reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Co przedsiębiorcy sądzą o wymiarze sprawiedliwości?

Co przedsiębiorcy sądzą o wymiarze sprawiedliwości?

Okresowa ocena sędziów oraz nagrywanie rozpraw to główne oczekiwane przez przedsiębiorców zmiany w stosunku do wymiaru sprawiedliwości. Firmy popierają także wprowadzanie uproszczeń w procedurze rozpoczynania działalności.

Ponad 92% przedsiębiorców opowiedziało się za wprowadzeniem oceny okresowej sędziów, 71% przedsiębiorców uważa, że przygotowana w Ministerstwie Sprawiedliwości nowelizacja Kodeksu spółek handlowych, umożliwiająca rejestrację spółek z ograniczoną odpowiedzialnością przez Internet, ułatwi zakładanie działalności gospodarczej, prawie 79% przedsiębiorców popiera wprowadzenie w sądach powszechnych protokołu elektronicznego, czyli nagrywania rozpraw – to wyniki ankiety jaką Business Centre Club przeprowadził wśród swoich członków.

- Ministerstwu Sprawiedliwości w szczególny sposób zależy na usprawnieniu i ułatwieniu prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce – powiedział Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski w trakcie dzisiejszej debaty pt. „Wymiar sprawiedliwości przyjazny przedsiębiorcom?”, organizowanej przez BCC. W trakcie tego spotkania przedstawiono wyniki ankiety. – Miniony, 2010 r. był okresem wielu osiągnięć w zakresie wymiaru sprawiedliwości.

Nowe inicjatywy legislacyjne, a także m.in. intensywne działania z wykorzystaniem informatycznych technologii sprawiły, że polski wymiar sprawiedliwości staje się nie tylko nowoczesnym, ale przede wszystkim coraz bardziej dostępnym dla obywateli, w tym także dla przedsiębiorców. Nasz kraj, by móc być konkurencyjnym gospodarczo musi zapewnić efektywną współpracę między przedsiębiorcami a administracją publiczną. Prace Ministerstwa Sprawiedliwości skoncentrowane są na tworzeniu bardziej elastycznego prawa i w coraz większym stopniu spełniającego oczekiwania, które stawia nam wolny rynek, z poszanowaniem zasad równości i konkurencji – dodał Krzysztof Kwiatkowski.

Minister przypomniał niektóre z podejmowanych w ostatnim czasie działań resortu sprawiedliwości. Uczestnicy debaty dyskutowali o m.in. elektronicznej rejestracji spółki z o.o., e-sądzie i jego dalszym rozwoju, a także o nowelizacji ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych, wprowadzającej menadżerski sposób zarządzania sądami oraz okresową ocenę pracy sędziów, połączoną z planem ich zawodowego rozwoju.

- Chciałbym wszystkich Państwa zapewnić, że jako Minister Sprawiedliwości w dalszym ciągu będę podejmował decyzje mające na celu usprawnienie funkcjonowania polskiego wymiaru sprawiedliwości – zadeklarował Minister Krzysztof Kwiatkowski.

Polecamy: Jak napisać pozew o zapłatę na formularzu?

Źródło: MS

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Co przedsiębiorcy sądzą o wymiarze sprawiedliwości?
Co przedsiębiorcy sądzą o wymiarze sprawiedliwości?

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Warzecha – Ważydrąg

Ekspert podatkowy, księgowa, właścicielka Biura Rachunkowego EVA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama