REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kiedy warto skorzystać z kredytu konsolidacyjnego?

  • Artykuł sponsorowany

REKLAMA

REKLAMA

Od pewnego czasu masz wrażenie, że spłata kredytów i pożyczek stanowi dla Ciebie spore wyzwanie? Po opłaceniu wszystkich rat zobowiązań zostaje Ci niewiele pieniędzy „na życie” i zaczyna Cię to przytłaczać? Nie musisz tkwić w tej sytuacji, ponieważ istnieją sposoby na to, jak odciążyć swój domowy budżet i uporać się ze spłatą kilku, a nawet kilkunastu produktów finansowych jednocześnie. Mowa oczywiście o konsolidacji, która jest dostępna w coraz większej ilości banków i może Ci ona pomóc w wyjściu z długów. Zobacz, na czym polega kredyt konsolidacyjny i kiedy warto, jest po niego sięgnąć.

Kredyt konsolidacyjny – najważniejsze informacje

Kredyt konsolidacyjny, to produkt finansowy, który jest obecnie głośno reklamowany przez banki. Jego działanie jest stosunkowo proste, ponieważ polega na tym, że wybrane przez Ciebie zobowiązania np. kredyty, pożyczki i zadłużenia na karcie łączone są w jeden, nowy kredyt konsolidacyjny. W ten sposób nie musisz płacić już kilku różnych rat jednego miesiąca, a do spłaty pozostaje tylko jedno zobowiązanie, którego rata jest dopasowana do Twoich aktualnych możliwości finansowych. Z pomocą kredytu konsolidacyjnego możesz połączyć różnego rodzaju zobowiązania – kredyty gotówkowe, samochodowe, hipoteczne itd. Niektóre banki umożliwiają swoim klientom konsolidację pożyczek pozabankowych.

Kiedy warto zdecydować się na kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny będzie dobrym rozwiązaniem w momencie, gdy chcesz zapanować nad swoim domowym budżetem i nie przeznaczać większości środków na spłatę kredytów i pożyczek. Jest to również dobre rozwiązanie w momencie, gdy spłata kilku rat jednego miesiąca jest dla Ciebie problematyczna i np. zapominasz o uregulowaniu któreś z nich. Po konsolidacji będziesz musiał pamiętać tylko o jednej racie, co znacząco ułatwia zarządzanie domowym budżetem. Po konsolidacji będziesz mógł efektywniej planować wydatki, a na Twoim koncie zostanie więcej pieniędzy, które będziesz mógł przeznaczyć np. na poduszkę finansową.

Jak więc widzisz, kredyt konsolidacyjny ma wiele zalet i może ułatwić proces spłaty wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Warto jednak pamiętać, że niższa rata po konsolidacji nie oznacza oszczędności. Niższa miesięczna rata jest w tym przypadku następstwem wydłużenia okresu spłaty, a co za tym idzie odsetki stają się większe, ponieważ dłużej spłacamy swój kredyt. Konsolidacja nie jest więc sposobem na oszczędności, ale może być naprawdę korzystna pod względem komfortu psychicznego, jaki daje kredytobiorcy. Odzyskujemy bowiem spokój i nie musimy martwić się o to, że kilka wysokich rat znów pokrzyżuje nasze plany.

Kredyt konsolidacyjny z doradcą kredytowym

Jeśli szukasz korzystnego kredytu konsolidacyjnego, to możesz skorzystać z pomocy doradcy Habza Finanse (https://habza.com.pl/kredyt-konsolidacyjny/). Osoba, która posiada wieloletnie doświadczenie oraz wiedzę znajdzie dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę na rynku i pomoże w otrzymaniu zobowiązania. Zyskasz profesjonalne wsparcie podczas załatwiania wszelkich formalności związanych z nowym kredytem i będziesz mieć pewność, że nowe zobowiązanie zostanie dopasowane do Twoich aktualnych możliwości finansowych.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

REKLAMA

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

Taryfa C11. Szaleńcze ceny prądu w Polsce: 1199 zł/MWh, 2099 zł/MWh, 2314 zł/MWh, 3114 zł/MWh

To stawki dla biznesu. Małe i średnie firmy (MŚP nie będzie w 2025 r. objęty zamrożeniem cen prądu. 

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc.

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc. Ekspert przypomina: bezpieczeństwo nie jest kosztem, a inwestycją, która zapewnia ciągłość i stabilność operacyjną

REKLAMA

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm. Interweniuje u premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

REKLAMA