| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Porady internautów > Czy wiesz jak wziąć kredyt przez Internet?

Czy wiesz jak wziąć kredyt przez Internet?

Coraz większą popularność zyskują szybkie kredyty zaciągnięte przez Internet lub telefon. Jak wziąć kredyt on-line, jakie warunki trzeba spełnić i na co uważać, decydując się na zaciągnięcie kredytu przez sieć.

Zasady otrzymania kredytu prze Internet są w zasadzie takie same jak każdego innego kredytu. Przede wszystkim musisz wykazać się zdolnością kredytową. Jeżeli takiej nie posiadasz, a pilnie gotówki, możesz zaciągnąć pożyczkę społecznościową. W tym celu logujesz się na serwisie banku, który udziela taką pożyczkę. Określasz wysokość kwoty, którą chcesz pożyczyć. Z Inwestorem, który będzie nam jej udzielał, możemy także ustalić jej oprocentowanie oraz ilość rat.

Pożyczki społecznościowe z reguły maja niższe oprocentowane niż w bankach a Inwestorzy nie wymagają zaświadczeń o zdolności kredytowej. Ważna jest tylko terminować w spłacaniu rat.

Obecnie na rynku istnieje co najmniej 7 banków, które mogą udzielić kredytu wyłącznie przez telefon lub Internet. Pożyczkę na telefon można zaciągnąć w Alior Banku i mBanku.

Alior oferuje kredyty gotówkowe, limity odnawialne w rachunku oraz karty kredytowe na podstawie umowy ramowej. mBank pożycza pieniądze klientom, którzy nie mają nawet umowy ramowej. Wystarczy, że w systemie bankowości internetowej konsument otrzyma indywidualnie przygotowaną propozycję kredytową, tzw. Ofertę dla Ciebie, która jest aktualizowana co kilka tygodni na podstawie historii rachunku. Użytkownik konta w każdej chwili może zadzwonić do banku po pieniądze, a ten zobowiązuje się udostępnić środki najszybciej jak to możliwe.

Prze Internet można zaciągnąć kredyt w Banku Millennium, Banku Zachodnim WBK, HSBC oraz Meritum Banku. Trzeba zalogować się do systemu bankowości internetowej i skorzystać z indywidualnej oferty banku lub złożyć odpowiedni wniosek. Następnie trzeba poczekać na decyzję kredytową. Jeśli rozstrzygnięcie jest pozytywne i klient akceptuje warunki kredytu, pozostaje zatwierdzić umowę w taki sam sposób, w jaki wykonuje się przelewy internetowe.

Biorąc kredyt przez Internet lub telefon nie jesteśmy jednak zwolnieni z obowiązku przedstawienia dokumentów potwierdzających dochody. Pod tym, względem proces przyznawania kredytu nie jest wcale szybszy, a zdarza się, że znacznie się wydłuża. Dokumenty trzeba będzie dostarczyć osobiście lub drogą pocztową.

W bankach BPH, Euro Bank, Lukas Bank czy VW Bank kredyt można otrzymać kredyt zdalnie, kontaktując się z bankiem droga korespondencyjną. Wnioskujemy o kredyt przez Internet lub telefon, potrzebne dokumenty odbiera od nas kurier i dostarcza gotową do podpisania umowę.

W Deutsche Bank i Citi Handlowy zamiast kuriera są gotowi przysłać pracownika banku.

Przesłania dokumentów pocztów wymaga Nordea Bank, natomiast PKO Bank Polski wymaga odesłania podpisanej przez klienta umowy.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Wojciechowski

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »