REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Prawo, a zakłady bukmacherskie!

  • Artykuł sponsorowany

REKLAMA

REKLAMA

2017 rok to przełomowa data w historii polskiej branży zakładów bukmacherskich. Właśnie wtedy weszła w życie nowelizacja ustawy o grach hazardowych, którą wprowadziło Prawo i Sprawiedliwość. Co zmieniło się po tej dacie pod kątem prawnym i jak było wcześniej?

Ustawa hazardowa 2017

REKLAMA

O wprowadzeniu ustawy hazardowej w przeszłości pojawiało się wiele głosów, jednak pierwszym fundamentalnym krokiem było jej uchwalenie przez Polski Rząd dnia 15 grudnia 2016 roku. Można powiedzieć, że jest to przełomowa data w historii branży zakładów bukmacherskich, jednak częściej powtarzana jest, ta z 1 lipca 2017 roku, ale po kolei.

REKLAMA

Dwa tygodnie po uchwaleniu ustawy została ona podpisana przez prezydenta RP i już wtedy stało się pewne, że w polskiej branży zakładów bukmacherskich zajdą poważne zmiany. Część polskich firm zaczynało świętować, ponieważ z gry została wykluczona konkurencja, która do tej pory zabierała im większość graczy, jednak Ci nie mieli powodów do radości. Dlaczego? Wraz z nowymi przepisami, które weszły w życie 1 kwietnia 2017 roku zakłady bukmacherskie w Polsce, są zawierane do dziś z obowiązkowym podatkiem 12% od stawki kuponu, a także kolejnymi podatkami od wysokości wygranych. Dla porównania przed wprowadzeniem tych przepisów gracze mogli grać bez żadnych potrąceń, co było dla nich lepszą wiadomością. Większe wygrane nie generowały jednak wpływów do polskiego skarbu państwa, a nie ma co ukrywać, że było to jeden z głównych elementów, dla którego została wprowadzona taka zmiana. Obecnie od każdego kuponu potrącane jest 12% podatku, a bukmacherzy muszą odprowadzać podatki na terenie naszego kraju, jeśli chcą tytułować się mianem legalnego bukmachera.

1 lipca 2017 to data, która na zawsze zostanie w pamięci osób, które interesują się zakładami bukmacherskimi. To właśnie tego dnia zostały zablokowane witryny hazardowe europejskich potentatów, którzy nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów. Części z nich udało się spełnić założenia procesu licencyjnego i wrócić do Polski, jednak niektórzy nadal ubiegają się o pozwolenie.

Data tej blokady odbiła się również na graczach, którzy do dziś próbują dostać się na strony nielegalnych bukmacherów poprzez różne obejścia. Dlaczego tak im na tym zależy? Głównie ze względu na proc. pobieranego podatku od każdego zakładu, który sprawia, że obecnie bardzo ciężko jest wyjść na plus. Tacy gracze muszą jednak pamiętać, że korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów w Polsce jest zakazane i grozi konsekwencjami prawnymi, a także sporymi grzywnami finansowymi.

.

.

fot. materiały prasowe

Nowa ustawa hazardowa:

Dalszy ciąg materiału pod wideo

15 grudnia 2016 – uchwalenie ustawy hazardowej

28 grudnia 2016 – podpisanie ustawy przez prezydenta RP

1 kwietnia 2017 – nowe przepisy wchodzą w życie, stworzenie rejestru domen zakazanych

1 lipca 2017 – zablokowanie witryn hazardowych, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów.

Koniec szarej strefy?

REKLAMA

Wprowadzenie ustawy hazardowej pod kątem prawnym miało ograniczyć udział w polskim rynku zakładów bukmacherskich przez tak zwaną szarą strefę. W ten sposób są określane firmy, które do dziś działają na terenie Polski i przyciągają uwagę graczy z naszego kraju, jednak nie robią tego zgodnie z prawem.

Po wprowadzeniu ustawy hazardowej w 2017 roku zakłady bukmacherskie w Polsce można obstawiać tylko u legalnych bukmacherów. Takim tytułem może się pochwalić już kilkanaście firm na terenie naszego kraju, jednak sam proces licencyjny nie jest łatwy. Wiele firm przekonało się o tym, gdy ich wnioski zostały odrzucone. Już od kilku lat w kuluarach mówi się o powrocie wielkich graczy, którzy w przeszłości dominowali polski rynek, jednak ciągle nie ma oficjalnej zgody i prawdopodobnie nie będzie, chociaż kto wie. Prawo zmienia się równie szybko, co sytuacja na rynku zakładów bukmacherskich. Jeszcze kilka lat temu mogło się wydawać, że nie ma szans na powrót Betclica do Polski, a obecnie jest to jeden z legalnych bukmacherów.

Jaki warunki pod kątem prawnym trzeba spełnić, aby ubiegać się w ogóle o licencję od Ministerstwa Finansów? Przedstawiamy je na poniższej infografice.

Legalny bukmacher:

  • Posiada siedzibę na terenie Polski
  • Otrzymał licencję od Ministerstwa Finansów
  • Przestrzega zasad obowiązującego prawa
  • Nie jest umieszczony w rejestrze domen zakazanych.

Zakłady bukmacherskie – nowa sytuacja

Obecnie na rynku zakładów bukmacherskich znajduje się już kilkanaście firm, które uzyskały licencję na przyjmowanie i udzielania zakładów na terenie naszego kraju, oczywiście zgodnie z prawem. W tym gronie znajduje się również Superbet, czyli największa firma w Rumunii, która całkowicie zdominowała tamten rynek, a teraz stara się przenieść zgromadzone doświadczenie na teren naszego kraju. Superbet Zakłady Bukmacherskie postawiły na doświadczoną kadrę, w której składzie znajduje się wielu polskich ekspertów z branży hazardowej. Nic więc dziwnego, że obecnie jest to jeden z najlepszych legalnych bukmacherów w opinii graczy, a także postronnych ekspertów.

Rosnąca konkurencja na rynku zakładów bukmacherskich, to dobra wiadomość dla graczy, którzy co prawdą muszą radzić sobie z 12% podatkiem, jednak legalni bukmacherzy starają się dać swoim klientom różne możliwości. Jedną z nich są Happy Hours, czyli określone godziny promocyjne, w których można skorzystać z opcji postawienia kuponu „jak kiedyś”, czyli z 0% podatku, a tak naprawdę z podwyższeniem wygranej o 12%, które legalny bukmacher bierze na swoje barki, ponieważ w tym sektorze nie ma wyjątków – od każdego zakładu musi zostać potrącony podatek. Jest on jednak w takim przypadku zdejmowany z barków klienta, dlatego też nic dziwnego, że taka opcja cieszy się sporym zainteresowaniem.

Więcej firm bukmacherskich = więcej możliwości dla graczy, którzy nie tylko mogą ze sobą porównywać oferty pod kątem kursów na dane wydarzenia, ale także ciekawe bonusy powitalne, których nie brakuje. Obecnie Superbet bonus to jedna z najlepszych propozycji na start, z które można się zdecydować. Jeśli się tylko chce! Więcej informacji na temat legalności tego podmiotu możesz znaleźć na stronie bukmachera Superbet.

.

.

fot. materiały prasowe

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
OECD: Polska gospodarka zaczyna się powoli ożywiać. Inflacja będzie stopniowo zwalniać

Najnowsza prognoza makroekonomiczna OECD zawiera ocenę globalnej sytuacji gospodarczej oraz szczegółowy opis sytuacji gospodarczej państw członkowskich OECD, w tym Polski.

System kaucyjny do zmiany. Jest nowy projekt

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Odnosi się on do funkcjonowania systemu kaucyjnego. Zgodnie z nim kaucja będzie pobierana w całym łańcuchu dystrybucji. Co jeszcze ma się zmienić?

Rewizja KPO przyjęta przez rząd. Co z podatkiem od aut spalinowych?

Rewizja Krajowego Planu Odbudowy (KPO) została przyjęta przez Radę Ministrów - poinformowała na platformie X minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Nie tylko majówka. W maju będą jeszcze dwa dni ustawowo wolne od pracy. Kiedy?

Dni wolne w maju. Ci, którym nie udało się zorganizować pięcio- czy nawet dziewięciodniowego długiego weekendu, mogą jeszcze spróbować w innym terminie w tym miesiącu. Kiedy jeszcze wypadają dni ustawowo wolne od pracy w najbliższym czasie? 

REKLAMA

Sztuczna inteligencja w branży hotelarskiej. Sprawdza się czy nie?

Jak nowe technologie mogą wpłynąć na branżę hotelarską? Czy w codziennym funkcjonowaniu obiektów hotelowych zastąpią człowieka? Odpowiadają przedstawiciele hoteli z różnych stron Polski, o różnych profilach działalności, należących do Grupy J.W. Construction.

Jak zarządzać budżetem biznesu online, gdy wzrastają koszty?

Biznes e-commerce jest pełen wyzwań, bo wymaga zarządzania na wielu płaszczyznach. Jak zachować ciągłość finansową, gdy operator zmienia warunki współpracy? 

Mikroprzedsiębiorcy poszli po kredyty, ale banki udzieliły ich mniej, niż rok temu

Według informacji przekazanych przez Biuro Informacji Kredytowej, w marcu br. banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom o 4,5 proc. mniej kredytów, a ich wartość była niższa o 3,3 proc. w porównaniu do marca 2023 r.

Dane GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle. Poniżej oczekiwań ekspertów

Z danych GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle w marcu br. wynika m.in., że typowy dla tego okresu wzrost sprzedaży hurtowej w ujęciu miesięcznym osiąga niższą, od notowanej w tym okresie w ubiegłych latach, dynamikę. Statystyki pokazują również kontynuację trwającego już od lutego 2023 roku okresu ujemnej dynamiki sprzedaży hurtowej w ujęciu rocznym. Marcowe dane na temat nowych zamówień w przemyśle, pokazujące znaczny spadek w stosunku do ubiegłego roku, są kolejnym powodem do niepokoju po ogłoszonych wcześniej przez GUS, rozczarowujących wynikach produkcji przemysłowej (spadek o 6,0% r/r w marcu b.r).

REKLAMA

Niższy ZUS będzie sprzyjał decyzjom o otwarciu JDG?

W 2023 r. powstało 302 tys. nowych firm jednoosobowych, a 177 tys. odwiesiło swoją działalność. Jednocześnie z rejestrów wykreślono ich aż 196,5 tys. Czy mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej spowodują, że będzie ich otwierać się więcej? 

Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

REKLAMA