reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Polska chce rozwijać współpracę gospodarczą z Hiszpanią

Polska chce rozwijać współpracę gospodarczą z Hiszpanią

- Dynamiczny rozwój polskiej gospodarki otwiera nowe perspektywy dla realizacji dużych i interesujących projektów. Chcemy je wykonywać wspólnie z jednym z naszych najważniejszych partnerów gospodarczych, jakim niewątpliwie jest Hiszpania – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas spotkania z Polsko-Hiszpańską Izbą Gospodarczą 15 stycznia br. w Warszawie.

Resort podaje, że rzedstawiciele polskiego i hiszpańskiego biznesu poruszyli wiele kwestii istotnych dla wzajemnej kooperacji, począwszy od sektora usług turystycznych, skończywszy na rozwoju nowoczesnych technologii. Inwestorzy hiszpańscy wyrazili swoje szczególne zainteresowanie energią odnawialną. Na współpracę w tej dziedzinie liczy również strona polska, deklarując wsparcie m.in. w formie projektów rządowych.

- Inwestycje w odnawialne źródła energii, zwłaszcza w technologię wiatrową, to jeden z naszych priorytetów - zauważył wicepremier Waldemar Pawlak.
Stefan Assanowicz, prezes Izby Polsko-Hiszpańskiej podkreślił znaczenie dużej aktywności firm hiszpańskich na polskim rynku. Przypomniał także o realizowanych przez izbę projektach wspierających dwustronną współpracę handlową i inwestycyjną.

Hiszpania zajmuje 12 miejsce wśród handlowych Polski. Od wstąpienia Polski do UE obroty między tymi krajami wzrosły o ponad 60 proc. i osiągnęły w 2008 roku prawie 6 mld euro.

Dominującymi towarami w polskim eksporcie do Hiszpanii pozostają nadal wyroby przemysłu samochodowego, komponenty, silniki samochodowe, elektronika oraz produkty pochodzenia zwierzęcego.

Z kolei głównymi towarami importowanymi do polski są pojazdy, samoloty, maszyny i urządzenia mechaniczne, sprzęt elektryczny, produkty pochodzenia roślinnego, metale nieszlachetne i produkty przemysłu chemicznego.

MG/IN

Zobacz także: Inwestycje.wieszjak.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ecovis System Rewident Sp. z o.o.

Ecovis System Rewident Sp. z o.o. to niezawodny partner dostarczający kompleksowe rozwiązania z zakresu audytu, księgowości, doradztwa podatkowego oraz kadr i płac. Firma istnieje na polskim rynku od 1995 r.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama