reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Mistrz menedżerów wybrany!

Mistrz menedżerów wybrany!

Zakończyły się I Mistrzostwa Polski Kadry Menedżerskiej programu Talent Club. Zawodnicy z całego kraju konkurowali ze sobą w eliminacjach regionalnych, a następnie w ogólnopolskim Finale o tytuł Mistrza Polski z zakresu wiedzy i kompetencji menedżerskich.

Czym charakteryzuje się dobry menedżer? Taki ktoś zwykle kojarzy nam się z osobą przedsiębiorczą i zdecydowaną, posiadającą pewien naturalny „talent” do zarządzania firmą i pracującymi w niej ludźmi. – To wszystko jest oczywiście bardzo ważne, lecz same predyspozycje nie uczynią z nikogo dobrego menedżera. Równie istotna jest wiedza, a także umiejętność łączenia informacji z wielu dziedzin oraz wykorzystywania ich w praktyce – przekonuje Jacek Bochenek, Dyrektor Generalny firmy Diners Club Polska, pomysłodawcy i organizatora Mistrzostw.

Sama inicjatywa była swego rodzaju fenomenem, bowiem po raz pierwszy zdarzyło się, że menedżerowie z całej Polski mieli okazję zmierzyć się między sobą i tym samym sprawdzić swoje predyspozycje do pełnienia stanowisk kierowniczych. Od 15 listopada do 31 grudnia 2010 roku odbyły się Eliminacje Regionalne.

Jak się okazało, pomysł ten był strzałem w dziesiątkę, bowiem zainteresowanie Mistrzostwami było bardzo duże. Do etapu finalnego zakwalifikowali się oczywiście bezapelacyjnie najlepsi uczestnicy. Ścisły finał odbył się w dniach 24 stycznia – 01 lutego 2011 roku. 500 zawodników wypełniało specjalnie opracowany interdyscyplinarny test, który pozwolił na oszacowanie nie tylko ich predyspozycji menedżerskich, lecz także poziomu kompetencji w dziedzinach najbardziej przydatnych w codziennej pracy osoby zarządzającej firmą i personelem.

- Uczestnicy musieli się wykazać szczegółową wiedzą z wielu obszarów, takich jak finanse, marketing, ekonomia, prawo pracy, prawo cywilne i zarządzanie – zdradza prof. Witold Bielecki, zastępca rektora Akademii Leona Koźmińskiego. To właśnie wykładowcy tej uczelni przygotowali Interdyscyplinarny Test dla Finalistów, na który składało się 50 pytań zamkniętych wielokrotnego wyboru. Spośród czterech odpowiedzi na jedno pytanie, co najmniej jedna była fałszywa i co najmniej jedna prawdziwa, a dodatkową trudnością były punkty ujemne za niezaznaczenie wszystkich możliwych odpowiedzi. A jak trudne były same pytania? - Z pewnością do łatwych nie należały, ale staraliśmy się, by pytania nie były też nie do przejścia. Na pewno trzeba było mieć dużą wiedzę i to różnych obszarów, by znaleźć się w ścisłej czołówce najlepszych menedżerów, bo pytania miały charakter interdyscyplinarny – komentuje prof. Witold Bielecki, zastępca rektora Akademii Leona Koźmińskiego– Ale staraliśmy się, by pytania nie były też nie do przejścia. Bardziej liczyła się ich miarodajność i interdyscyplinarność.

Polecamy: Ile zarabia polski menedżer?

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Dobry menedżer ma naturalny „talent” do zarządzania firmą i pracującymi w niej ludźmi.
Dobry menedżer ma naturalny „talent” do zarządzania firmą i pracującymi w niej ludźmi.

INFORLEX Twój Biznes Covid-19 i tarcza antykryzysowa98.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Kubicz

Doradca podatkowy, Partner Kancelarii LTCA odpowiedzialny za Dział Cen Transferowych i Compliance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama