reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Działalność gospodarcza > Dostawca odpowiada za wytworzone produkty

Dostawca odpowiada za wytworzone produkty

Dostawa jest odmianą umowy sprzedaży. Zawierają ją dwaj przedsiębiorcy: dostawca oraz odbiorca, a dotyczy wytworzenia i dostarczenia określonych rzeczy oraz podaje cenę.

Dostawca odpowiada również za opóźnienia w produkcji. Gdyby tak bardzo zwlekał z rozpoczęciem wytwarzania nawet tylko poszczególnych części dostawcy, że przestało być prawdopodobne dostarczenie ich w umówionym czasie, to odbiorca może od umowy odstąpić nawet jeszcze przed upływem terminu wskazanego w umowie. Nie musi mu nawet wyznaczyć terminu dodatkowego. Ponadto odbiorca może żądać naprawienia szkody spowodowanej niewykonaniem umowy przez dostawcę.

Odbiorca może też odstąpić od umowy, gdy dostawca wykonuje przedmiot w sposób wadliwy lub sprzeczny z umową i mimo wezwania do zmiany we wskazanym terminie sposobu wykonania nie zmieni go.

Ważne!

Dostawca odpowiada z tytułu rękojmi za wady dostarczonych rzeczy, nawet gdy wyprodukował je w sposób określony przez odbiorcę lub według dostarczonej przez niego dokumentacji technologicznej. Uważa się, że powinien on znać technologię produkcji, która ma wpływ na jakość produktu, a także sprawdzić prawidłowość zastosowanej technologii pod rygorem odpowiedzialności za jej wynik

SŁOWNIK

DOSTAWA - przemieszczenie ściśle określonej partii dóbr od dostawcy do odbiorcy. Przez pojęcie dobra rozumie się surowce, materiały, produkty, towary. Przemieszczenie odbywa się w wyznaczone przez strony umowy miejsce w określonym terminie.

MAŁGORZATA PIASECKA-SOBKIEWICZ

malgorzata.piasecka@infor.pl

Podstawa prawna

• Art. 605-612 ustawy z 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz.U. nr 16, poz. 93 z późn. zm.).

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP

Zdjęcia


Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Bem & Wspólnicy

Kancelaria radców prawnych specjalizująca się w prawie medycznym, prawie pracy, prawie rodzinnym oraz prawie nieruchomości.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama