REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Content Marketing - strategia marketingowa przyszłości

inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Content Marketing w Internecie zdobywa coraz większą popularność. Content Marketing to nie tylko odbicie ostatnich zmian algorytmu wyszukiwarki Google, promującej wartościowe treści, ale także oczekiwań klientów. Czym jest Content Marketing i jak tę strategię marketingową stosują największe firmy?

Content Marketing - istota rzeczy


Content Marketing w Internecie to pewnego rodzaju strategia marketingowa, nastawiona na zaspokajania potrzeb i oczekiwań klientów - internautów, w kontekście wartościowych treści. Content Marketing to mieszanka klasycznego marketingu, działań z zakresu PR oraz dziennikarstwa. Obecnie internauci oczekują od marek, nie tylko klasycznych spotów reklamowych, choćby były genialne, ale głównie wiarygodnych informacji o firmie i jej produktach czy usługach. Tylko firmy wychodzące tym oczekiwaniom naprzeciw, mogą utrzymywać uwagę klientów i wciąż uwodzić ich swoją magią.

REKLAMA


Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!


Content Marketing w wykonaniu największych firm

REKLAMA


Content Marketing to strategia marketingowa, którą stosują nawet największe firmy na świecie. Takie firmy, jak Coca-Cola czy Red Bull, pomimo swej ogromnej popularności, aby wciąż utrzymywać się na topie, muszą podążać nie tylko za najnowszymi trendami, ale także oczekiwaniami klientów. A ci, według badań, od firm i marek oczekują rzeczywistego dialogu i wiarygodnych informacji.


Korporacyjna strona internetowa coca-colacompany.com od 2005 roku to, swego rodzaju, magazyn - czasopismo internetowe „Coca-Cola Journey”. Na stronie klienci obejrzą ciekawe reportaże video i przeczytają fascynujące wywiady. Ponadto internauci znajdą na stronie opinie cenionych autorytetów o firmie i jej działaniach pozabiznesowych. Na stronie zamieszczone są ważne informacje o wszystkich markach firmy. W sposób atrakcyjny przedstawiona jest cała jej historia. Atrakcyjnym dopełnieniem jest infografika prezentująca firmę w liczbach. Nad magazynem online pracuje czterech stałych redaktorów i czterdziestu współpracowników - autorów tekstów i fotografów.


Zobacz: Jak sport wpływa na skuteczność w biznesie?

Dalszy ciąg materiału pod wideo


Content Marketing - klucz do SEO


Content Marketing to nie tylko szansa na zwiększenie ruchu na firmowej stronie internetowej. To także istotny czynnik w działaniach SEO. Od momentu, kiedy słabej jakości teksty, stworzone tylko pod kątem wyszukiwarek, straciły na znaczeniu, coraz więcej firm wdraża Content Marketing jako element działań związanych z promocją strony w Internecie. Algorytm wyszukiwarki Google jest coraz doskonalszy i obecnie potrafi już dosyć sprawnie odróżnić wartościowe treści od tzw. spamu, tworzonego kiedyś na potrzeby SEO.


Podsumowanie


Content Marketing to niewątpliwie trend przyszłości. Obecnie na szeroką skalę wykorzystywany tylko przez największe firmy. Wiąże się to z wysokimi kosztami, niezbędnymi do wytwarzania wartościowych treści. Jednak zmieniające się oczekiwania klientów oraz kolejne zmiany algorytmu wyszukiwarki Google, wymuszą stosowanie tej strategii marketingowej na wszystkich firmach, które będą chciały utrzymać się na biznesowym topie. Eksperci wskazują, że w samych Niemczech budżet działań związanych z Content Marketingiem do 2015 roku wzrośnie do 2 mld euro. 


Zobacz: Inteligentne sieci energetyczne - czy zagrażają bezpieczeństwu danych osobowych?

 

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Tense.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

Jak zbudować dobre „candidate experience”

Czym jest candidate experience? Na co wpływa? Jak zmierzyć candidate experience i jak zbudować dobre?

31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

REKLAMA

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

Czy własny bank pozytywnych zasobów pomaga w pracy?

Praca często generuje stres, a z nim każdy radzi sobie na swój sposób. Niejednokrotnie jest to spadek zaangażowania czy motywacji do pracy. Czym jest PsyCap? Zagadnienie analizowały badaczki Uniwersytetu SWPS.

Nowa wersja GPT-4o dostępna dla wszystkich. Asystent głosowy + rozpoznawanie i nazywanie emocji na podstawie obserwacji twarzy przez kamerę

W poniedziałek pokazano nową wersję ChataGPT - GPT-4o. Google raczej nie spadnie z tronu lidera wyszukiwarek ale nowe rozwiązania od Open AI mogą zrewolucjonizować nasze życie. Podróże bez znajomości języka będą jeszcze łatwiejsze, ale coś dla siebie dostaną też duże marki. Nowy ChatGPT będzie mógł odczytywać nasze emocje “na żywo”, a to dla reklamodawców może być wiedza bezcenna. 

REKLAMA

Czy wkrótce już nie będzie nas stać na czekoladę?

Cena tony kakao w połowie kwietnia wynosiła na giełdach ponad 11 tys. dolarów. Eksperci są zdania, że to nie jest koniec podwyżek. Czy wkrótce nie będziemy mogli sobie pozwolić na czekoladę? 

Urlop od płacenia składek ZUS dla mikroprzedsiębiorców. Nowe rozwiązania coraz bliżej?

Sejm uchwalił ustawę o tzw. wakacjach składkowych. Nowe przepisy są skierowane do mikroprzedsiębiorców, wpisanych do CEIDG, którzy ubezpieczają do 10 osób, a ich roczny obrót nie przekracza 2 mln euro. Teraz ustawa trafi do Senatu.

REKLAMA