Rynek nieruchomości magazynowych
REKLAMA
REKLAMA
Rok 2016 ma szanse okazać się kolejnym dobrym, w którym nastąpi ciągły wzrost popytu na powierzchnie magazynowe. Prognozy dla dalszego rozwoju rynku nieruchomości magazynowych są bardzo optymistyczne.
REKLAMA
Wśród głównych deweloperów działających w Polsce, tj.: Panattoni, Goodman, Segro czy MLP, panuje podwyższona gotowość do realizacji kolejnych projektów logistycznych.
Istotnym elementem mającym wpływ na dynamiczny rozwój tego sektora rynku nieruchomości oraz wybór nowych lokalizacji jest od lat realizowany program budowy dróg ekspresowych i autostrad, który znacznie stymuluje popyt i podaż. Transport drogowy jest najszybciej rozwijającą się gałęzią transportu, wyprzedzając kolej czy transport lotniczy.
REKLAMA
Warto zwrócić uwagę, że zarówno realizowane projekty, jak i projekty będące na etapie pozyskania gruntu pod realizację różnych centrów logistycznych, mają zabezpieczony wynajem podpisanymi umowami najmu (pre-let) na ok. 85%. Najwięcej powierzchni wynajęto w regionie Polski centralnej oraz na Górnym Śląsku. Aktywność najemców sprawiła, że do użytku oddano prawie 1 mln m² powierzchni magazynowych, a kolejne 700 tys. m² jest w budowie.
Ciekawostką może być fakt, że deweloperzy zaczynają zwracać uwagę na wschodnią część Polski, która stanowi dobry kierunek rozwoju rynku magazynowego i planowania nowych inwestycji. Koniecznym warunkiem, który musi być spełniony jest rozwój infrastruktury drogowej. Pozostaje mieć nadzieję, że rynek magazynowy w 2016 roku będzie kontynuował dobrą passę lat poprzednich przyczyniając się do zwiększenia zatrudnienia na rynku pracy i być może zainteresowania nowych inwestorów ze Wschodu.
Dołącz do nas na Facebooku!
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.