| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Mniej czasu na opłaty za zezwolenie na sprzedaż alkoholu

Mniej czasu na opłaty za zezwolenie na sprzedaż alkoholu

W niedzielę, 31 stycznia br., upływa ustawowy termin złożenia przez przedsiębiorców pisemnego oświadczenia o wartości sprzedaży napojów alkoholowych za rok 2009 oraz wniesienia opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w roku 2010.

Urząd m.st. Warszawy zaznacza, że złożenie oświadczenia oraz wniesienie opłaty jest warunkiem zachowania przez przedsiębiorcę uprawnień do kontynuowania sprzedaży napojów alkoholowych.

W przypadku niezłożenia oświadczenia lub niedokonania opłaty w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 stycznia 2010 roku zezwolenie wygasa, a przedsiębiorca może wystąpić o nowe zezwolenie dopiero po sześciu miesiącach. Termin złożenia oświadczenia i wniesienia opłaty nie podlega przywróceniu, bez względu na przyczyny jego niedotrzymania.

Administracja miasta przypomina także, że piątek 29 stycznia br., jest ostatecznym terminem złożenia oświadczenia oraz wniesienia opłaty w poszczególnych urzędach dzielnic m.st. Warszawy.

W przypadku dokonania opłaty za pośrednictwem banku, za opłaty wniesione w terminie będą uznane wyłącznie przelewy zrealizowane przez bank przed 1 lutego 2010 roku.

Opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych należy dokonać na rachunek odpowiedniego urzędu dzielnicy m.st. Warszawy. Ostateczny termin wniesienia opłaty przypada w niedzielę, 31 stycznia br.

Za termin uiszczenia opłaty uznawany jest dzień obciążenia rachunku przedsiębiorcy lub data stempla na potwierdzeniu wpłaty.

Urząd m.st. Warszawy/IN

Zobacz także: ABC firmy

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Paul Ostrowski

Adwokat i notariusz

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK