REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Innowacyjne metody uczenia 2023. Nauka jak gra komputerowa

innowacyjne metody uczenia
innowacyjne metody uczenia

REKLAMA

REKLAMA

Można dziś odnieść wrażenie, że niemal w każdej dziedzinie życia dzieje się rewolucja. Nie inaczej jest w przypadku edukacji. Do czego więc należy dążyć w sferze edukacyjno-rozwojowej? Jakie trendy będą królować w 2023 roku? 

Czym jest digital learning 

REKLAMA

Digital learning to współczesna metoda nauczania opierająca się na wykorzystaniu nowych narzędzi cyfrowych. Ma umożliwić użytkownikom uczenie się na różne sposoby, niezależnie od tego, czy są to spotkania z trenerem twarzą w twarz, uczenie się na odległość (asynchroniczne lub synchroniczne), czy też uczenie się mieszane. Digital learning oferuje nieskończoność interesujących rozwiązań, wśród których każdy może znaleźć coś dla siebie. 

REKLAMA

„Produkcje digital learningowe oferują nowe rozwiązania w zakresie e-edukacji. (…) np. sfabularyzowane gry decyzyjne z wykorzystaniem nagrań wideo, podczas których uczestnik wciela się w daną rolę, a decyzje, które podejmie zdecydują o sukcesie albo porażce w osiągnięciu celu. Jest to odpowiedź na zmiany kulturowo-społeczno-generacyjne, i co ważne, włączenie sfery emocji do procesu kształcenia.” – opowiada Martyna Habior, Menedżerka ds. produkcji e-learningowych e-mmersji. 

Microlearning - nauka w małych kawałkach

Microlearning, czyli nauka w małych kawałkach. Dobrymi przykładami microlearningu w 2022 roku były treści z TikToka czy reelsy na Instagramie. Rosnąca popularność tych nowych form wideo wpłynęła intensywnie na uczenie się - pakowanie informacji w krótkie, trafiające w punkt filmiki okazało się doskonałym sposobem na zapewnienie zaangażowania uczących się. 

Data-driven learning 

Przyszłość e-learningu należy także do inteligentnych platform edukacyjnych, zdolnych do interpretowania danych i wykorzystywania ich w procesie szkoleniowym. Nauka oparta na danych koncentruje się na uczniu, skupia na dostarczaniu jak najbardziej dopasowanych treści i przekazuje feedback w czasie rzeczywistym, zapewniając dostęp do szerokiej gamy treści edukacyjnych.

Extended reality (XR). Rzeczywistość rozszerzona 

Szkolenia wykorzystujące rzeczywistość rozszerzoną coraz bardziej zyskują na znaczeniu. Zwiększają zaangażowanie oraz interakcje uczestnika, wpływając tym samym pozytywnie na poziom przyswajalności wiedzy. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Upskilling, reskilling i right-skilling

REKLAMA

Upskilling, reskilling, a nawet right-skilling pozostają w czołówce trendów edukacyjnych na najbliższe miesiące. W rzeczywistości, której podstawową cechą charakterystyczną jest zmiana, pracownicy będą w pewien sposób zmuszeni do wykształcenia nowych umiejętności, przyjęcia nowych ról i zaktualizowania swoich kompetencji, aby wzmacniać swoją konkurencyjność na rynku pracy.

Choć na drodze do rozwoju obszaru L&D w 2023 roku czeka wiele trudności, a wśród nich inflacja czy rosnące koszty na rynku usługowym, to odpowiednie podejście organizacji oraz wsparcie działów HR w kreowaniu rozwiązań korespondujących z potrzebami pracowników stanowią receptę na sukces.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Materiały zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

REKLAMA

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

Ustawa o kryptoaktywach już w 2024 roku. KNF nadzorcą rynku kryptowalut. 4,5 tys. EUR za zezwolenie na obrót walutami wirtualnymi

Od końca 2024 roku Polska wprowadzi w życie przepisy dotyczące rynku kryptowalut, które dadzą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) szereg nowych praw w zakresie kontroli rynku cyfrowych aktywów. Za sprawą konieczności dostosowania polskiego prawa do przegłosowanych w 2023 europejskich przepisów, firmy kryptowalutowe będą musiały raportować teraz bezpośrednio do regulatora, a ten zyskał możliwość nakładanie na nie kar grzywny. Co więcej, KNF będzie mógł zamrozić Twoje kryptowaluty albo nawet nakazać ich sprzedaż.

KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

REKLAMA

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

REKLAMA