reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Blog firmowy > Drastycznie rośnie liczba Brytyjczyków ściągających nielegalne pliki

Drastycznie rośnie liczba Brytyjczyków ściągających nielegalne pliki

Piractwo w Wielkiej Brytanii przybrało na sile. Według najnowszych badań już ok. 7 mln. Brytyjczyków pobiera nielegalne pliki z sieci, narażając rząd na miliardowe straty.

Najnowsze badania pokazują że ok. 1,3 miliona osób przynajmniej raz w tygodniu ściąga za pośrednictwem sieci nielegalne pliki. Według wstępnych szacunków w ciągu roku państwo traci na tym ponad 12 mld. funtów.

Przedstawiciele rządu twierdzą że aby poradzić sobie z tym problemem potrzebne jest współdziałanie wielu państw. "To nie tylko problem naszego kraju, jestem przekonany że rządy innych krajów Unii Europejskiej również skorzystają na naszych badaniach i wykorzystają je w swoich projektach ustaw" - powiedział David Lammy, minister do spraw własności intelektualnej. 

Przedstawiciele największych obszarów branży rozrywkowych w Wielkiej Brytanii wzywają rząd do uchwalenia ustawy wymuszającej na dostawcach internetu odcinanie od sieci osób pobierających nielegalne pliki. Argumentują to własnymi wnioskami z których wynika, że ponad połowa ruchu sieciowego w kraju generowana jest poprzez ściąganie plików chronionych prawem.

Dostawcy internetu wyjaśniają, że to nie ich zadaniem jest kontrolowanie sieci. Jak ostrzegają eksperci problem będzie stale narastał. Wszystko za sprawą nowa generacja łączy internetowych oferujących prędkość do 50Mbps pozwalających ściągnąć np. 200 plików MP3 w niecałe 5 minut, może znacząco rozszerzyć skalę piractwa w Wielkiej Brytanii.

Źródło: TechGazPl

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Własne

Zdjęcia

piracki windows
piracki windows

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

ODO 24

ODO 24 – to firma, która od 2012 roku oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie ochrony danych osobowych i bezpieczeństwa informacji. Stawia na merytorykę, praktyczne rozwiązania oraz trwałe relacje z klientami budowane w oparciu o partnerstwo, uczciwość i zaufanie. Swoim klientom pomaga chronić dane, minimalizując ryzyko związane z kontrolą, wyciekiem lub ich utratą.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama