REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Bezpieczeństwo telefonu komórkowego - Kaspersky Labs radzi

Kaspersky Lab Polska
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Współczesne telefony komórkowe można wykorzystywać nie tylko do rozmawiania. Poczta elektroniczna, wideo, kalendarz, muzyka, wszystko to znajdziesz w standardowym pakiecie. Twój telefon komórkowy potrafi prawie to samo co Twój komputer PC. Jednak w przypadku telefonów komórkowych kwestia bezpieczeństwa jest często zaniedbywana, co może mieć poważne konsekwencje.

Kreatywność twórców technologii wydaje się nie mieć granic. Najbardziej zaawansowane telefony komórkowe posiadają funkcje, o których dziesięć lat temu nikomu się nawet nie śniło. Zdjęcia cyfrowe o rozdzielczości dorównującej fotografiom wykonanym przy pomocy aparatu cyfrowego dobrej jakości to standard. A co powiecie na krokomierz do treningów biegania? Albo na urządzenie, które łączy zdjęcia ze współrzędnymi GPS i automatycznie umieszcza je w Internecie? Dlaczego nie. Teraz nawet najprostszy model telefonu bardziej przypomina wielofunkcyjny notes elektroniczny niż telefon. I chociaż opinie na temat wszechstronnego zastosowania telefonów są podzielone, wielu klientów pyta o te dodatkowe funkcje.

REKLAMA

W jakim miejscu jesteśmy teraz?

Współczesne telefony komórkowe często nie mają wystarczająco dużej pamięci wewnętrznej, aby obsługiwać filmy, muzykę w formacie MP3 i inne funkcje multimedialne typowe dla najbardziej zaawansowanych urządzeń. Większość modeli jest wyposażonych w gniazdo Micro-SD, w którym mieści się karta pamięci wielkości kciuka. Dzięki tej przydatnej funkcji można praktycznie bez ograniczeń przechowywać w telefonie ulubioną muzykę i odtwarzać ją podczas długiej jazdy pociągiem lub joggingu. Trzeba jednak uważać! Takie karty pamięci posiadają wystarczająco dużo miejsca, aby zagnieździł się na nich szkodliwy program, a nie wszystkie programy antywirusowe potrafią szukać na nich takich szkodników. Ponieważ cyberprzestępcy wykorzystują różne metody ukrywania, oprogramowanie bezpieczeństwa musi potrafić wykrywać i przeszukiwać wszystkie formaty plików na Twoim telefonie. Aby szkodliwe oprogramowanie nie mogło przedostać się niepostrzeżenie do Twojej komórki, oprogramowanie bezpieczeństwa powinno automatycznie i regularnie przeszukiwać je w celu wykrycia podejrzanych programów. Cyberprzestępcy nieustannie rozwijają swoje szkodliwe programy. Dlatego niezwykle ważne jest regularne pobieranie od producenta aktualizacji dla oprogramowania bezpieczeństwa. Jeżeli Twój telefon komórkowy aktualizuje się automatycznie, możesz spać spokojnie.

A jeśli wydarzy się najgorsze?

A jeśli wydarzy się najgorsze? Jeżeli utracisz telefon komórkowy, razem z nim przepadną zdjęcia, filmy oraz dziesiątki wiadomości tekstowych z osobistymi treściami. Na szczęście dzięki nowej wersji oprogramowania Kaspersky Mobile Security możesz zniszczyć zawartość pamięci skradzionego lub zgubionego smartfonu. W rezultacie złodzieje nic nie zrobią, nawet jeżeli uda im się obejść funkcje bezpieczeństwa samego telefonu. Oprogramowanie bezpieczeństwa firmy Kaspersky Lab blokuje dostęp do wszystkich osobistych danych i na żądanie usuwa zdjęcia, filmy, SMS-y i inne poufne dane. Nawet wymiana karty SIM na nic się nie zda. Gdy tylko Kaspersky Mobile Security wykryje w telefonie nową, aktywną kartę SIM, wyśle wiadomość tekstową z nowym numerem do legalnego właściciela. W ten sposób masz znacznie większe szanse odzyskania Twojego telefonu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA