REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Prawo, a zakłady bukmacherskie!

Subskrybuj nas na Youtube
  • Artykuł sponsorowany

REKLAMA

REKLAMA

2017 rok to przełomowa data w historii polskiej branży zakładów bukmacherskich. Właśnie wtedy weszła w życie nowelizacja ustawy o grach hazardowych, którą wprowadziło Prawo i Sprawiedliwość. Co zmieniło się po tej dacie pod kątem prawnym i jak było wcześniej?

Ustawa hazardowa 2017

REKLAMA

O wprowadzeniu ustawy hazardowej w przeszłości pojawiało się wiele głosów, jednak pierwszym fundamentalnym krokiem było jej uchwalenie przez Polski Rząd dnia 15 grudnia 2016 roku. Można powiedzieć, że jest to przełomowa data w historii branży zakładów bukmacherskich, jednak częściej powtarzana jest, ta z 1 lipca 2017 roku, ale po kolei.

REKLAMA

Dwa tygodnie po uchwaleniu ustawy została ona podpisana przez prezydenta RP i już wtedy stało się pewne, że w polskiej branży zakładów bukmacherskich zajdą poważne zmiany. Część polskich firm zaczynało świętować, ponieważ z gry została wykluczona konkurencja, która do tej pory zabierała im większość graczy, jednak Ci nie mieli powodów do radości. Dlaczego? Wraz z nowymi przepisami, które weszły w życie 1 kwietnia 2017 roku zakłady bukmacherskie w Polsce, są zawierane do dziś z obowiązkowym podatkiem 12% od stawki kuponu, a także kolejnymi podatkami od wysokości wygranych. Dla porównania przed wprowadzeniem tych przepisów gracze mogli grać bez żadnych potrąceń, co było dla nich lepszą wiadomością. Większe wygrane nie generowały jednak wpływów do polskiego skarbu państwa, a nie ma co ukrywać, że było to jeden z głównych elementów, dla którego została wprowadzona taka zmiana. Obecnie od każdego kuponu potrącane jest 12% podatku, a bukmacherzy muszą odprowadzać podatki na terenie naszego kraju, jeśli chcą tytułować się mianem legalnego bukmachera.

1 lipca 2017 to data, która na zawsze zostanie w pamięci osób, które interesują się zakładami bukmacherskimi. To właśnie tego dnia zostały zablokowane witryny hazardowe europejskich potentatów, którzy nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów. Części z nich udało się spełnić założenia procesu licencyjnego i wrócić do Polski, jednak niektórzy nadal ubiegają się o pozwolenie.

Data tej blokady odbiła się również na graczach, którzy do dziś próbują dostać się na strony nielegalnych bukmacherów poprzez różne obejścia. Dlaczego tak im na tym zależy? Głównie ze względu na proc. pobieranego podatku od każdego zakładu, który sprawia, że obecnie bardzo ciężko jest wyjść na plus. Tacy gracze muszą jednak pamiętać, że korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów w Polsce jest zakazane i grozi konsekwencjami prawnymi, a także sporymi grzywnami finansowymi.

.

.

fot. materiały prasowe

Nowa ustawa hazardowa:

Dalszy ciąg materiału pod wideo

15 grudnia 2016 – uchwalenie ustawy hazardowej

28 grudnia 2016 – podpisanie ustawy przez prezydenta RP

1 kwietnia 2017 – nowe przepisy wchodzą w życie, stworzenie rejestru domen zakazanych

1 lipca 2017 – zablokowanie witryn hazardowych, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów.

Koniec szarej strefy?

REKLAMA

Wprowadzenie ustawy hazardowej pod kątem prawnym miało ograniczyć udział w polskim rynku zakładów bukmacherskich przez tak zwaną szarą strefę. W ten sposób są określane firmy, które do dziś działają na terenie Polski i przyciągają uwagę graczy z naszego kraju, jednak nie robią tego zgodnie z prawem.

Po wprowadzeniu ustawy hazardowej w 2017 roku zakłady bukmacherskie w Polsce można obstawiać tylko u legalnych bukmacherów. Takim tytułem może się pochwalić już kilkanaście firm na terenie naszego kraju, jednak sam proces licencyjny nie jest łatwy. Wiele firm przekonało się o tym, gdy ich wnioski zostały odrzucone. Już od kilku lat w kuluarach mówi się o powrocie wielkich graczy, którzy w przeszłości dominowali polski rynek, jednak ciągle nie ma oficjalnej zgody i prawdopodobnie nie będzie, chociaż kto wie. Prawo zmienia się równie szybko, co sytuacja na rynku zakładów bukmacherskich. Jeszcze kilka lat temu mogło się wydawać, że nie ma szans na powrót Betclica do Polski, a obecnie jest to jeden z legalnych bukmacherów.

Jaki warunki pod kątem prawnym trzeba spełnić, aby ubiegać się w ogóle o licencję od Ministerstwa Finansów? Przedstawiamy je na poniższej infografice.

Legalny bukmacher:

  • Posiada siedzibę na terenie Polski
  • Otrzymał licencję od Ministerstwa Finansów
  • Przestrzega zasad obowiązującego prawa
  • Nie jest umieszczony w rejestrze domen zakazanych.

Zakłady bukmacherskie – nowa sytuacja

Obecnie na rynku zakładów bukmacherskich znajduje się już kilkanaście firm, które uzyskały licencję na przyjmowanie i udzielania zakładów na terenie naszego kraju, oczywiście zgodnie z prawem. W tym gronie znajduje się również Superbet, czyli największa firma w Rumunii, która całkowicie zdominowała tamten rynek, a teraz stara się przenieść zgromadzone doświadczenie na teren naszego kraju. Superbet Zakłady Bukmacherskie postawiły na doświadczoną kadrę, w której składzie znajduje się wielu polskich ekspertów z branży hazardowej. Nic więc dziwnego, że obecnie jest to jeden z najlepszych legalnych bukmacherów w opinii graczy, a także postronnych ekspertów.

Rosnąca konkurencja na rynku zakładów bukmacherskich, to dobra wiadomość dla graczy, którzy co prawdą muszą radzić sobie z 12% podatkiem, jednak legalni bukmacherzy starają się dać swoim klientom różne możliwości. Jedną z nich są Happy Hours, czyli określone godziny promocyjne, w których można skorzystać z opcji postawienia kuponu „jak kiedyś”, czyli z 0% podatku, a tak naprawdę z podwyższeniem wygranej o 12%, które legalny bukmacher bierze na swoje barki, ponieważ w tym sektorze nie ma wyjątków – od każdego zakładu musi zostać potrącony podatek. Jest on jednak w takim przypadku zdejmowany z barków klienta, dlatego też nic dziwnego, że taka opcja cieszy się sporym zainteresowaniem.

Więcej firm bukmacherskich = więcej możliwości dla graczy, którzy nie tylko mogą ze sobą porównywać oferty pod kątem kursów na dane wydarzenia, ale także ciekawe bonusy powitalne, których nie brakuje. Obecnie Superbet bonus to jedna z najlepszych propozycji na start, z które można się zdecydować. Jeśli się tylko chce! Więcej informacji na temat legalności tego podmiotu możesz znaleźć na stronie bukmachera Superbet.

.

.

fot. materiały prasowe

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak założyć spółkę z o.o. z aktem notarialnym?

Umowa spółki z o.o. w formie aktu notarialnego jest konieczna, gdy wspólnicy zamierzają wprowadzić do umowy postanowienia, których dodanie nie jest możliwe w przypadku spółki z o.o. zakładanej przez S24. Dotyczy to m.in. sytuacji, w których wspólnicy zamierzają wnieść wkłady niepieniężne, wprowadzić obowiązek powtarzających się świadczeń niepieniężnych, zmienić zasady głosowania w spółce, uprzywilejować udziały co do głosu, czy do dywidendy.

W jaki sposób hakerzy wykorzystują e-maile do ataków? Mają swoje sposoby

Najpopularniejszą formą cyberataku jest obecnie phishing. Fałszywe wiadomości są coraz trudniejsze do wykrycia, bo cyberprzestępcy doskonale się wyspecjalizowali. Jak rozpoznać niebzepieczną wiadomość? Jak chronić swoją firmę przed cyberatakami?

Co nowego dla firm biotechnologicznych w Polsce? [WYWIAD]

Na co powinny przygotować się firmy z branży biotechnologicznej? O aktualnych problemach i wyzwaniach związanych z finansowaniem tego sektora mówi Łukasz Kościjańczuk, partner w zespole Biznes i innowacje w CRIDO, prelegent CEBioForum 2025.

Coraz trudniej rozpoznać fałszywe opinie w internecie

40 proc. Polaków napotyka w internecie na fałszywe opinie, wynika z najnowszego badania Trustmate.io. Pomimo, że UOKiK nakłada kary na firmy kupujące fałszywe opinie to proceder kwietnie. W dodatku 25 proc. badanych ma trudności z rozróżnieniem prawdziwych recenzji.

REKLAMA

To nie sztuczna inteligencja odbierze nam pracę, tylko osoby umiejące się nią posługiwać [WYWIAD]

Sztuczna inteligencja stała się jednym z największych wyścigów technologicznych XXI wieku. Polskie firmy też biorą w nim udział, ale ich zaangażowanie w dużej mierze ogranicza się do inwestycji w infrastrukturę, bez realnego przygotowania zespołów do korzystania z nowych narzędzi. To tak, jakby maratończyk zaopatrzył się w najlepsze buty, zegarek sportowy i aplikację do monitorowania wyników, ale zapomniał o samym treningu. O tym, dlaczego edukacja w zakresie AI jest potrzebna na każdym szczeblu kariery, jakie kompetencje są niezbędne, które branże radzą sobie z AI najlepiej oraz czy sztuczna inteligencja doprowadzi do redukcji miejsc pracy, opowiada Radosław Mechło, trener i Head of AI w BUZZcenter.

Lider w oczach pracowników. Dlaczego kadra zarządzająca powinna rozwijać kompetencje miękkie?

Sposób, w jaki firma buduje zespół i rozwija wiedzę oraz umiejętności swoich pracowników, to dzisiaj jeden z najważniejszych czynników decydujących o jej przewadze konkurencyjnej. Konieczna jest tu nie tylko adaptacja do szybkich zmian technologicznych i rynkowych, lecz także nieustanny rozwój kompetencji miękkich, które okazują się kluczowe dla firm i ich liderów.

Dziękuję, które liczy się podwójnie. Jak benefity mogą wspierać ludzi, firmy i planetę?

Coraz więcej firm mówi o zrównoważonym rozwoju – w Polsce aż 72% organizacji zatrudniających powyżej 1000 pracowników deklaruje działania w tym obszarze1. Jednak to nie tylko wielkie strategie kształtują kulturę organizacyjną. Często to codzienne, pozornie mało znaczące decyzje – jak wybór dostawcy benefitów czy sposób ich przekazania pracownikom – mówią najwięcej o tym, czym firma kieruje się naprawdę. To właśnie one pokazują, czy wartości organizacji wykraczają poza hasła w prezentacjach.

Windykacja należności. Na czym powinna opierać się działalność windykacyjna

Chociaż windykacja kojarzy się z negatywnie, to jest ona kluczowa w zapewnieniu stabilności finansowej przedsiębiorstw. Branża ta, często postrzegana jako pozbawiona jakichkolwiek zasad etycznych, w ciągu ostatnich lat przeszła znaczną transformację, stawiając na profesjonalizm, przejrzystość i szacunek wobec klientów.

REKLAMA

Będą duże problemy. Obowiązkowe e-fakturowanie już za kilka miesięcy, a dwie na trzy małe firmy nie mają o nim żadnej wiedzy

Krajowy System e-Faktur (KSeF) nadchodzi, a firmy wciąż nie są na niego przygotowane. Nie tylko od strony logistycznej czyli zakupu i przygotowania odpowiedniego oprogramowania, ale nawet elementarnej wiedzy czym jest KSeF – Krajowy System e-Faktur.

Make European BioTech Great Again - szanse dla biotechnologii w Europie Środkowo-Wschodniej

W obliczu zmian geopolitycznych w świecie Europa Środkowo-Wschodnia może stać się nowym centrum biotechnologicznych innowacji. Czy Polska i kraje regionu są gotowe na tę szansę? O tym będą dyskutować uczestnicy XXIII edycji CEBioForum, największego w regionie spotkania naukowców, ekspertów, przedsiębiorców i inwestorów zajmujących się biotechnologią.

REKLAMA