reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Agrobiznes > Wnioski o pomoc finansową dla kół gospodyń wiejskich tylko do 30 września

Wnioski o pomoc finansową dla kół gospodyń wiejskich tylko do 30 września

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przypomina, że tylko do 30 września 2020 r. można składać wnioski o pomoc finansową dla kół gospodyń wiejskich, która ułatwia działanie na rzecz lokalnych społeczności. Dzięki pomocy finansowej, koła gospodyń wiejskich realizują wiele ważnych społecznie projektów. Oprócz wykonywania swoich zadań statutowych, szerzą ideę wolontariatu i aktywizują lokalne społeczności.

Wnioski o pomoc od 3 do 5 tys. zł można składać na działalność zarejestrowanego KGW. W tym roku na wsparcie kół gospodyń wiejskich przewidziano w budżecie państwa 40 mln zł. Wnioski można pobrać ze strony i złożyć w powiatowych biurach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Pierwszym warunkiem, by sięgnąć po pomoc, jest zarejestrowanie koła w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich prowadzonym przez ARiMR. Teraz figuruje w nim blisko dziewięć i pół tysiąca organizacji tego typu.

Wysokość pomocy uzależniona jest od liczby członków koła. Wynosi: 3 tys. zł – dla koła liczącego nie więcej niż 30 członków, 4 tys. zł – jeśli koło liczy od 31 do 75 członków i 5 tys. zł – w przypadku, gdy koło tworzy ponad 75 osób.

Koła gospodyń wiejskich to organizacje intensywnie wspierające rozwój obszarów, na których działają i aktywizujące lokalne społeczności. Za pomocą rozwiązań ustawowych pomagamy wyzwalać kołom gospodyń wiejskich ich potencjał – mówi minister funduszy u polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

W 2018 r. ze wsparcia skorzystało ponad 4,8 tys. kół, które otrzymały łącznie ok. 16,3 mln zł. Rok później pomoc w kwocie 29,7 mln zł trafiła już do blisko 8,6 tys. kół. Aktualnie w rejestrze znajduje się ponad 9 tys. kół.
Z roku na rok program wsparcia dla KGW cieszy się coraz większym zainteresowaniem, co potwierdza wzrost liczby kół, które wnioskują o pomoc – dodaje wiceminister Anna Gembicka, Pełnomocnik Rządu do spraw Lokalnych Inicjatyw Społecznych.
Koła gospodyń wiejskich organizują życie społeczne i kulturalne na obszarach wiejskich. Poprzez swoją działalność wzmacniają kapitał społeczny i są szkołami społeczeństwa obywatelskiego. Na mocy ustawy koła gospodyń wiejskich mogą działać także w miastach do 5 tys. mieszkańców. Przysługują im analogiczne uprawnienia jak kołom działającym na obszarach wiejskich.

Polecamy: Prenumerata elektroniczna Dziennika Gazety Prawnej KUP TERAZ!

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Filip Barański

Prawnik, specjalista w zakresie obsługi prawnej podmiotów gospodarczych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama