REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Top 10 serwisów społecznościowych

Łukasz Plewa

REKLAMA

REKLAMA

Nasza-klasa ma 11 mln użytkowników. W Polsce bije kolejne rekordy odsłon ale na świecie są serwisy, mające tyle użytkowników z jednego miasta. Szokujące ale prawdziwe.

10. Flixster 63 000 000 użytkowników

REKLAMA

Serwis skupia miłośników filmów. Jak się pewnie domyślacie można oceniać filmy i pisać własne recenzje, oprócz tego porównywać swój gust z innymi użytkownikami czy przyjaciółmi. Serwis umożliwia również za darmo oglądanie filmów online. Co ciekawe przy serwisie pracuje jedynie 23 pracowników.

9. Orkut 67 000 000 użytkowników

Serwis społecznościowy należący do Google. Nie zdobył większej popularności wśród innych krajów niż Brazylia i Indie, a z racji że są to państwa o dość sporej liczbie ludności liczba zarejestrowanych użytkowników nie powinna dziwić. Jest to typowa społecznościówka, której celem jest poznawanie przyjaciół w sieci.

8. Tagged 70 000 000 użytkowników

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Serwis pierwotnie przeznaczony dla studentów i uczniów szkół średnich, jednak dostępny jest w tej chwili dla każdego chętnego internauty. Tak jak i w innych tego typu serwisach możemy dodawać zdjęcia, oglądać filmy, wysyłać wiadomości, dawać prezenty innym użytkownikom etc. Serwis od początku istnienia należy do założycieli.

7. Hi5 80 000 000 użytkowników

Jedna z najpopularniejszych stron w Internecie, a zarazem społecznościówka podobna funkcjonalnością do MySpace (umożliwia dodanie odtwarzacza muzyki do swojego profilu). Popularność zdobyła w Indiach, Portugalii, Mongolii, Tajlandii, Rumunii, Afryce i Ameryce Łacińskiej.

6. Friendster 90 000 000 użytkowników

Kiedyś bardzo popularna społecznościówka w USA i Europie Zachodniej, obecnie furorę robi w południowo-wschodniej Azji (Filipiny, Malezja, Singapur, Chiny). Z serwisu może skorzystać około 70% ludzi na świecie, dzięki wielu wersjom językowym, a także wsparciu czcionek azjatyckich.

5. Habbo 117 000 000 użytkowników

Serwis przeznaczony dla nastolatków dostępny w wielu wersjach językowych (i zarazem pod różnymi domenami). Zabawa w wirtualny hotel, tworzenie avatarów, gry, chat poznawanie przyjaciół może być bardzo atrakcyjna dla dzieci i nastolatków. Moim zdaniem jest to bardzo ciekawy serwis.

4. Windows Live Spaces 120 000 000 użytkowników

Każdy chyba zna tę stronę, na której możemy prowadzić własnego bloga, dzielić się zdjęciami, poznawać przyjaciół etc. Ta imponująca liczba użytkowników jest z pewnością zasługą systemu operacyjnego Windows

3. Facebook 200 000 000 użytkowników

Serwis społecznościowy, który chyba każdy internauta na świecie kojarzy i zna i może choć raz był na jego głównej stronie. Co ciekawe do obsługi tak imponującej liczby kont potrzeba aż 700 pracowników. Facebook walczy w tej chwili o drugą pozycję z serwisem MySpace, który jest od niego starszy o rok. Serwis dostępny w imponującej liczbie języków.

2. MySpace 260 000 000 użytkowników

Serwis zatrudnia 1600 osób i stara się zdominować rynek w wielu krajach na świecie. W Polsce się to nie udało i z powodu kryzysu gospodarczego zamknięto polski oddział MySpace. Przy tak dużych serwisach społecznościowych ciężko jest powiedzieć ile tak naprawdę kont jest aktywnych, a ile z nich to konta służące do rozsyłania spamu.

1. QQ 350 000 000 użytkowników

REKLAMA

Może niektórych zaskoczyło miejsce pierwsze, ale jednak tu znajduje się chiński serwis skupiający aż 350 mln użytkowników. Co ciekawe przy założeniu, że wszyscy Chińczycy mający dostęp do Internetu mają tam konto brakuje jeszcze kilkudziesięciu milionów do tej imponującej liczby. Pokazuje to chyba jednoznacznie, że takie serwisy jak Facebook czy MySpace, o których słyszymy każdego dnia nie mają żadnych szans na rynku azjatyckim z tym gigantem.

Jak widać nasze zestawienie otwiera serwis mający ponad 60 milionów użytkowników (więcej niż mieszkańców Polski). Nasz największy rodzimy serwis - Nasza-Klasa zajmie miejsce z pewnością w pierwszej dwusetce na świecie.

Źródło: Vbeta

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju w Polsce: wyzwania i możliwości dla firm

Obowiązek sporządzania sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju dotyczy dużych podmiotów oraz notowanych małych i średnich przedsiębiorstw. Firmy muszą działać w duchu zrównoważonego rozwoju. Jakie zmiany w pakiecie Omnibus mogą wejść w życie?

