| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Personel > Motywowanie > Z czym do pracownika?

Z czym do pracownika?

Bon pogrzebowy, operacja zmiany płci i... 20 kilogramów cebuli, czyli o świadczeniach pozapłacowych na świecie.

W dalekiej podróży

Amerykanie, jako jedna z najbardziej mobilnych sił roboczych na świecie, zawsze mogą liczyć na pełne wsparcie pracodawców w znalezieniu nowego lokum czy sprzedaży starego. Czasami jednak pracownik woli skorzystać z licznych korzyści, jakie niesie ze sobą podróżowanie na koszt firmy, niż zmieniać miejsce zamieszkania. Amerykańscy pracodawcy chętnie pokrywają nie tylko koszty przelotu, ale także wysokie rachunki telefoniczne za rozmowy z bliskimi. Część firm pozwala także swoim pracownikom na korzystanie z dodatkowo płatnych hotelowych ofert, takich jak wypożyczalnia filmów czy barek w pokoju.

Jak ułatwić życie pracownikowi?

Pracownicy chętnie korzystają z wszelkich dotacji do wydatków ponoszonych na opłacenie przedszkoli czy innych form opieki nad dziećmi. Często firmy zezwalają także na przyprowadzanie swoich pociech do pracy w wyjątkowych sytuacjach - zwykle towarzyszą one wtedy rodzicom w czasie wykonywania obowiązków służbowych lub pozostają pod opieką wykwalifikowanej opiekunki. W większych firmach dość często od razu pojawiają się prywatne przedszkola przeznaczone dla potomstwa pracowników. Warto też wspomnieć, że około 10% amerykańskich firm służy swoim pracownikom pomocą w zakresie załatwiania formalności związanych z adopcją dziecka. Dużym ułatwieniem dla pracownika jest również założenie na terenie zakładu pracy salonu fryzjerskiego, umieszczenie bankomatu czy stołówki, która przygotowuje także posiłki na wynos. Niektórzy pracodawcy zobowiązują się również do nadawania, ze służbową korespondencją, prywatnych paczek i listów pracowników.

Zobacz: Pomysł na efektywność pracownika?

Urlop na zagojenie złamanego serca

Płatny urlop dla pracowników zaangażowanych w działalność społeczną i charytatywną to świadczenie udzielane bardzo chętnie, gdyż może być to też sposób na promocję firmy. Część przedsiębiorstw skłania się też do uznania, że urodziny pracownika są ważnym dniem w jego życiu, który należy uhonorować dniem wolnym od pracy. Zdecydowanie rzadko spotykany jest zwyczaj udzielania płatnego urlopu przeznaczonego na zagojenie złamanego serca. Zresztą, zwyczaj dyskryminujący mężczyzn, ponieważ to jedynie kobiety mają do niego prawo (bądź tylko panie decydują się na korzystanie z tej kuracji). Jedna z japońskich korporacji zdobyła się nawet na obliczenie czasu potrzebnego do zagojenia rozdartego serca, w zależności od wieku nieszczęsnej. I tak, serce pań do 24 roku życia ma olbrzymie możliwości regeneracyjne - goi się już w jeden dzień. Kobiety w wieku 25-29 lat potrzebują dwóch dni, aby dojść do siebie. Natomiast paniom powyżej 29 roku życia przysługują trzy dni - widocznie starsze serce potrzebuje więcej czasu.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Góralski&Goss Legal

Góralski&Goss Legal to butikowa kancelaria prawna, specjalizująca się w doradztwie transakcyjnym i procesowym na rzecz dużych podmiotów gospodarczych, w szczególności firm z sektora ubezpieczeniowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK