REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kiedy warto skorzystać z kredytu konsolidacyjnego?

Subskrybuj nas na Youtube
  • Artykuł sponsorowany

REKLAMA

REKLAMA

Od pewnego czasu masz wrażenie, że spłata kredytów i pożyczek stanowi dla Ciebie spore wyzwanie? Po opłaceniu wszystkich rat zobowiązań zostaje Ci niewiele pieniędzy „na życie” i zaczyna Cię to przytłaczać? Nie musisz tkwić w tej sytuacji, ponieważ istnieją sposoby na to, jak odciążyć swój domowy budżet i uporać się ze spłatą kilku, a nawet kilkunastu produktów finansowych jednocześnie. Mowa oczywiście o konsolidacji, która jest dostępna w coraz większej ilości banków i może Ci ona pomóc w wyjściu z długów. Zobacz, na czym polega kredyt konsolidacyjny i kiedy warto, jest po niego sięgnąć.

Kredyt konsolidacyjny – najważniejsze informacje

Kredyt konsolidacyjny, to produkt finansowy, który jest obecnie głośno reklamowany przez banki. Jego działanie jest stosunkowo proste, ponieważ polega na tym, że wybrane przez Ciebie zobowiązania np. kredyty, pożyczki i zadłużenia na karcie łączone są w jeden, nowy kredyt konsolidacyjny. W ten sposób nie musisz płacić już kilku różnych rat jednego miesiąca, a do spłaty pozostaje tylko jedno zobowiązanie, którego rata jest dopasowana do Twoich aktualnych możliwości finansowych. Z pomocą kredytu konsolidacyjnego możesz połączyć różnego rodzaju zobowiązania – kredyty gotówkowe, samochodowe, hipoteczne itd. Niektóre banki umożliwiają swoim klientom konsolidację pożyczek pozabankowych.

Kiedy warto zdecydować się na kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny będzie dobrym rozwiązaniem w momencie, gdy chcesz zapanować nad swoim domowym budżetem i nie przeznaczać większości środków na spłatę kredytów i pożyczek. Jest to również dobre rozwiązanie w momencie, gdy spłata kilku rat jednego miesiąca jest dla Ciebie problematyczna i np. zapominasz o uregulowaniu któreś z nich. Po konsolidacji będziesz musiał pamiętać tylko o jednej racie, co znacząco ułatwia zarządzanie domowym budżetem. Po konsolidacji będziesz mógł efektywniej planować wydatki, a na Twoim koncie zostanie więcej pieniędzy, które będziesz mógł przeznaczyć np. na poduszkę finansową.

Jak więc widzisz, kredyt konsolidacyjny ma wiele zalet i może ułatwić proces spłaty wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Warto jednak pamiętać, że niższa rata po konsolidacji nie oznacza oszczędności. Niższa miesięczna rata jest w tym przypadku następstwem wydłużenia okresu spłaty, a co za tym idzie odsetki stają się większe, ponieważ dłużej spłacamy swój kredyt. Konsolidacja nie jest więc sposobem na oszczędności, ale może być naprawdę korzystna pod względem komfortu psychicznego, jaki daje kredytobiorcy. Odzyskujemy bowiem spokój i nie musimy martwić się o to, że kilka wysokich rat znów pokrzyżuje nasze plany.

Kredyt konsolidacyjny z doradcą kredytowym

Jeśli szukasz korzystnego kredytu konsolidacyjnego, to możesz skorzystać z pomocy doradcy Habza Finanse (https://habza.com.pl/kredyt-konsolidacyjny/). Osoba, która posiada wieloletnie doświadczenie oraz wiedzę znajdzie dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę na rynku i pomoże w otrzymaniu zobowiązania. Zyskasz profesjonalne wsparcie podczas załatwiania wszelkich formalności związanych z nowym kredytem i będziesz mieć pewność, że nowe zobowiązanie zostanie dopasowane do Twoich aktualnych możliwości finansowych.

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Przedsiębiorczość w Polsce ma się dobrze, mikroprzedsiębiorstwa minimalizując ryzyko działalności gospodarczej coraz częściej zaczynają od franczyzy

Najliczniejszą grupę firm zarejestrowanych w Polsce stanowią mikroprzedsiębiorstwa, a wśród nich ponad 87 tys. to podmioty działające w modelu franczyzowym. Jak zwracają uwagę ekonomiści ze Szkoły Głównej Handlowej, Polska jest liderem franczyzy w Europie Środkowo-Wschodniej.

Rewolucyjne zmiany w prowadzeniu księgi przychodów i rozchodów

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt nowego rozporządzenia w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów (KPiR), co oznacza, że już od 1 stycznia 2026 r. zmieni się sposób ich prowadzenia.

Apteki odzyskają prawo reklamowania swojej działalności. bo obecne zakazy są sprzeczne z prawem unijnym

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok w sprawie C-200/24, w którym jednoznacznie uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo Unii Europejskiej. To ważny moment dla rynku aptecznego i swobody działalności gospodarczej w Polsce.

Kryzys się skończył, inflacja wyhamowała, a mimo to kradzieży sklepowych jest coraz więcej

Kradzieże w sklepach wciąż są dla branży handlowej wielkim problemem. Choć kryzys się skończył, inflacja wygasa, złodzieje nie rezygnują. Kradną nie tylko kosmetyki czy alkohole - na handel, ale nadal na dużą skalę przedmiotem kradzieży są artykuły spożywcze.

REKLAMA

Branża budowlana: mimo działań prewencyjnych liczba wypadków przy pracy nie chce spadać

Brokerzy ubezpieczeniowi alarmują> Firmy budowlane nieraz bagatelizują skalę oraz prawdopodobieństwo wypadków i zawierają ubezpieczenia OC działalności z niskimi sumami gwarancyjnymi i limitami. Tymczasem rośnie liczba wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Rząd opóźnia obowiązek raportowania ESG. Raportowanie dopiero od 2028 i 2029 r. [projekt ustawy przyjęty przez Radę Ministrów]

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy odraczający o dwa lata obowiązek raportowania ESG dla firm. Nowe przepisy mają ograniczyć biurokratyczne obciążenia i dać przedsiębiorcom więcej czasu na dostosowanie się do unijnych regulacji.

Jak założyć klub fitness lub siłownię? [Poradnik eksperta]

Obecnie w Polsce działa ponad trzy tysiące siłowni i klubów fitness, z czego przeważająca większość funkcjonuje w ramach większych sieci. Dbanie o zdrowie i kondycję fizyczną stało się globalnym i nieprzemijającym trendem, co można zawdzięczać m.in. influencerom z branży fitness (trenerom i instruktorom).

Dlaczego Polacy nie ufają zagranicznym sklepom online? [Raport]

Zagraniczne firmy napotykają na poważną barierę na polskim rynku e-commerce – brak zaufania. Aż 2/3 Polaków unika zakupów w zagranicznych e-sklepach z obawy o zwroty, reklamacje i autentyczność produktów. Kluczową rolę w decyzjach zakupowych odgrywają opinie innych klientów. Pokonanie tej nieufności to klucz do sukcesu w polskim e-handlu.

REKLAMA

Rząd podwyższy w 2026 r. płacę minimalną tylko o wskaźnik inflacji - przedsiębiorcy chwalą takie rozwiązanie, dlaczego

Płaca minimalna w 2026 roku wzrośnie o 140 złotych brutto do kwoty 4806 złotych. To mniejszy wzrost niż w minionych latach, ale przedsiębiorcy przyznają, że jest to kompromis pomiędzy możliwościami przedsiębiorców, a oczekiwaniami pracowników.

Szczęście i spełnienie może iść w parze

Rozmowa z dr Mary E. Anderson, autorką książki „Radość osiągania” – o tym, jak być szczęśliwym wysoko efektywnym człowiekiem.

REKLAMA