REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Bezpieczeństwo telefonu komórkowego - Kaspersky Labs radzi

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Kaspersky Lab Polska
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Współczesne telefony komórkowe można wykorzystywać nie tylko do rozmawiania. Poczta elektroniczna, wideo, kalendarz, muzyka, wszystko to znajdziesz w standardowym pakiecie. Twój telefon komórkowy potrafi prawie to samo co Twój komputer PC. Jednak w przypadku telefonów komórkowych kwestia bezpieczeństwa jest często zaniedbywana, co może mieć poważne konsekwencje.

Kreatywność twórców technologii wydaje się nie mieć granic. Najbardziej zaawansowane telefony komórkowe posiadają funkcje, o których dziesięć lat temu nikomu się nawet nie śniło. Zdjęcia cyfrowe o rozdzielczości dorównującej fotografiom wykonanym przy pomocy aparatu cyfrowego dobrej jakości to standard. A co powiecie na krokomierz do treningów biegania? Albo na urządzenie, które łączy zdjęcia ze współrzędnymi GPS i automatycznie umieszcza je w Internecie? Dlaczego nie. Teraz nawet najprostszy model telefonu bardziej przypomina wielofunkcyjny notes elektroniczny niż telefon. I chociaż opinie na temat wszechstronnego zastosowania telefonów są podzielone, wielu klientów pyta o te dodatkowe funkcje.

REKLAMA

W jakim miejscu jesteśmy teraz?

Współczesne telefony komórkowe często nie mają wystarczająco dużej pamięci wewnętrznej, aby obsługiwać filmy, muzykę w formacie MP3 i inne funkcje multimedialne typowe dla najbardziej zaawansowanych urządzeń. Większość modeli jest wyposażonych w gniazdo Micro-SD, w którym mieści się karta pamięci wielkości kciuka. Dzięki tej przydatnej funkcji można praktycznie bez ograniczeń przechowywać w telefonie ulubioną muzykę i odtwarzać ją podczas długiej jazdy pociągiem lub joggingu. Trzeba jednak uważać! Takie karty pamięci posiadają wystarczająco dużo miejsca, aby zagnieździł się na nich szkodliwy program, a nie wszystkie programy antywirusowe potrafią szukać na nich takich szkodników. Ponieważ cyberprzestępcy wykorzystują różne metody ukrywania, oprogramowanie bezpieczeństwa musi potrafić wykrywać i przeszukiwać wszystkie formaty plików na Twoim telefonie. Aby szkodliwe oprogramowanie nie mogło przedostać się niepostrzeżenie do Twojej komórki, oprogramowanie bezpieczeństwa powinno automatycznie i regularnie przeszukiwać je w celu wykrycia podejrzanych programów. Cyberprzestępcy nieustannie rozwijają swoje szkodliwe programy. Dlatego niezwykle ważne jest regularne pobieranie od producenta aktualizacji dla oprogramowania bezpieczeństwa. Jeżeli Twój telefon komórkowy aktualizuje się automatycznie, możesz spać spokojnie.

A jeśli wydarzy się najgorsze?

A jeśli wydarzy się najgorsze? Jeżeli utracisz telefon komórkowy, razem z nim przepadną zdjęcia, filmy oraz dziesiątki wiadomości tekstowych z osobistymi treściami. Na szczęście dzięki nowej wersji oprogramowania Kaspersky Mobile Security możesz zniszczyć zawartość pamięci skradzionego lub zgubionego smartfonu. W rezultacie złodzieje nic nie zrobią, nawet jeżeli uda im się obejść funkcje bezpieczeństwa samego telefonu. Oprogramowanie bezpieczeństwa firmy Kaspersky Lab blokuje dostęp do wszystkich osobistych danych i na żądanie usuwa zdjęcia, filmy, SMS-y i inne poufne dane. Nawet wymiana karty SIM na nic się nie zda. Gdy tylko Kaspersky Mobile Security wykryje w telefonie nową, aktywną kartę SIM, wyśle wiadomość tekstową z nowym numerem do legalnego właściciela. W ten sposób masz znacznie większe szanse odzyskania Twojego telefonu.

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Odroczenie terminu płatności składek ZUS. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z odroczenia terminu płatności składek?

Odroczenie terminu płatności składek ZUS. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z odroczenia terminu płatności składek? W ubiegłym roku z odroczenia terminu płatności składek najczęściej korzystali mali płatnicy.

Przewodnik po spółce w Delaware – wszystko, co musisz wiedzieć zanim założysz firmę w USA

Założenie spółki w Stanach Zjednoczonych, a w szczególności w stanie Delaware, to marzenie wielu przedsiębiorców – zarówno z Polski, jak i z całego świata. Delaware od dekad uważany jest za światowe centrum dla biznesu dzięki swojej wyjątkowej legislacji, przyjaznemu klimatowi dla przedsiębiorców oraz elastycznym strukturze prawnej. Ale czy spółka w Delaware to dobry wybór dla każdego? I co warto wiedzieć zanim złożysz wniosek o rejestrację?

Europejski Akt Dostępności zacznie obowiązywać od 28 czerwca 2025 roku. Za niespełnienie wymagań dyrektywy wysokie kary

Zbliża się termin, od którego wszystkie firmy świadczące określone usługi lub sprzedające wybrane produkty będą musiały zapewnić ich dostępność dla osób z niepełnosprawnościami. Od 28 czerwca 2025 r. niespełnienie wymagań może wiązać się z wysokimi grzywnami oraz utratą reputacji.

JDG a spółka z o.o. Którą formę działalności wybrać? [Porównanie]

Podejmując decyzję o własnym biznesie, każdy przedsiębiorca staje przed wyborem formy działalności. Większość z nas waha się pomiędzy jednoosobową działalnością gospodarczą (JDG) a spółką z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.). Każda z tych form ma swoje plusy i minusy. W artykule spróbuję przybliżyć czym się różnią.

REKLAMA

Pożyczka dla firm: Szansa na rozwój czy ryzyko?

Prowadzisz firmę? Na pewno doświadczasz różnych wyzwań związanych z zarządzaniem własnym biznesem. Zmieniające się trendy, rosnąca konkurencja, potrzeba implementowania nowych technologii – to tylko niektóre z powodów, dla których musisz stale szukać sposobów na rozwój i reklamę. Pytanie nierzadko brzmi, skąd wziąć na to pieniądze?

Prognozy: zamiast powrotu Koniunktury, europejskie firmy może dotknąć fala bankructw na niespotykaną dotąd skalę

Po kilku latach wysokiej inflacji i restrykcyjnej polityki pieniężnej banków centralnych, europejskie przedsiębiorstwa z nadzieją patrzyły na rok 2025, oczekując wreszcie wzrostu gospodarczego. W obecnej sytuacji geopolitycznej trudno jednak zachować optymizm.

Kontrole podatkowe. 2025 rok przyniósł ważną zmianę, ale to dopiero początek ułatwień

Urzędy skarbowe przeprowadzają kontrole podatkowe od kiedy tylko istnieją podatki. Zmienia się jedynie charakter służb kotrolnych oraz zasady przeprowadzania samych kontroli. Kluczowe zmiany w kontroli podatkowej nastąpiły z początkiem 2025 roku, choć nie wszyscy o nich pamiętają.

Mobbing w pracy: jak rozpoznać i chronić się przed nim?

Poznaj definicję, przyczyny i formy mobbingu oraz praktyczne sposoby ochrony przed nim – wszystkie wskazówki prosto z rozmowy z ekspertką Katarzyną Bednarczykówą, autorką książki "Masz się łasić".

REKLAMA

Reputacja przedsiębiorcy to jedno z kluczowych aktywów firmy. Tak uważa coraz więcej właścicieli firm w Polsce

Firmy w Polsce coraz częściej traktują reputację jako kapitał, który warto chronić, nawet kosztem wyników finansowych. To po części efekt walki stereotypu przedsiębiorcy, który chce osiągać zyski za wszelką cenę. Jest on wciąż głęboko zakorzeniony w świadomości społecznej.

Badania Uniwersytetu Stanford: Polscy programiści odnoszą największe korzyści z AI [KOMENTARZ]

Polska błyszczy wśród europejskich krajów pod względem produktywności programistów korzystających z AI. Jednak niska adopcja technologii i wysoki poziom poprawek stawiają pytania o jakość i przyszłość. O tym, jak interpretować wyniki badań ze Stanford opowiedział członek zespołu badawczego.

REKLAMA