Nowa funkcja Google: AI Overviews. Czy zagrozi polskim firmom i wywoła spadki ruchu na stronach internetowych?

Po latach dominacji na rynku wyszukiwarek Google odczuwa coraz większą presję ze strony takich rozwiązań, jak ChatGPT czy Perplexity. Dzięki SI internauci zyskali nowe możliwości pozyskiwania informacji, lecz gigant z Mountain View nie odda pola bez walki. AI Overviews – funkcja, która właśnie trafiła do Polski – to jego kolejna próba utrzymania cyfrowego monopolu. Dla firm pozyskujących klientów dzięki widoczności w internecie, jest ona powodem do niepokoju. Czy AI zacznie przejmować ruch, który dotąd trafiał na ich strony? Ekspert uspokaja – na razie rewolucji nie będzie.

Coraz więcej postępowań restrukturyzacyjnych. Ostatnia szansa przed upadłością

Branża handlowa nie ma się najlepiej. Ale przed falą upadłości ratuje ją restrukturyzacja. Przez dwa pierwsze miesiące 2025 r. w porównaniu do roku ubiegłego, odnotowano już 40% wzrost postępowań restrukturyzacyjnych w sektorze spożywczym i 50% wzrost upadłości w handlu odzieżą i obuwiem.

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji, ale nie hurtowo

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji i pozytywnie oceniają większość zmian zaprezentowanych przez Rafała Brzoskę. Deregulacja to tlen dla polskiej gospodarki, ale nie można jej przeprowadzić hurtowo.

REKLAMA

Ekspansja zagraniczna w handlu detalicznym, a zmieniające się przepisy. Jak przygotować systemy IT, by uniknąć kosztownych błędów?

Według danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego (Tygodnik Gospodarczy PIE nr 34/2024) co trzecia firma działająca w branży handlowej prowadzi swoją działalność poza granicami naszego kraju. Większość organizacji docenia możliwości, które dają międzynarodowe rynki. Potwierdzają to badania EY (Wyzwania polskich firm w ekspansji zagranicznej), zgodnie z którymi aż 86% polskich podmiotów planuje dalszą ekspansję zagraniczną. Przygotowanie do wejścia na nowe rynki obejmuje przede wszystkim kwestie związane ze szkoleniami (47% odpowiedzi), zakupem sprzętu (45%) oraz infrastrukturą IT (43%). W przypadku branży retail dużą rolę odgrywa integracja systemów fiskalnych z lokalnymi regulacjami prawnymi. O tym, jak firmy mogą rozwijać międzynarodowy handel detaliczny bez obaw oraz o kompatybilności rozwiązań informatycznych, opowiadają eksperci INEOGroup.

Leasing w podatkach i optymalizacja wykupu - praktyczne informacje

Leasing od lat jest jedną z najpopularniejszych form finansowania środków trwałych w biznesie. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z tej opcji, ponieważ pozwala ona na rozłożenie kosztów w czasie, a także oferuje korzyści podatkowe. Warto jednak pamiętać, że zarówno leasing operacyjny, jak i finansowy podlegają różnym regulacjom podatkowym, które mogą mieć istotne znaczenie dla rozliczeń firmy. Dodatkowo, wykup przedmiotu leasingu niesie ze sobą określone skutki podatkowe, które warto dobrze zaplanować.

Nie czekaj na cyberatak. Jakie kroki podjąć, aby być przygotowanym?

Czy w dzisiejszych czasach każda organizacja jest zagrożona cyberatakiem? Jak się chronić? Na co zwracać uwagę? Na pytania odpowiadają: Paweł Kulpa i Robert Ługowski - Cybersecurity Architect, Safesqr.

Jak założyć spółkę z o.o. przez S24?

Rejestracja spółki z o.o. przez system S24 w wielu przypadkach jest najlepszą metodą zakładania spółki, ze względu na ograniczenie kosztów, szybkość (np. nie ma konieczności umawiania spotkań z notariuszem) i możliwość działania zdalnego w wielu sytuacjach. Mimo tego, że funkcjonowanie systemu s24 wydaje się niezbyt skomplikowane, to jednak zakładanie spółki wymaga posiadania pewnej wiedzy prawnej.

REKLAMA

Ustawa wiatrakowa 2025 przyjęta: 500 metrów odległości wiatraków od zabudowań

Ustawa wiatrakowa 2025 została przyjęta przez rząd. Przedsiębiorcy, szczególnie województwa zachodniopomorskiego, nie kryją zadowolenia. Wymaganą odległość wiatraków od zabudowań zmniejsza się do 500 metrów.

Piękny umysł. Jakie możliwości poznania preferencji zachowań człowieka daje PRISM Brain Mapping?

Od wielu lat neuronauka znajduje zastosowanie nie tylko w medycynie, lecz także w pracy rozwojowej – indywidualnej i zespołowej. Doskonałym przykładem narzędzia diagnostycznego, którego metodologia jest zbudowana na wiedzy o mózgu, jest PRISM Brain Mapping. Uniwersalność i dokładność tego narzędzia pozwala na jego szerokie wykorzystanie w obszarze HR.

REKLAMA