| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Branża ochroniarska kwitnie

Branża ochroniarska kwitnie

Usługi ochroniarskie są najszybciej rozwijającą się branżą na polskim rynku. Przewiduje się, że do roku 2015 jej wartość ulegnie podwojeniu i osiągnie ok. 12mld zł. Aktualnie ochroniarzy jest trzy razy więcej niż policjantów.

Hossa w branży ochroniarskiej jest spowodowana ciągłym ruchem w nieruchomościach, Euro 2012 oraz rozwojem centrów handlowych. Coraz więcej firm prywatnych oraz instytucji decyduje się na korzystanie z usług ochroniarskich.

Societe Generale Asset Management szacuje, że rocznie rynek usług ochroniarskich wzrasta o 13%, aktualnie jest on wyceniony na 6 mld zł. W kraju działa 25 gigantów ochroniarskich oraz ok. 3 tysięcy mniejszych firm regionalnych czy lokalnych. Do głównych graczy na rynku należą Solid (19,3 tys. zatrudnianych ochroniarzy), Impel (16 tys.), Konsolnet (12 tys.), G4S (8tys.) i Securitas (3,4 tys.).

Założenie agencji ochrony osób i mienia wymaga koncesji, która wydawana jest przez ministra spraw wewnętrznych i administracji. We wniosku muszą się znaleźć dokładne dane przedsiębiorcy, NIP (numer identyfikacji podatkowej) oraz miejsce wykonywania działalność.

Polecamy: Kto jest przedsiębiorcą według przepisów prawa?

Do wniosku należy dołączyć zaświadczenie o niekaralności, dokument , który określa status przedsiębiorcy, kopię dokumentu zaświadczającego o posiadaniu licencji pracownika ochrony, dokument, który uprawnia do lokalu będącego siedzibą oraz zaświadczenie o REGON i o niezaleganiu z płaceniem podatków.

Autor: Anna Grabarska

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Adam Kuchta

Redaktor portalu Infor.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK