reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > MSP potrzebuje nowych narzędzi informatycznych

MSP potrzebuje nowych narzędzi informatycznych

Małe i średnie przedsiębiorstwa potrzebują do rozwoju nowoczesnych narzędzi informatycznych. „Świadomość cyfrowa” sektora MSP to główne tematy konferencji poświęconej Systemowi Zarządzania Obiegiem Korespondencji (SZOK). Spotkanie odbyło się w Ministerstw Gospodarki 10 stycznia 2011.

Rozwój MSP ma ogromne znaczenie dla polskiej gospodarki. - Mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa to 99 proc. wszystkich firm zarejestrowanych w Polsce, które wypracowują prawie 60 proc. Produktu Krajowego Brutto – zauważył wiceminister Dariusz Bogdan.

Wiceminister Bogdan przypomniał ponadto, że MG prowadzi szereg działań wspierających wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w sektorze MŚP. - Istotne jest uświadomienie przedsiębiorcom jakie korzyści wynikają ze stosowania nowoczesnych metod zarządzania i wykorzystania dostępnych narzędzi informatycznych – zaznaczył. Jego zdaniem System Zarządzania Obiegiem Korespondencji (SZOK) jest jednym z nich i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom MŚP.

Polecamy: Jak założyć w Warszawie firmę przez internet?

SZOK bazuje na najnowocześniejszym modelu biznesowym wykorzystującym internet czyli tzw. e-usługi. Łączy w sobie wiedzę o zarządzaniu w postaci gotowych do wykorzystania modeli wraz z materiałem szkoleniowym i usługą internetową. Celem projektu jest udostępnienie małym i średnim firmom narzędzi, które do tej pory były dedykowane jedynie dużym i bogatym przedsiębiorstwom. Przyczynia się tym samym do podnoszenia innowacyjności mikro- i małych przedsiębiorstw, którym zagraża tzw. biznesowe wykluczenie cyfrowe.

Źródło: MG

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) potrzebują do rozwoju nowoczesnych narzędzi informatycznych.
Małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP) potrzebują do rozwoju nowoczesnych narzędzi informatycznych.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

LingoLab.pl

Internetowa Szkoła Językowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama