Radom: Polska Grupa Górnicza dostarczy węgiel dla mieszkańców
REKLAMA
REKLAMA
2 tys. zł za tonę węgla
Węgiel ma być sprzedawany na warunkach preferencyjnych, określonych w ustawie. Cena za tonę nie może przekroczyć 2 tys. zł. Zakupu będą mogły dokonać wyłącznie osoby, które w Urzędzie Miejskim złożyły stosowne wnioski i zostały one pozytywnie zweryfikowane.
REKLAMA
"Do tej pory do urzędu wpłynęło 1700 wniosków" – powiedział Kalinowski. Magistrat nadal przyjmuje dokumenty; można je składać osobiście w Biurze Obsługi Mieszkańca albo elektronicznie poprzez ePUAP.
Dla kogo tani węgiel?
Zgodnie z obowiązującą od 3 listopada ustawą węgiel po preferencyjnej cenie będą mogły kupować osoby uprawnione do dodatku węglowego. W Radomiu mieszkańcy złożyli dotychczas ponad 11 tys. wniosków o dodatek węglowy. Na tej podstawie można szacować, ile osób może być zainteresowanych zakupem preferencyjnym węgla.
Pierwsza partia węgla wkrótce w Radomiu
Radom czeka teraz na dostawę pierwszej partii węgla. "Mamy zapewnienie, że będzie on pochodził z polskich kopalń. Kiedy transport dotrze do Radomia, poinformujemy, gdzie węgiel będzie sprzedawany i jaka będzie obowiązywała cena" - powiedział Kalinowski.
Pojedyncze gospodarstwo domowe będzie mogło nabyć 1,5 tony węgla w tym roku i kolejne 1,5 tony po 1 stycznia 2023 roku.
W Radomiu dystrybucją węgla mają zajmować się dwie spółki komunalne: Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Radpec i Wodociągi Miejskie.(PAP)
REKLAMA
REKLAMA