reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Rynek firm leasingowych w Europie

Rynek firm leasingowych w Europie

Według LeaseEurope, europejskiej organizacji zrzeszającej narodowe związki leasingowe, branża leasingu na starym kontynencie może wreszcie mówić o osiągnięciu stabilizacji. Po spektakularnych spadkach na poziomie 32% wartości finansowanych środków (rok 2009 do 2008) rynek wyszedł na prostą. Dane LeaseEurope za I półrocze 2010 to potwierdzają. Cały rynek europejski sfinansował w tym okresie środki o wartości blisko 94 mld EURO, co daje minimalny co prawda, ale wzrost wobec I półrocza 2008 o 0,3 %.

Międzynarodowa organizacja Leaseurope, której członkiem jest Związek Polskiego Leasingu opublikowała coroczny Ranking europejskich firm leasingowych. Zestawienie to prezentuje wyniki najlepszych firm z branży leasingowej na rynkach europejskich w roku 2009. Obecność w prestiżowych rankingach Leaseurope jest wymiernym znakiem obecności oraz pozycji na rynku. Polskie firmy zrzeszone w ZPL jak co roku zajęły znakomite pozycje. Rezultaty osiągnięte przez nie pokazują siłę polskiego sektora leasingowego na tle innych krajów europejskich.

Wśród firm filii (posiadających matkę) w kategorii wartości nowych kontraktów w pierwszej dwudziestce znalazło się aż 6 polskich firm.

Polecamy: Co zrobić, gdy kończy się umowa leasingu

W kategorii firm matek lub niezależnych w rankingu wartości nowych kontraktów, znalazły się 3 rodzime spółki. Kategoria liczby nowych zawartych umów wśród firm filii to dominacja reprezentantów naszego kraju. W pierwszej dwudziestce jest ich aż dziewięciu. W ogromnej większości spośród 38 tabel, w których Leaseurope zestawił europejski firmy leasingowe, reprezentujące ZPL firmy polskie osiągnęły godne podziwu wyniki.

Obecność w prestiżowych rankingach Leaseurope jest wymiernym znakiem pozycji na europejskim rynku leasingu. Rezultaty osiągnięte przez firmy zrzeszone w ZPL w znakomity sposób obrazują siłę polskiego sektora leasingowego na tle innych krajów europejskich.

Polecamy: Czy programy komputerowe tez można leasingować

reklama

Czytaj także

Ekspert:

Konrad Karpowicz

Dyrektor Handlowy i Członek Zarządu Masterlease Polska

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Hoffmann

dyrektor sieci zewnętrznej Aureus

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama