REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy wiesz jak wziąć kredyt przez Internet?

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

REKLAMA

Coraz większą popularność zyskują szybkie kredyty zaciągnięte przez Internet lub telefon. Jak wziąć kredyt on-line, jakie warunki trzeba spełnić i na co uważać, decydując się na zaciągnięcie kredytu przez sieć.

Zasady otrzymania kredytu prze Internet są w zasadzie takie same jak każdego innego kredytu. Przede wszystkim musisz wykazać się zdolnością kredytową. Jeżeli takiej nie posiadasz, a pilnie gotówki, możesz zaciągnąć pożyczkę społecznościową. W tym celu logujesz się na serwisie banku, który udziela taką pożyczkę. Określasz wysokość kwoty, którą chcesz pożyczyć. Z Inwestorem, który będzie nam jej udzielał, możemy także ustalić jej oprocentowanie oraz ilość rat.

REKLAMA

Pożyczki społecznościowe z reguły maja niższe oprocentowane niż w bankach a Inwestorzy nie wymagają zaświadczeń o zdolności kredytowej. Ważna jest tylko terminować w spłacaniu rat.

Obecnie na rynku istnieje co najmniej 7 banków, które mogą udzielić kredytu wyłącznie przez telefon lub Internet. Pożyczkę na telefon można zaciągnąć w Alior Banku i mBanku.

REKLAMA

Alior oferuje kredyty gotówkowe, limity odnawialne w rachunku oraz karty kredytowe na podstawie umowy ramowej. mBank pożycza pieniądze klientom, którzy nie mają nawet umowy ramowej. Wystarczy, że w systemie bankowości internetowej konsument otrzyma indywidualnie przygotowaną propozycję kredytową, tzw. Ofertę dla Ciebie, która jest aktualizowana co kilka tygodni na podstawie historii rachunku. Użytkownik konta w każdej chwili może zadzwonić do banku po pieniądze, a ten zobowiązuje się udostępnić środki najszybciej jak to możliwe.

Prze Internet można zaciągnąć kredyt w Banku Millennium, Banku Zachodnim WBK, HSBC oraz Meritum Banku. Trzeba zalogować się do systemu bankowości internetowej i skorzystać z indywidualnej oferty banku lub złożyć odpowiedni wniosek. Następnie trzeba poczekać na decyzję kredytową. Jeśli rozstrzygnięcie jest pozytywne i klient akceptuje warunki kredytu, pozostaje zatwierdzić umowę w taki sam sposób, w jaki wykonuje się przelewy internetowe.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Biorąc kredyt przez Internet lub telefon nie jesteśmy jednak zwolnieni z obowiązku przedstawienia dokumentów potwierdzających dochody. Pod tym, względem proces przyznawania kredytu nie jest wcale szybszy, a zdarza się, że znacznie się wydłuża. Dokumenty trzeba będzie dostarczyć osobiście lub drogą pocztową.

W bankach BPH, Euro Bank, Lukas Bank czy VW Bank kredyt można otrzymać kredyt zdalnie, kontaktując się z bankiem droga korespondencyjną. Wnioskujemy o kredyt przez Internet lub telefon, potrzebne dokumenty odbiera od nas kurier i dostarcza gotową do podpisania umowę.

W Deutsche Bank i Citi Handlowy zamiast kuriera są gotowi przysłać pracownika banku.

Przesłania dokumentów pocztów wymaga Nordea Bank, natomiast PKO Bank Polski wymaga odesłania podpisanej przez klienta umowy.

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Leasing: szykowana jest zmiana przepisów, która dodatkowo ułatwi korzystanie z tej formy finansowania

Branża leasingowa znajduje się obecnie w przededniu zmian legislacyjnych, które jeszcze bardziej ułatwią zawieranie umów. Dziś, by umowa leasingu była ważna, wymagana jest forma pisemna, a więc klient musi złożyć kwalifikowany podpis elektroniczny lub podpisać dokument fizycznie. To jednak już niebawem może się zmienić.

Spółka cywilna – kto jest odpowiedzialny za zobowiązania, kogo pozwać?

Spółka cywilna jest stosunkowo często spotykaną w praktyce formą prowadzenia działalności gospodarczej. Warto wiedzieć, że taka spółka nie ma osobowości prawnej i tak naprawdę nie jest generalnie żadnym samodzielnym podmiotem prawa. Jedynie niektóre ustawy (np. ustawy podatkowe) nadają spółce cywilnej przymiot podmiotu praw i obowiązków. W jaki sposób można pozwać kontrahenta, który prowadzi działalność w formie spółki cywilnej?

Polskie sklepy internetowe nie wykorzystują możliwości sprzedaży produktów w innych krajach - do zyskania jest wiele

43% sklepów internetowych nie prowadzi sprzedaży zagranicznej, a 40% posiada wyłącznie polską wersję językową. Tracą przez to ogromną możliwość rozwoju, bo w przypadku firm e-handlowych stawiających na globalizację z obrotów poza krajem zyskuje się średnio o 25% wyższe przychody.

Tego zawodu nie zastąpi AI. A które czeka zagłada? Ekspert: Programiści są pierwsi w kolejce

Sztuczna inteligencja na rynku pracy to temat, który budzi coraz większe emocje. W dobie dynamicznego rozwoju technologii jedno jest pewne – wiele profesji czeka poważna transformacja, a niektóre wręcz znikną. Ale są też takie zawody, których AI nie zastąpi – i to raczej nigdy. Jakie branże są najbardziej zagrożone? A gdzie ludzka praca pozostanie niezastąpiona? O tym mówi Jan Oleszczuk - Zygmuntowski z Polskiej Sieci Ekonomii.

REKLAMA

Branża handlowa traci coraz więcej na kradzieżach w sklepach. Jak handlowcy rozwiązują ten problem

Zmorą branży handlowej wciąż są kradzieże sklepowe. Nasiliły się one w okresie wysokiej inflacji, ale teraz nie słabną w oczekiwanym tempie. Kradzieży z powodów ekonomicznych jest mniej, natomiast rozzuchwalili się złodzieje kradnący dla zysku.

Nadchodzi czas pożegnań z papierowymi fakturami. Wszystko co trzeba wiedzieć o e-fakturowaniu i KSeF

Krajowy System eFaktur powstał by ułatwić życie przedsiębiorcom, ale jest też nowym obowiązkiem, którego przestrzeganie narzuca prawo. Firmy, które nie będą przestrzegać jego zasad, muszą liczyć się z dotkliwymi karami, wynoszącymi nawet 100% kwoty podatku z faktury wystawionej poza KSeF.

Dlaczego rezygnują z założenia własnej firmy: kobiety mają inny powód niż mężczyźni

Aż 47 proc. ankietowanych Polaków nie chciałoby prowadzić własnej firmy – wskazują dane z raportu „Polki i przedsiębiorczość 2024: Bariery w zakładaniu firmy”. Kobiety przed założeniem własnej firmy powstrzymuje sytuacja rodzinna, a mężczyzn – stan zdrowia. Nowe dane.

Branża meblarska mocno traci przez zagraniczną konkurencję, końca kłopotów nie widać

Wysokie koszty produkcji, spadający popyt i silna konkurencja z Azji osłabiają pozycję polskiej branży meblarskiej. Długi sektora, notowane w Krajowym Rejestrze Długów, sięgają już prawie 130 mln zł – coraz więcej przedsiębiorstw musi wybierać między utrzymaniem płynności a spłatą zobowiązań.

REKLAMA

Prezydent zawetował. Przedsiębiorcy będą dalej płacić wysoką składkę zdrowotną a może rząd podejmie drugą próbę zmiany

Prezydent zawetował ustawę obniżającą składki zdrowotne dla przedsiębiorców. Rząd jednak nie ustępuje i podejmie kolejną próbę, powtarzając rozwiązania przyjęte w ustawie dokładnie w takiej samej treści. Jaka więc ma być składka zdrowotna gdy uda się przeprowadzić zmiany.

Rolnicy wierzą w dobrą koniunkturę - po dłuższej przerwie znów inwestują w maszyny rolnicze

W I kwartale 2025 roku rolnictwo było branżą z największym udziałem w finansowaniu maszyn i urządzeń przez firmy leasingowe – 28%, wynika z danych Związku Polskiego Leasingu. Rolnicy wracają do inwestowania wierząc w poprawę koniunktury w branży.

REKLAMA