REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wakacje na 2008 rok w grudniu będzie można kupić 30 proc. taniej

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Katarzyna Kozińska
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Ponad połowę wakacyjnych wyjazdów do zagranicznych kurortów Polacy kupili w I kwartale. Oferty last minute wyszły z mody i stały się trudniej dostępne.

Zainteresowanie Polaków promocyjnymi ofertami wakacyjnych wyjazdów zagranicznych w ramach tzw. first minute zaskoczyło nawet biura podróży. Organizatorzy urlopów szacują, że ponad 55 proc. wszystkich tegorocznych ofert sprzedali w ciągu trzech pierwszych miesięcy roku.

REKLAMA

 

Urlop z wyprzedzeniem

REKLAMA

Biura zapowiadają, że sprzedaż oferty wakacyjnej na 2008 rok wystartuje już z początkiem grudnia 2007 r. Organizatorzy obiecują nawet kilkaset tysięcy dodatkowych miejsc. Do końca I kwartału 2008 r. może zostać sprzedanych nawet 70 proc. miejsc. W maju czy czerwcu może nie być już żadnego wyboru.

- Zainteresowanie turystów promocyjnymi ofertami rośnie gwałtownie. W 2006 roku, w I kwartale, sprzedaliśmy 30 proc. miejsc, w tym roku ponad 50 proc., przy czym łącznie było ich znacznie więcej. Szacowaliśmy, że wyślemy za granicę około 105 tys. osób, ale chętnych było znacznie więcej: zwiększyliśmy liczbę do 130 tys. miejsc - mówi Piotr Henicz, rzecznik biura Itaka.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zapowiada, że zysk spółki może być nawet dwa razy większy niż przed rokiem. Piotr Zawistowski, prezes grupy Triada, największego polskiego touroperatora na rynku szacuje, że sprzedaż jego firmy wzrośnie w tym roku o 20 proc. Podobne oczekiwania mają inne firmy.

Im wcześniej, tym lepiej

Sezon jeszcze trwa, chociaż z braku miejsc wielu touroperatorów odprawiło w sierpniu z kwitkiem klientów poszukujących jakiejkolwiek możliwości wyjazdu pod palmy w ostatniej chwili.

- W first minute sprzedaliśmy ponad 40 proc. miejsc, czyli około 50 tys. Na last minute po prostu nie warto już liczyć. W sierpniu nie mieliśmy dla turystów żadnych propozycji - mówi Maria Baumgartner, rzecznik firmy TUI.

Ciepłe kraje zimą

Nie z powodu braku miejsc w hotelach - te są zawsze - lecz z braku możliwości szybkiego zorganizowania czarteru. Dwie polskie firmy nie są w stanie wykonać dodatkowej usługi, bo nie mają samolotów.

REKLAMA

- W Europie brakuje samolotów, brakuje prawie 10 proc. mocy transportowej. Samolotów szuka wielu przewoźników. My też staramy się o kolejne samoloty, ale nie zdobywa się ich z dnia na dzień - mówi Krzysztof Szymański, wiceprezes firmy Prima Charter.

Można jeszcze znaleźć atrakcyjne propozycje w ramach tzw. egzotyki, czyli zimowych wyjazdów w ciepłe kraje. Pojawiły się już również pierwsze oferty wyjazdów na narty. Wysypu tych propozycji należy się spodziewać od września.

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

Kiedy kupować wycieczkę

SZERSZA PERSPEKTYWA - RYNEK

Ponad 6 mln internautów, czyli aż 40 proc. użytkowników, w internecie szuka informacji na temat turystyki. Na zakup usług turystycznych on-line decydują się jednak nieliczni. Jeszcze więcej internautów, bo niemal co drugi (47 proc.), szuka w sieci informacji o biletach na pociąg, autobus czy samolot. Najchętniej internauci odwiedzali serwisy turystyczne Onet.pl - niemal 1,9 mln użytkowników, szukacz.pl - prawie 1,5 mln użytkowników, eholiday.pl ponad 700 tys., odleglosci.pl - 520 tys., oraz grupa Travelplanet.pl - prawie 515 tys. osób. Źródło: Megapanel PBI/Gemius, maj 2007 r.

KATARZYNA KOZIŃSKA

katarzyna.kozinska@infor.pl

 
Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rewolucyjne zmiany w prowadzeniu księgi przychodów i rozchodów

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt nowego rozporządzenia w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (KPiR), co oznacza, że już od 1 stycznia 2026 r. zmieni się sposób ich prowadzenia.

Kryzys się skończył, inflacja wyhamowała, a mimo to kradzieży sklepowych jest coraz więcej

Kradzieże w sklepach wciąż są dla branży handlowej wielkim problemem. Choć kryzys się skończył, inflacja wygasa, złodzieje nie rezygnują. Kradną nie tylko kosmetyki czy alkohole - na handel, ale nadal na dużą skalę przedmiotem kradzieży są artykuły spożywcze.

Branża budowlana: mimo działań prewencyjnych liczba wypadków przy pracy nie chce spadać

Brokerzy ubezpieczeniowi alarmują> Firmy budowlane nieraz bagatelizują skalę oraz prawdopodobieństwo wypadków i zawierają ubezpieczenia OC działalności z niskimi sumami gwarancyjnymi i limitami. Tymczasem rośnie liczba wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Rząd opóźnia obowiązek raportowania ESG. Raportowanie dopiero od 2028 i 2029 r. [projekt ustawy przyjęty przez Radę Ministrów]

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy odraczający o dwa lata obowiązek raportowania ESG dla firm. Nowe przepisy mają ograniczyć biurokratyczne obciążenia i dać przedsiębiorcom więcej czasu na dostosowanie się do unijnych regulacji.

REKLAMA

Jak założyć klub fitness lub siłownię? [Poradnik eksperta]

Obecnie w Polsce działa ponad trzy tysiące siłowni i klubów fitness, z czego przeważająca większość funkcjonuje w ramach większych sieci. Dbanie o zdrowie i kondycję fizyczną stało się globalnym i nieprzemijającym trendem, co można zawdzięczać m.in. influencerom z branży fitness (trenerom i instruktorom).

Dlaczego Polacy nie ufają zagranicznym sklepom online? [Raport]

Zagraniczne firmy napotykają na poważną barierę na polskim rynku e-commerce – brak zaufania. Aż 2/3 Polaków unika zakupów w zagranicznych e-sklepach z obawy o zwroty, reklamacje i autentyczność produktów. Kluczową rolę w decyzjach zakupowych odgrywają opinie innych klientów. Pokonanie tej nieufności to klucz do sukcesu w polskim e-handlu.

Rząd podwyższy w 2026 r. płacę minimalną tylko o wskaźnik inflacji - przedsiębiorcy chwalą takie rozwiązanie, dlaczego

Płaca minimalna w 2026 roku wzrośnie o 140 złotych brutto do kwoty 4806 złotych. To mniejszy wzrost niż w minionych latach, ale przedsiębiorcy przyznają, że jest to kompromis pomiędzy możliwościami przedsiębiorców, a oczekiwaniami pracowników.

Szczęście i spełnienie może iść w parze

Rozmowa z dr Mary E. Anderson, autorką książki „Radość osiągania” – o tym, jak być szczęśliwym wysoko efektywnym człowiekiem.

REKLAMA

Ludzie wciąż listy piszą, ale polecone wysyłają głównie urzędy. Rynek pocztowy w Polsce ma się dobrze

Jednak główną siłą napędową pozostają wciąż usługi kurierskie, które odpowiadają za 73,3 proc. wartości rynku i 56,5 proc. jego wolumenu. Mimo dominacji tego segmentu, istotną rolę wciąż odgrywają przesyłki listowe.

Miód podrożeje, bo prawo wymaga zmiany etykiet na słoikach a to kosztuje

Równo za rok na sklepowych półkach pojawią się nowe etykiety miodu, wynikające z przyjętej unijnej dyrektywy. Wprowadzają one niepozorną, ale mogącą narobić sporo zamieszania zmianę. Jednocześnie nielegalny handel miodem rozwija się niemal bez nadzoru.

REKLAMA