REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jakie są notowania ropy naftowej, złota i złotówki na giełdach?

Jakie są notowania ropy naftowej, złota i złotówki na giełdach?
Jakie są notowania ropy naftowej, złota i złotówki na giełdach?
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Trwa osłabienie złotówki, wzrost cen ropy naftowej i gazu.

REKLAMA

Notowania na 11.30

notowania

Infor.pl

notowania

Infor.pl

Złoty pozostaje pod presją i w przypadku jego zbyt dynamicznej przeceny może dojść do kolejnych interwencji ze strony Narodowego Banku Polskiego - ocenili ekonomiści. Według nich rentowności krajowych obligacji powinny podążać za trendami globalnymi.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ok. godz. 9.50 kurs EUR/PLN zwyżkuje o 1,25 proc. do 4,799, a USD/PLN idzie w górę o 1,55 proc. do 4,328. W tym czasie EUR/USD zniżkuje o 0,27 proc. do 1,108.

"Dzisiejsze wystąpienie prezesa Fed będzie istotne dla perspektyw polityki pieniężnej i może stanowić – w przypadku potwierdzenia kursu zacieśniania - o dalszym umocnieniu amerykańskiej waluty. Złoty pozostaje pod presją. Dopóki jednak kurs EUR/PLN kończy dzienne notowania poniżej bariery 4,7240 (tak jak wczoraj mimo przejściowego wybicia) dopóty zmianie nie uległ techniczny obraz notowań. Po wczorajszej werbalnej i walutowej interwencji ze strony Narodowego Banku Polskiego przestrzeń do przeceny złotego powinna zostać nieco ograniczona. Naszym zdaniem kolejna interwencja walutowa jest możliwa. Doszłoby do niej, gdyby przecena złotego – tak jak wczoraj - postępowałaby zbyt szybko (na tle regionu) przy jednoczesnym braku nowych istotnych informacji podbijających awersję do ryzyka" - napisano w porannym komentarzu Banku Millennium.

We wtorek nastąpiło dynamiczne osłabienie złotego, a kurs eurozłotego przebił po południu poziom 4,80. Ok. godz. 16.00 Narodowy Bank Polski wydał komunikat, w którym wskazał, że obserwowana w ostatnich dniach deprecjacja złotego nie jest spójna z fundamentami polskiej gospodarki, ani też z kierunkiem prowadzonej polityki pieniężnej NBP, a bank centralny jest gotów w każdej chwili reagować na nadmierne wahania kursu.

Godzinę później NBP wskazał w kolejnym komunikacie, że dokonał sprzedaży pewnej ilości walut obcych za złote.

Analitycy Banku Pekao ocenili w porannym raporcie, że przy obecnym sentymencie możliwości wpływania przez NBP na kurs złotego są ograniczone.

"Uczestnicy rynku wiedzą, że NBP stoi na straży stabilności rynku walutowego, ale możliwości kształtowania poziomu kursu są ograniczone i rynek z tego sobie zdaje sprawę. Ten rodzaj awersji do ryzyka nie jest możliwy do usunięcia przez politykę pieniężną w jakimkolwiek kraju" – napisali.

O godz. 16.00 szef Fed Jerome Powell przedstawi w Izbie Reprezentantów półroczny raport nt. polityki monetarnej.

RYNEK DŁUGU

"Rynek FI tymczasem podąża za trendami globalnymi, co oznacza spadki rentowności" – napisali w porannym komentarzu ekonomiści Banku Pekao.

Na rynkach bazowych rentowności amerykańskich 10-letnich obligacji skarbowych rosną o 3,0 pb w okolice 1,741 proc., a niemieckich idą w górę o 5,0 pb do -0,021 proc.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Drogi prąd będzie przyczyną zahamowania sztucznej inteligencji?

Wykorzystanie sztucznej inteligencji to duże koszty energetyczne. Czy bez inwestycji w strukturę centrodanową i energetyczną rozwój AI wyhamuje? 

Chmura obliczeniowa - bezpieczeństwo danych w erze cyfrowej transformacji, czyli dlaczego polskiego przedsiębiorcy nie stać na rezygnację z chmury [WYWIAD]

Czym jest chmura obliczeniowa? Czy przedsiębiorca korzystający z chmury może czuć się bezpiecznie? Czy to opłacalna inwestycja? O tym wszystkim rozmawiamy z Tomaszem Stachlewskim, Head of Technology CEE w AWS. 

OECD: Polska gospodarka zaczyna się powoli ożywiać. Inflacja będzie stopniowo zwalniać

Najnowsza prognoza makroekonomiczna OECD zawiera ocenę globalnej sytuacji gospodarczej oraz szczegółowy opis sytuacji gospodarczej państw członkowskich OECD, w tym Polski.

System kaucyjny do zmiany. Jest nowy projekt

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało projekt nowelizacji ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Odnosi się on do funkcjonowania systemu kaucyjnego. Zgodnie z nim kaucja będzie pobierana w całym łańcuchu dystrybucji. Co jeszcze ma się zmienić?

REKLAMA

Rewizja KPO przyjęta przez rząd. Co z podatkiem od aut spalinowych?

Rewizja Krajowego Planu Odbudowy (KPO) została przyjęta przez Radę Ministrów - poinformowała na platformie X minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz.

Nie tylko majówka. W maju będą jeszcze dwa dni ustawowo wolne od pracy. Kiedy?

Dni wolne w maju. Ci, którym nie udało się zorganizować pięcio- czy nawet dziewięciodniowego długiego weekendu, mogą jeszcze spróbować w innym terminie w tym miesiącu. Kiedy jeszcze wypadają dni ustawowo wolne od pracy w najbliższym czasie? 

Sztuczna inteligencja w branży hotelarskiej. Sprawdza się czy nie?

Jak nowe technologie mogą wpłynąć na branżę hotelarską? Czy w codziennym funkcjonowaniu obiektów hotelowych zastąpią człowieka? Odpowiadają przedstawiciele hoteli z różnych stron Polski, o różnych profilach działalności, należących do Grupy J.W. Construction.

Jak zarządzać budżetem biznesu online, gdy wzrastają koszty?

Biznes e-commerce jest pełen wyzwań, bo wymaga zarządzania na wielu płaszczyznach. Jak zachować ciągłość finansową, gdy operator zmienia warunki współpracy? 

REKLAMA

Mikroprzedsiębiorcy poszli po kredyty, ale banki udzieliły ich mniej, niż rok temu

Według informacji przekazanych przez Biuro Informacji Kredytowej, w marcu br. banki udzieliły mikroprzedsiębiorcom o 4,5 proc. mniej kredytów, a ich wartość była niższa o 3,3 proc. w porównaniu do marca 2023 r.

Dane GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle. Poniżej oczekiwań ekspertów

Z danych GUS na temat handlu hurtowego i nowych zamówień w przemyśle w marcu br. wynika m.in., że typowy dla tego okresu wzrost sprzedaży hurtowej w ujęciu miesięcznym osiąga niższą, od notowanej w tym okresie w ubiegłych latach, dynamikę. Statystyki pokazują również kontynuację trwającego już od lutego 2023 roku okresu ujemnej dynamiki sprzedaży hurtowej w ujęciu rocznym. Marcowe dane na temat nowych zamówień w przemyśle, pokazujące znaczny spadek w stosunku do ubiegłego roku, są kolejnym powodem do niepokoju po ogłoszonych wcześniej przez GUS, rozczarowujących wynikach produkcji przemysłowej (spadek o 6,0% r/r w marcu b.r).

REKLAMA