Trwa nabór kandudatów na członków Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego
REKLAMA
REKLAMA
Minister Pracy i Polityki Społecznej informuje, że z dniem 15 lutego 2010 roku otwiera się procedurę wyłaniania przedstawicieli polskiego społeczeństwa obywatelskiego do Europejskiego Komitetu Ekonomiczno – Społecznego (EKES).
REKLAMA
EKES jest organem doradczym Unii Europejskiej i składa się z przedstawicieli organizacji pracodawców, pracowników oraz innych przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego, w szczególności z dziedzin społeczno-ekonomicznej, obywatelskiej, zawodowej i kultury.
Prace EKES prowadzone są w trzech grupach: I - grupa pracodawców, II - grupa pracowników oraz III - grupa różnych interesów.
Polsce przypada 21 miejsc w EKES.
Szczegółowy zakres kompetencji EKES określają przepisy art. 300 - 304 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (wersja skonsolidowana jest opublikowana w Dzienniku Urzędowym UE C 115 z 9 maja 2008 r. i dostępna na stronie http://www.eur-lex.europa.eu/pl/treaties/index.htm).
Procedura wyłaniania przedstawicieli polskiego społeczeństwa obywatelskiego do EKES jest następująca:
Organizacje społeczeństwa obywatelskiego zgłaszają swoich kandydatów w sposób następujący:
REKLAMA
1) organizacje reprezentujące interesy pracodawców zgłaszają swoich kandydatów stronie pracodawców Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych - przesyłając zgłoszenia na adres: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, ul. Nowogrodzka 1/3, 00-513 Warszawa, Departament Dialogu i Partnerstwa Społecznego lub składając je w Kancelarii Głównej MPiPS;
2) organizacje reprezentujące interesy pracowników zgłaszają swoich kandydatów stronie pracowników Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych - przesyłając zgłoszenia na adres: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, ul. Nowogrodzka 1/3, 00-513 Warszawa, Departament Dialogu i Partnerstwa Społecznego lub składając je w Kancelarii Głównej MPiPS;
REKLAMA
3) organizacje reprezentujące różne interesy zgłaszają swoich kandydatów stronie organizacji pozarządowych w Radzie Działalności Pożytku Publicznego - przesyłając zgłoszenia na adres: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, ul. Nowogrodzka 1/3, 00-513 Warszawa, Departament Pożytku Publicznego lub składając je w Kancelarii Głównej MPiPS.
Zgłoszenia kandydatów przedkładane przez organizacje społeczeństwa obywatelskiego powinny zawierać:
· wypis z Krajowego Rejestru Sądowego i inne dokumenty potwierdzające rodzaj i zakres działalności organizacji,
· wniosek prezentujący kandydata, określający jego umiejętności przydatne w wykonywaniu zadań członka EKES,
· oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na kandydowanie oraz jego CV (w formie Europass Curriculum Vitae, dostępnej na stronie http://www.europass.cedefop.eu) wraz z oświadczeniem o wyrażeniu zgody na wykorzystywanie jego danych na potrzeby procedury wyłaniania kandydatów na członków EKES.
Ostateczny termin zgłaszania kandydatur upływa z dniem 15 marca 2010 r. (decyduje data stempla pocztowego). Zgłoszenia nadesłane po terminie nie będą rozpatrywane.
Podział miejsc do poszczególnych grup EKES oraz wybór kandydatów dokonywany jest w sposób następujący:
1) strona pracodawców w Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych rekomenduje w drodze uzgodnienia 7 kandydatów spośród kandydatur zgłoszonych przez organizacje reprezentujące interesy pracodawców;
2) strona pracowników w Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno-Gospodarczych rekomenduje w drodze uzgodnienia 7 kandydatów spośród kandydatów zgłoszonych przez organizacje reprezentujące interesy pracowników;
3) strona organizacji społecznych w Radzie Działalności Pożytku Publicznego rekomenduje w drodze uzgodnienia 7 kandydatów spośród kandydatów zgłoszonych przez organizacje reprezentujące różne interesy.
MPiPS/IN
Zobacz także: Zatrudnienie.wieszjak.pl
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.