| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Realizacja poniedziałkowych zysków

Realizacja poniedziałkowych zysków

W poniedziałek kurs eurodolara osiągnął największą wartość od 8 listopada 2010 roku, zdobywając poziom 1,4035. Mimo to nie udało mu się wytrwać do końca dnia powyżej wartości 1,4000. Rynek uległ chęci realizacji zysków.

W efekcie wczorajszy dzień kurs EUR/USD zakończył na poziomie 1,3968. Przed rozpoczęciem dzisiejszych notowań w Europie eurodolar naruszył istotne wsparcie na poziomie 1,3950. Kolejnym ważnym ograniczeniem pozostaje psychologiczny poziom 1,3900.

Zachowanie kursu EUR/USD zaczyna świadczyć o znacznym wykupieniu rynku. Sugeruje to również wielkość wskaźnika RSI, który w godzinach porannych wynosił 67,5 i systematycznie zbliża się do granicy 70. Kolejne próby wzrostu powyżej poziomu 1,4000 coraz częściej mogą prowadzić do realizacji zysków. Tym bardziej, że rynek kończy już dyskontować ostatnie, jastrzębie wypowiedzi szefa ECB, a do następnego posiedzenia europejskich władz monetarnych zostało jeszcze trochę czasu. Na rynek zaczyna powracać kwestia zadłużonych gospodarek Eurolandu, która nie będzie sprzyjać wspólnej walucie.

Przeczytaj również: Jakie wydarzenia były najważniejsze dla rynku walutowego w pierwszym tygodniu marca?

Na dziś nie zaplanowano zbyt wielu istotnych publikacji makroekonomicznych. W czasie sesji azjatyckiej miał miejsce odczyt salda bilansu płatniczego Japonii, który opiewał w styczniu na 461,9 mld JPY, podczas gdy oczekiwano 500 JPY. Z kolei w godzinach porannych poznaliśmy stopę bezrobocia ze Szwajcarii, która wyniosła w lutym 3,6 proc., zaś oczekiwano 3,7 proc. W dalszej części dnia poznamy jeszcze odczyt dynamiki zamówień w niemieckim przemyśle w styczniu. Nie zaplanowano na dziś żadnych publikacji makro ze Stanów Zjednoczonych. Ze względu na uboższy kalendarz wydarzeń gospodarczych kurs eurodolara może cechować się w dniu dzisiejszym mniejszą zmiennością.

Polecamy serwis: Inwestycje

Wczorajsza sesja przyniosła umocnienie złotego wobec głównych walut. Najbardziej było to widoczne w notowaniach względem euro. Kurs EUR/PLN zniżkował o 0,6 proc., do poziomu 3,9635. Złoty zyskał również względem dolara, dochodząc do poziomu 2,8300, jednak popołudniowe umocnienie amerykańskiej waluty wobec euro spowodowało, że również on oddał część wcześniejszych zysków. Wczoraj, szczególnie w pierwszej części dnia, krajowej walucie sprzyjały wzrosty na europejskich parkietach, w tym na GPW.

Zarówno dziś, jak i w pozostałej części tygodnia, nie poznamy już żadnych publikacji makroekonomicznych z Polski. Z tego względu złoty powinien pozostawać pod dominującym wpływem rynków zagranicznych. Ważnym czynnikiem dla notowań krajowej waluty będą ewentualne wypowiedzi członków RPP na temat dalszego kierunku polityki pieniężnej. Dziś również na krajowym rynku walutowym można spodziewać się mniejszej zmienności.

Michał Fronc
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Testowanie poziomu 1,4000 coraz częściej może prowadzić do realizacji zysków.
Testowanie poziomu 1,4000 coraz częściej może prowadzić do realizacji zysków.

Split payment - podzielona płatność79.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Rachelski i Wspólnicy Kancelaria Prawna

Uwalniamy od problemów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK