcznych, a ostatecznie do codziennych. Obecnie firma Kaspersky Lab zamieszcza uaktualnienia antywirusowych baz danych co godzinę.

Dalszy ciąg materiału pod wideo


UDP

UDP (User Datagram Protocol) jest protokołem wykorzystywanym do przesyłania danych (w formie datagramów) za pośrednictwem Internetu. W przeciwieństwie do protokołu TCP/IP, UDP nie dzieli wiadomości i nie składa ich powtórnie na drugim końcu. Protokół ten jest użyteczny do wysyłania niewielkich ilości danych, ponieważ oszczędza czas przetwarzania, który zostałby wykorzystany na powtórne złożenie pakietów.


Ukrywanie się

Termin ten określa techniki, które wirus wykorzystuje do tego, aby stać się niewidocznym - tzn. do ukrywania wszelkich zmian dokonanych w zainfekowanym systemie.


Unicode

Unicode, wykorzystany w systemie Microsoft Windows® NT, Windows 2000 i Windows XP, zastąpił ASCII jako sposób wykorzystania kodów binarnych do reprezentowania znaków tekstowych stosowanych w głównych językach świata.


Unix

System operacyjny Unix powstał w 1969 roku w AT&T Bell Labs. Jest to system operacyjny open source. Ponieważ nie jest on własnością jednego producenta, od momentu jego powstania stworzono wiele różnych wersji Uniksa (łącznie z Linuksem). Open Group stworzyła specyfikację "Single UNIX Specification" i jest właścicielem znaku handlowego UNIX oraz certyfikuje różne implementacje Uniksa.


Upload

Upload polega na przenoszeniu pliku z jednego komputera na drugi. Na przykład, producent oprogramowania antywirusowego umieszcza na swoich serwerach uaktualnienia antywirusowych baz danych, aby udostępnić je użytkownikom swojego oprogramowania.


URL

URL (Universal Resource Locator) określa adres danej strony WWW. Żądanie strony następuje poprzez wpisanie URL do wyszukiwarki lub kliknięcie odnośnika: odnośnik ten może być podany na stronie internetowej lub w tekście dokumentu, arkuszu itd.


USB

REKLAMA

USB (Universal Serial Bus) stanowi standard "plug-and-play" dla jednoczesnego podłączania do komputera wielu peryferyjnych urządzeń, bez potrzeby wykorzystywania specjalnej karty rozszerzeń dla każdego z nich. USB pozwala na podłączenie do jednego komputera aż do 127 urządzeń i umożliwia szybki transfer danych.


USB 1.1 (oryginalna specyfikacja USB, opracowana przez Compaq, IBM, DEC, Intel, Microsoft oraz Northern Telecom) obsługuje prędkości transferu danych do 12Mbps. USB 2.0 (specyfikacja opracowana przez Compaq, Hewlett Packard, Intel, Lucent, NEC oraz Philips) obsługuje prędkości transferu danych do 480Mbps.


Kaspersky Lab Polska

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

REKLAMA

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

Taryfa C11. Szaleńcze ceny prądu w Polsce: 1199 zł/MWh, 2099 zł/MWh, 2314 zł/MWh, 3114 zł/MWh

To stawki dla biznesu. Małe i średnie firmy (MŚP nie będzie w 2025 r. objęty zamrożeniem cen prądu. 

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc.

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc. Ekspert przypomina: bezpieczeństwo nie jest kosztem, a inwestycją, która zapewnia ciągłość i stabilność operacyjną

REKLAMA

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm. Interweniuje u premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

REKLAMA