| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes i finanse > Rynek nieruchomości magazynowych

Rynek nieruchomości magazynowych

Pomimo ekonomicznych i politycznych zawirowań mających miejsce w 2015 roku w Europie, ubiegły rok był kolejnym bardzo udanym okresem dla deweloperów działających na rynku nieruchomości magazynowych. Prognozy dla dalszego rozwoju rynku nieruchomości magazynowych są bardzo optymistyczne.

Rok 2016 ma szanse okazać się kolejnym dobrym, w którym nastąpi ciągły wzrost popytu na powierzchnie magazynowe. Prognozy dla dalszego rozwoju rynku nieruchomości magazynowych są bardzo optymistyczne.

Wśród głównych deweloperów działających w Polsce, tj.: Panattoni, Goodman, Segro czy MLP, panuje podwyższona gotowość do realizacji kolejnych projektów logistycznych.

Istotnym elementem mającym wpływ na dynamiczny rozwój tego sektora rynku nieruchomości oraz wybór nowych lokalizacji jest od lat realizowany program budowy dróg ekspresowych i autostrad, który znacznie stymuluje popyt i podaż. Transport drogowy jest najszybciej rozwijającą się gałęzią transportu, wyprzedzając kolej czy transport lotniczy.

Warto zwrócić uwagę, że zarówno realizowane projekty, jak i projekty będące na etapie pozyskania gruntu pod realizację różnych centrów logistycznych, mają zabezpieczony wynajem podpisanymi umowami najmu (pre-let) na ok. 85%. Najwięcej powierzchni wynajęto w regionie Polski centralnej oraz na Górnym Śląsku. Aktywność najemców sprawiła, że do użytku oddano prawie 1 mln m² powierzchni magazynowych, a kolejne 700 tys. m² jest w budowie.

Ciekawostką może być fakt, że deweloperzy zaczynają zwracać uwagę na wschodnią część Polski, która stanowi dobry kierunek rozwoju rynku magazynowego i planowania nowych inwestycji. Koniecznym warunkiem, który musi być spełniony jest rozwój infrastruktury drogowej. Pozostaje mieć nadzieję, że rynek magazynowy w 2016 roku będzie kontynuował dobrą passę lat poprzednich przyczyniając się do zwiększenia zatrudnienia na rynku pracy i być może zainteresowania nowych inwestorów ze Wschodu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Czytaj także

Data publikacji:

Ekspert:

Tobolewscy Kancelaria Doradztwa Biznesowego

Kredyty inwestycyjne, kredyt deweloperski, kredyt obrotowy, restrukturyzacja zadłużenia

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Rynek nieruchomości magazynowych
Rynek nieruchomości magazynowych

PIT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Sponsorowany

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kinga Majczak-Górecka

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »